Beverīnas novads

Beverīnas novads izveidots apvienojot Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastus. Novada centrs – Mūrmuiža. Iedzīvotāju skaits novadā 3260. Tam dots vārds Beverīna, jo iespējams Trikātas pilskalnā vai Pekas kalnā atradusies teiksmām apvītā Beverīnas pils. Novads aizņem vairāk kā 30 000 ha lielu platību. No novada nākuši tādi Latvijā pazīstami cilvēki kā valodnieks Jānis Endzelīns, kura vārdā nosaukta pamatskola Kauguru pagastā, literāte Zenta Mauriņa un soļotājs, olimpiskās sudraba medaļas ieguvējs Jānis Daliņš. Tas bagāts gan ar kultūrvēsturiskiem, gan dabas objektiem.
Novada cents Mūrmuiža ir bagāts ar kultūrvēsturiskiem objektiem. Šeit atrodas Mūrmuižas nocietinājuma tornis, kas ir unikāla celtne Latvijā. Celts 16.gs. un sākotnēji bijis Livonijas ordeņa ārpilsētas dzīvojamais tornis. Kā ciema kambaris izmantots sakrālām vajadzībām. Turpat blakus arī atjaunotā kungu māja, kurā pašlaik saimnieko Beverīnas novada pašvaldība. Savukārt Trikātā atrodas Trikātas Luterāņu baznīca un Trikātas Livonijas Ordeņa pilsdrupas.
Īpaši viesmīlīgi ceļotāji tiek uzņemti dažādās novada saimniecībās un uzņēmumos, kas ir piemērotas vietas gan ceļotāju grupām, gan ģimenēm ar bērniem. „Abullači-2” ikvienu interesentu iepazīstinās ar krūmmeleņu audzēšanu. Novadā tiek audzētas arī vīnogas un pārdoti to stādi bioloģiskajā saimniecībā „Vīnkalni”, taču šeit iespējams arī pašam pagatavot Itāļu picu un apskatīt mazos dzīvniekus. Tāpat Beverīnas novadā atrodas Brenguļu alus darītava, kur iespējams nobaudīt gardu alu.

Novads lepojas ar aktīvās atpūtas iespējām - sporta centru „Baiļi”, kas ziemā piedāvā baudīt ziemas priekus slēpojot, snovojot, bet vasarā – laivojot, dodoties plostu ekspedīcijās „Baiļu faktors”. Pavisam jauns piedāvājums ir Beverīnas koka skulptūru labirintos, kurā iespējams apskatīt dažādus koka veidojumus, spēlēt spēles; pieaugušie aicināti doties arī pašā skulptūru labirintā. Beverīnas novadā atrodas arī daudzfunkcionāla sporta halle Brenguļos, kur iespējams nodarboties ar tenisu, volejbolu, basketbolu un futbolu. Tiem, kuri labprāt brauc ar velosipēdu, novads piedāvā izbraukt velomaršrutu Valmiermuiža-Brenguļi.

Ikviens var izbaudīt arī Beverīnas novada dabu, dodoties pastaigā pa Mīlestības taku, kur Abuls ietek Gaujā, vai pa Miegupītes taku, kur savulaik ikdienā staigājusi literāte Zenta Mauriņa.

Izraujies no straujās pilsētas dzīves un dodies uz Beverīnas novadu - vietu, kur lauki satiekas ar pilsētu!

Vairāk informācijas novada mājaslapā: www.beverinasnovads.lv