Velomaršruti


Pamācība kā uzstādīt .GPX kartes mobilajās iekārtās: Android ierīces, Apple ierīces (944.26 KB) (512.46 KB)

 

  Tematiskie velomaršruti Valmierā
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Atjautīgais velobrauciens ar uzdevumiem ''Diženi cilvēki diženā Valmierā''

Maršruta raksturojums: Apmeklējiet vietas, kas saistītas ar personībām, kuru gribas un gara spēks, cilvēku un dabas mīlestība, radošā dzirksts un neatlaidība ieaudusi īpašus rakstus Valmieras un Latvijas vēsturē. Aicinām iepazīt Valmieru, dodoties velobraucienā pa Valmieras pilsētu un pildot atjautīgos uzdevumus.


Velomaršruts “Zaļais Dzelzceļš”. Posms: Valmiera-Dikļi (~31 km)

Maršruta raksturojums: Maršrutu iespējams uzsākt no Valmieras dzelzceļa stacijas, no kurienes kursē vilciens Rīga – Valga. Maršruts ved pa seno šaursliežu dzelzceļa līniju “Valmiera-Ainaži”, caur laukiem, mežiem, un pa speciāli izveidotiem tiltiņiem pāri upītēm. Vietām maršruts ved pa asfalta vai grants ceļiem, kas izveidoti kā maršruta savienojošie posmi. Zaļā Dzelzceļa posmi un to savienojumi dabā ir marķēti.  Valmierā tās ir zilas Green Railways velomaršruta norādes zīmes, savukārt Kocēnu novadā maršrutu iespējams turpināt, vadoties pēc velo norāžu zīmēm ar numuru 14.

Maršrutu iespējams turpināt līdz Ainažiem. Tā kopējais garums ir 85 km. Maršruta Valmiera- Ainaži GPX faila lejupielāde: https://ej.uz/valmiera_ainazi_

Maršrutā uzstādīti informatīvie stendi, lai iepazīstinātu ar dzelzceļa vēsturi un objektiem, kas atrodas netālu no maršruta.

Pilnā maršruta Valmiera - Ainaži karte pieejama: https://greenrailways.eu/ainazi-valmiera-greenway-map

Zaļā Dzelzceļa velomaršruta posms Valmiera-Dikļi (Dikļu pils) GPX faila lejupielāde: https://ej.uz/valmiera_dikli

 

 

 

 

 


Maršruts “ Zaļā Valmiera”

Maršruta raksturojums: Maršruts atklāj Valmieras dabas vērtības. Tas ir apmēram 9 kilometrus garš un piemērots gan gājējiem, gan velobraucējiem, kuri vēlas iepazīt Valmieru no “cita skatupunkta”

Maršruta gaita: 1. posms. Valmieras TIC - Vecpuišu parks – Valmieras Valsts ģimnāzija – Ģīmes dabas taka – Dzelzs tilts – Plostnieku iela - Centrālais tilts pār Gauju – Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca – Livonijas ordeņa pilsdrupas – Valterkalniņš – Kazu krāces - Atpūtas parks – Skatu terase pie Gaujas - Gaujas Stāvie krasti – Dīvaliņa iela – Lucas iela – Tērbatas iela – Dzirnavu ezeriņš – Ziloņu iela – Valmieras TIC.
Iespējams veikt garāku maršruta posmu no Jāņa Daliņa stadiona pa Dīvaliņa ielu, Tērbatas ielu un Nameja aleju var turpināt līdz Valmiermuižas parkam un Valmiermuižas alus darītavai (+ 3 km abos virzienos).
 
GPX faila lejupielāde: https://ej.uz/zala_valmiera_1
 


 

Velomaršruts "Atklāj Valmieru!"

 

Maršruta raksturojums: Aicinājums iepazīt Valmieru no neierastiem skatupunktiem, savienojot dažādas 2016.gadā aizsāktā Valmieras vasaras teātra festivāla norises vietas.

Maršruta gaita: Jaunatnes brīvais teātris (Rīgas iela 43, skeitborda laukums) - Pagalmu teātris bērniem G. Apiņa ielas kvartālā -  Laidara teātris ARĒNA (Valmiermuiža, Dzirnavu iela 15) - Dabaszāle (Sajūtu takas pļava pie vecās liepas) - Vecpilsētas internacionālais teātris (Bruņinieku iela, Valmieras muzeja pagalms) -  Depo kamerteātris (Dzelzceļa iela 5).

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/teatrafestivals

 


Nr. 120 Valmieras - Sietiņieža - Vaidavas loks (~​46km)

Maršruta raksturojums: Daudzveidīgs, fiziski izaicinošs maršruts, īpaši meža posmā gar Gauju. Klusumu cienošie šajā ceļa posmā var sastapt kādu meža iemītnieku. 

Maršruta gaita: Valmiera – Jumaras iela – Jumaras tilts – Kūļi – Sietiņiezis – Antoni – Vaidava – Rubene – Mujāni – Kocēni – Valmiera

Alternatīvas: grūtāko maršruta posmu – Valmiera – Sietiņiezis, iespējams veikt arī pa vietējās nozīmes ceļu. Maršrutu var veikt pretējā virzienā vai sākt no jebkuras tā vietas, izņemot meža posmu 

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/120gpx

120.gpx QR kods


Nr. 121 Valmieras - Cēsis (~​50km)

Maršruta raksturojums: Gaujai pie rokas no pilsētas uz pilsētu pa ielām, ceļiem, meža takām, tiltiem, lauku viensētu pagalmiem, kur ļaudis darbojas. No dievnama līdz dievnamam.

Maršruta gaita: Valmiera – Sietiņiezis – Vaidava – Jāņarāmis – Cēsis

Alternatīvas: grūtāko maršruta posmu – Valmiera – Sietiņiezis, iespējams veikt arī pa vietējās nozīmes ceļu. Maršrutu var veikt pretējā virzienā vai sākt no jebkuras tā vietas, izņemot meža posmu 

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/121-gpx


Nr. 122 Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām​! (~​32km)

Maršruta raksturojums: Uz mirkli nokļūt pagātnē, iztēlojoties kokmateriālu, papīra, alus un pasažieru pilnus vagonus ceļā uz Ainažu ostu vai atpakaļ, apskatīt trīs saglabājušās stacijas ēkas, ticēt vai neticēt Zilākalna maģijai – tas viss būs pa ceļam.

Maršruta gaita: Valmiera – Beites – Kocēni – Cimpēni – Mujāni – Zilaiskalns – Valmiera

Alternatīvas: maršruts ir apļveida - to var sākt no jebkuras vietas

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/122gpx


Nr. 123 Valmieras – Augstrozes – Zilākalna loks​ (~​83km)

Maršruta raksturojums: Vēsturiskas kultūras un dabas vērtības Kocēnu novada teritorijā. Daudzšķautņains un interesants stāsts, ko runā daba, ēkas, ceļi, apskates vietas.

Maršruta gaita: Valmiera – Beites – Kocēni – Mujāni – Rubene – Gulotnes kalns – Augstroze – Dikļi – Zilaiskalns – Valmiera

Alternatīvas: maršrutu var veikt pretējā virzienā un sākt no jebkuras tā vietas

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/123gpx


Nr. 124 Valmieras – Zilākalna – Dikļu loks ​(~​70km)

Maršruta raksturojums: Zilākalna maģija, Dikļu pils krāšņums, bērnības dienu sajūtas Vika pasaku parkā, laika zoba skartā Ozolmuiža un daudzās dižkoku alejas, zirgu pakavu dipoņa, Burtnieka ezera ūdeņi – rāms ceļojums, vērojot kultūras un dabas vērtības.

Maršruta gaita: Valmiera – Zilaiskalns – Dikļi – Burtnieki – „Valmiermuižas alus” darītava

Alternatīvas: izbraucot uz Matīšu šosejas un pabraucot ~1 km ziemeļu virzienā, var skatīt Matīšu baznīcu. Maršrutu var veikt pretējā virzienā un sākt no jebkuras tā vietas

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/124gpx


Nr. 125 Valmieras – Brenguļu loks (~​42km)

Maršruta raksturojums: Uzkāpt Pekas pilskalnā un mēģināt izzīlēt, vai šeit slējusies Beverīnas pils. Paraudzīt, kā dzīvo Mūrmuižā. Un tad vēl Gaujas priedes un gandarījums par rāmu, mērenu braucienu, ieelpojot Latvijas lauku gaisu un vērojot dabas gleznotās ainavas.

Maršruta gaita: Valmiera – Mūrmuiža – Cempi – Brenguļi – Valmiera

Alternatīvas: maršruts ir apļveida - to var sākt no jebkuras vietas

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/125gpx

Alternatīvs maršruts:

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/brengulu-loks


Nr. 126 Valmieras – Beverīnas – Burtnieku loks (~​105km)

Maršruta raksturojums: Sportiski izaicinošs maršruts, kas velobraucējus ved gan pa lejām, gan pa kalniem. Izbraucot maršrutu varēsi būt drošs, ka redzētas nozīmīgākās Beverīnas novada un Burtnieku novada vērtības.

Maršruta gaita: Valmiera – Brenguļi – Trikāta – Strenči – Jērcēni – Ķempēni – Ēvele – Rencēnmuiža – Rencēni – Pabērži - Lizdēni – Avoti – Valmiera

Alternatīvas: maršrutu var papildināt marķēts reģionālais velomaršruts Nr.17. Maršrutu var veikt pretējā virzienā un sākt no jebkuras vietas

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/126gpx


Nr. 127 Apkārt Burtnieka ezeram! Burtnieka ezera loks (~​70km)

Maršruta raksturojums: Velomaršruts Nr. 112 „Apkārt Burtnieka ezeram” ved cauri gleznainām ainavām un lielai dabas objektu daudzveidībai. Šeit var skatīt unikālas dabas vērtības – retas un aizsargājamas augu un dzīvnieku, īpaši putnu, sugas. Maršruts Nr. 127 atsevišķos posmos sakrīt ar reģionālo maršrutu Nr. 17.

Maršruta gaita: Burtnieki – Dūre – Silzemnieki – Košķele – Vecate – Bauņi – Matīši – Burtnieki

Alternatīvas: maršruta gaitā Z daļā esošo mežu apskates vietā doties uz Rūjienas pusi, kur apskatāma Burtnieku novada Z/S „Adzelvieši” un Rūjienas novadā esošais Velnkalēju kalns

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/127gpx


Velo un kino festivāla "Kino pedālis" Puspedāļa maršruts (~​25km)

Maršruta raksturojums: Velo un kino festivāla “Kinopedālis” ainaviskais 2019.gada Puspedāļa maršruts ved pa Valmieras un Beverīnas novada ainavām gandrīz 25 kilometru garumā. Maršruts ir apļveida un tas veidots virzienā no Valmieras Tūrisma informācijas centra (Rīgas iela 10) gar Gaujmalu cauri Pauku Priedēm, nonākot mīlestības pilnā vietā, kur Abuls ietek Gaujā. Brauciena laikā būs iespēja arī šķērsot laipu pāri Abula upei, tādēļ maršrutu ieteicams veikt no aprīļa līdz oktobrim. No vēla rudens līdz agram pavasarim laipa pār Abula upi tiek noņemta. Tālāk maršruta ceļš izved pa mežu taciņām līdz atpūtas bāzei “Baiļi’, atgriežoties atpakaļ Valmierā.

Maršruta gaita: Valmiera - Pauku priedes - Laipa pār Abulu - Brenguļi - atpūtas bāze "Baiļi" - Valmiera.

GPX faila lejuplāde: https://ej.uz/puspedalis