Beverīnas novads

Beverīnas novads izveidots apvienojot Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastus. Novada centrs – Mūrmuiža. Iedzīvotāju skaits novadā 3260. Tam dots vārds Beverīna, jo iespējams Trikātas pilskalnā vai Pekas kalnā atradusies teiksmām apvītā Beverīnas pils. Novads aizņem vairāk kā 30 000 ha lielu platību. No novada nākuši tādi Latvijā pazīstami cilvēki kā valodnieks Jānis Endzelīns, kura vārdā nosaukta pamatskola Kauguru pagastā, ģenerālis Jānis Balodis no Trikātas “Vēžniekiem”, literāte Zenta Mauriņa un soļotājs, olimpiskās sudraba medaļas ieguvējs Jānis Daliņš. Tas bagāts gan ar kultūrvēsturiskiem, gan dabas objektiem.
Novada centrs Mūrmuiža ir bagāts ar kultūrvēsturiskiem objektiem. Šeit atrodas Mūrmuižas nocietinātais dzīvojamais tornis, kas ir unikāla celtne Latvijā. Domājams, ka tas ir celts 16.gs. kā Cēsu bīskapa Oto Šenkinga ārpilsētas mājoklis. Tornī ir telpas, kas atgādina lūgšanu vietas, redzams sienu gleznojums un kamīna paliekas. Blakus atjaunotajā kungu mājā, tagad saimnieko Beverīnas novada pašvaldība. Savukārt Trikātā atrodas viena no vecākajām baznīcām Latvijā un Livonijas Ordeņa pilsdrupas.
Īpaši viesmīlīgi ceļotāji tiek uzņemti dažādās novada saimniecībās un uzņēmumos, kas ir piemērotas vietas gan ceļotāju grupām, gan ģimenēm ar bērniem. „Abullači-2” ikvienu interesentu iepazīstinās ar krūmmeleņu audzēšanu. Novadā tiek audzētas arī vīnogas un pārdoti to stādi bioloģiskajā saimniecībā „Vīnkalni”, taču šeit iespējams arī pašam pagatavot Itāļu picu un apskatīt mazos dzīvniekus. Tāpat Beverīnas novadā atrodas Brenguļu alus darītava, kur iespējams nobaudīt gardu alu. Tāpat Beverīnas novadā atrodas Brenguļu alus darītava, bet Trikātā R-Chocolate laipni aicina baudīt gardu šokolādi.
 
Novads lepojas ar aktīvās atpūtas iespējām - sporta centru „Baiļi”, kas ziemā piedāvā baudīt ziemas priekus slēpojot, snovojot, bet vasarā – laivojot, dodoties plostu ekspedīcijās „Baiļu faktors”. Beverīnas koka skulptūru parkā iespējams apskatīt interesantus darinājumus no koka, spēlēt spēles un iziet pārsteigumu pilnu labirintu tikai pieaugušajiem. Brenguļu sporta hallē iespējams nodarboties ar volejbolu, basketbolu, futbolu un apgūt krosmintonu. Piedāvājam izbraukt velomaršrutu Valmiermuiža-Brenguļi. Asāku izjūtu cienītājiem iespējams apmeklēt brīvdabas piedzīvojumu parku „Ežu šķūnis”.
Ikviens var izbaudīt arī Beverīnas novada dabu, dodoties pastaigā pa Mīlestības taku, kur Abuls ietek Gaujā, apskatīt Bekuru dižozolu, vai iziet Miegupītes taku, kur savulaik staigājusi literāte Zenta Mauriņa. Laivojot pa Abulu redzēsiet skaistās Spreņu smilšakmens klintis un smilšakmens iežu atsegumu ‘’Klimpu iezis’’  pie Upmaļu mājam.

Izraujies no straujās pilsētas dzīves un dodies uz Beverīnas novadu - vietu, kur lauki satiekas ar pilsētu!

Vairāk informācijas novada mājaslapā: www.beverinasnovads.lv