Ko redzēt un darīt

Dikļu pils komplekss
Dikļu pils komplekss
Dikļu pils komplekss

Kontakti:

Dikļu pils komplekss

Pievienot maršrutam

Lai arī Dikļu muiža vēstures lappusēs minēta jau 15.gs., tās tagadējā ēka uzcelta 1896. gadā, kad tur saimniekoja barons Pauls fon Volfs, izveidojot izteiksmīgu neobaroka celtni. Šī brīža izskatu un eleganci Dikļu pils atguva 2003. gadā, kad pilnībā tika restaurēta, respektējot visu senatnīgo – no pagraba līdz pat bēniņiem. Pils ansamblī ir arī klēts, kas ir vecāka par pašu pili un celta 18.gs. beigās ar majestātisku vērienu. Kopā ar daudziem vēsturiskiem dārgumiem, kas saglabāti, pateicoties tās īpašnieka gādībai, joprojām iespējams atklāt pils senatnīgo burvību un izzināt tās noslēpumus. Dikļu pils ir iekļauta Valsts arhitektūras pieminekļu sarakstā.Dikļu pilī ir izveidota seno krāšņu kolekcija - 21 krāsns, no kurām trīs bijušas muižai piederīgas.

Dikļu muižas ansambļa klēts ir vecāka par pili un varētu būt celta 18. gs. beigās vēlīnā klasicisma formās ar Vidzemes klētīm neraksturīgi majestātisku portiku. Klēts daļu no sava sākotnējā izskata ir zaudējusi. 2008. gada septembrī noslēdzās vairāku gadu darbs, un Dikļu muižas klēts atdzima - ar plašu zāli izstādēm un koncertiem, moderni aprīkotu virtuvi banketu un citu svinību mielasta gatavošanai, kā arī 13 mājīgām viesu istabām jumta stāvā. Velvētajā pagrabā glabājas pils vīna krājumi un tiek rīkotas degustācijas. Klēts zālē laiku pa laikam piedāvā apskatīt dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbu izstādes.

Dikļu muižas parks ir aptuveni 20 ha liels un stiepjas uz dienvidiem no pils gar Mazbriedes upes krastu. 20.gs. 60.gados, apsekojot Dikļu muižas parku, tika konstatēts, ka tajā aug ap 20 eksotisku koku, to starp Abies balsamea, Juglans cineres, Populus beroliensis, Pseudotsuga meziensii un citi. Nostāsts vēsta, ka parkā esošajā dīķī barons ielicis ozolkoka grīdu, lai, mazgājoties nav jābrien pa dūņām.

 

Dikļu pils iekštelpu apskate 3 EUR/pers.
Gida pakalpojums 15 EUR (neatkarīgi no grupas lieluma).

Skatīts: 15459