Pastaigu maršruti

Tematiskie maršruti Valmierā
Apmeklējiet vietas, kas saistītas ar personībām, kuru gribas un gara spēks, cilvēku un dabas mīlestība, radošā dzirksts un neatlaidība ieaudusi īpašus rakstus Valmieras un Latvijas vēsturē. Aicinām iepazīt Valmieru, dodoties pastaigā pa Valmieras pilsētu un pildot atjautīgos uzdevumus:
 

 

Jāņa Daliņa stadiona apkārtnē ir izveidotas marķētas SKRIEŠANAS UN NŪJOŠANAS TRASES:

Sportisti un aktīvās atpūtas cienītāji var ērti izvēlēties sev piemērotāko maršrutu un ērti sekot līdzi veiktajai distancei uz marķējumiem ar kilometru zīmēm. Skriešanas un nūjošanas trases var izmantot treniņiem, pārgājieniem un dažādiem tematiskiem pasākumiem."

 
 

Maršruts “ Zaļā Valmiera” (844.49 KB)

Maršruts atklāj Valmieras dabas vērtības. Tas ir apmēram 9 kilometrus garš un piemērots gan gājējiem, gan velobraucējiem, kuri vēlas iepazīt Valmieru no “cita skatupunkta”.

Iespējams veikt garāku maršruta posmu no Jāņa Daliņa stadiona pa Dīvaliņa ielu, Tērbatas ielu un Nameja aleju var turpināt līdz Valmiermuižas parkam un Valmiermuižas alus darītavai (+ 3 km abos virzienos).

Zilās takas maršruts ir apmēram 9 km gara apļveida taka pa Atpūtas parku un ainaviskiem meža ceļiem. Dabā maršruts marķēts ar zili baltu krāsu, un tas sākas pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka. Maršruts piemērots arī velobraukšanai.

 

Pārgājiens "Valmiera - Sīmanēnu svētozols - Valmiera" ir apmēram 20 km garš apļveida maršruts, kas ved caur ainaviskiem mežiem un Gaujas krastiem. Maršruta galvenais apskates objekts ir Sīmanēnu svētozols. Lai gan tas cietis un postīts vētrās, daļa svētozola vēl joprojām ir aplūkojama. Dabā maršruts marķēts ar dzelteni baltu krāsu, un tas sākās pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka. Maršrutu ieteicams veikt ar kājām, bet, pārvarot dažādus dabas sķēršļus, to iespējams izbraukt arī ar velosipēdu.

Abula dabas taka ir apmēram 12 km gara, kas ved caur Abula kreisā krasta mežiem, klajumiem un arī muižu apbūvēm. No Brenguļiem gar pašu Abula upi var aiziet līdz ietekai Gaujā, tā iepazīstot, cik dažādi ir šīs upes krasti. Atceļā maršruts ved caur divām senām vietējām muižām - Jaunbrenguļu un Vecbrenguļu. Abas muižas savos ziedu laikos te ir pulcējušas daudz un dažādu ievērojamu cilvēku, piemēram, ornitologu Nikolaju fon Tranzē, soļotāju Jāni Daliņu, diplomātisko sūtni Edgaru Krieviņu un vēl daudzus citus. Dabā taka marķēta ar zili baltu marķējumu.

GPX faila lejuplāde: ej.uz/abulataka

Iepazīsti Burtnieku novadu nesteidzīgi!
Latvijas simtgades projektu ietvaros Burtnieku novadā tika izgatavoti 6 dažādi soliņi. Katram soliņam ir pagastu un tieši šo vietu raksturojošs teksts un zīmējums. Valmieras pagasta soliņš stāsta par senajām zirgkopības tradīcijām Burtnieku novadā. Ēveles soliņš veltīts komponistam Ēvaldam Siliņam. Burtnieku soliņš rotā Mīlestības saliņu un ir veltīts kāzu tradīcijām Burtnieku muižas parkā. Rencēnu soliņš ir apliecinājums tam, ka sports ir lielā cieņā un no šī pagasta nāk vairāki olimpiskie čempioni. Vecates soliņš veltīts velobrauciena "Apkārt Burtniekam" 10-gadei. Matīšu pagasta iedzīvotāji ir savas vietas patrioti, un par to liecina arī uzraksts uz soliņa :“Ko nu tālāk kratīšos, palikšu es Matīšos!".  Uz katra soliņa ir QR kods, kurš atver “Soliņu stāstu” video. Video ir apskatāms arī yotube.com ar atslēgas vārdiem „Burtnieku soliņu stāsti”.
Šos soliņus un interesantākos novada tūrisma objektus var apskatīt, dodoties „Burtnieku soliņu stāstiem” pa pēdām. Karte ar objektu aprakstiem pieejama ŠEIT (2.08 MB)
Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda projektu konkurss “Vidzemes NVO iniciatīvas Latvijas simtgadei” biedrības Burtnieku kultūrvide” projekti „Burt nieks Latvijai” (2016.g.) un ”Soliņu stāsti” (2017.g.).