Pasākumi

 

Uģa Kuģa lekcija par tēmu "No iepazīšanās līdz laulībām"

  26. jūnijā (2017) 18:20 

26.jūnijā plkst. 18:20 koncertzālē "Valmiera" norisināsies filozofijas pasniedzēja, vēdiskās psiholoģijas konsultanta Uģa Kuģa lekcija par tēmu "No iepazīšanās līdz laulībām".

Uģa Kuģa lekcijas notiks arī 25.jūlijā par tēmu „Kur mīt sievišķība un vīrišķība“.  Interesenti aicināti pieteikties pa e-pastu laura@koncertzalevalmiera.lv vai zvanīt pa tālruni 26111773 . Biļešu cena: 10 EUR.

 

.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Radošās darbnīcas "Noķer vasaru ar Valmiermuižas zirgiem!"

  28. jūnijā (2017) - 30. jūnijā (2017) 

No 28. līdz 30. jūnijam biedrība „Valmiermuižas jātnieku skola” aicina bērnus vecumā no 7 līdz 12 gadiem piedalīties radošajās darbnīcās „Noķer vasaru ar Valmiermuižas zirgiem”.

Radošo darbnīcu laikā Valmiermuižas stallī izzināsim zirgu dzīves ikdienu un paradumus, izmēģināsim spēkus, sēžot zirga mugurā un vizinoties pajūgā. Dosimies pārgājienā ar piedzīvojumu trases elementiem, piedalīsimies radošajās darbnīcās, gatavosim dāvanas no dabas materiāliem gan sev, gan saviem mīļajiem. Spēlēsim spēles, dejosim, zīmēsim, krāsosim un tversim vasaru ar pilnu krūti. Valmiermuižas staļļa saime nu papildinājusies ar pulku maziem trusīšiem, kurus arī būs iespēja ...iepazīt. Lai būtu spēks un izturība aktīvi līdzdarboties, katru dienu ēdīsim siltas un gardas pusdienas.


PROGRAMMA
1. DIENA – 28. jūnijs
9.00 - 9.30 | Ierašanās Valmiermuižas stallī, lai iepazītos ar katras dienas programmu un radošo darbnīcu kārtības noteikumiem, veiktu maksājumu.
09.30 – 10.00 | Iepazīšanās spēles un rīta rosme.
10.00 – 10.30 | Ekskursija zirgu stallī. Iepazīšanās ar drošības noteikumiem.
10.30 – 12.00 | Radošās darbnīcas, trušu barošana un izjādes ar zirgiem.
12.30 – 13.30 | Pusdienas bistro "Valdeko" (Vanagu iela 2, Valmieras pagasts).
13.30 – 14.30 | Atgriešanās Valmiermuižas stallī. Laiks, lai šūpotos, spēlētos un aktīvi atpūstos.
14.30 – 16.00 | Radošās darbnīcas un izjādes ar zirgiem. Gatavošanās noslēguma pasākumam, jaunu dejas soļu apgūšana.
16.00 – 16.30 | Vecāku sagaidīšana un došanās mājup.

2. DIENA – 29. jūnijs
09.30 – 10.00 | Ierašanās Valmiermuižas stallī.
10.00 – 10.30 | Rīta rosme, sporta aktivitātes, plānoto dienas aktivitāšu pārrunāšana.
10.30 – 12.00 | Radošās darbnīcas, trušu barošana un dažādas spēles ar zirgiem.
12.00 – 12.30 | Vieglas uzkodas. Gatavošanās pārgājienam un drošības noteikumu pārrunāšana.
12.30 – 14.30 | Pārgājiens uz Iršu parku. Pikniks, sviestmaižu darbnīca un desiņu cepšana uz ugunskura.
14.30 – 16.00 | Došanās piedzīvojumu trasē, spēles un uzdevumi.
16.30 | Vecāku sagaidīšana un došanās mājup.

3. DIENA – 30. jūnijs
9.30 – 10.00 | Ierašanās Valmiermuižas stallī.
10.00 – 10.30 | Rīta rosme, sporta aktivitātes, plānoto dienas aktivitāšu pārrunāšana.
10.30 – 12.00 | Radošās darbnīcas, trušu barošana, izjādes ar zirgiem un izbrauciens ar pajūgu.
12.30 – 13.00 | Pusdienas bistro „Valdeko”.
13.30 – 14.00 | Atgriešanās Valmiermuižas stallī. Laiks lai šūpotos, spēlētos un aktīvi atpūstos.
14.00 – 15.30 | Radošās darbnīcas, fotografēšanās ar zirgiem un jaunākajiem staļļa iemītniekiem- mēnesi vecajiem trusīšiem un gatavošanās noslēguma pasākumam.
16.00 – 16.30 | Bērni sagaida vecākus- noslēguma pasākums Valmiermuižas stallī.

Norises laiks: 28. - 30. jūnijs, katru dienu no plkst. 9.30 līdz 16.30.
Norises vieta: Valmiermuižas stallis, Dzirnavu iela 15, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads.
Pieteikšanās: rakstot e-pastu uz izjādes@valmiermuiza.lv līdz 26.06.2017. Piesakoties jānorāda: bērna vārds, uzvārds, vecums, vecāku kontaktinformācija (telefona numurs un e-pasta adrese).
Radošo darbnīcu vadītāja: Rufina Juraša, tālr. 26562703.
Dalības maksa: 75 EUR par 3dienām vai 25 EUR dienā.
Apmaksas veids: skaidra nauda.
Rīko: Biedrība "Valmiermuižas jātnieku skola".

Atbalstītāji: "Gardu Muti"

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ķēniņa Tālivalža svētki Trikātā

  30. jūnijā (2017) 

30.jūnijā plkst.18.00 Trikātā norisināsies Ķēniņa Tālivalža svētki.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertzāles "Valmiera" vasaras terasē uzstāsies Nora Urbāne un Elvis Bisenieks

  30. jūnijā (2017) 18:00 
30.jūnijā plkst. 18:00 koncertzāles "Valmiera" vasaras terasē koncertu sniegs divi jaunie mākslinieki – Nora Urbāne un Elvis Bisenieks.

 
Abi mūziķi spēlējuši un piedalījušies dažāda veida koncertos un pasākumos. Nora Urbāne – vokāls, Elvis Bisenieks – akustiskā ģitāra. Koncertā tiks izpildītas dažādu mūzikas žanru kompozīcijas angļu un latviešu valodā no tādiem mūziķiem kā Stīvijs Vonders, Eimija Vaihausa, Ella Fitzgerald, Bee Gees, Māra Upmane, The Sound Poets u.c. 

Nora Urbāne ir valmieriete, absolvējusi Valmieras Mūzikas skolu. Dziedājusi Valmieras mūzikas skolas un Vidzemes Augstskolas koros, kā arī dažādu grupu sastāvos. Šobrīd aktīvi turpina savas muzikālās gaitas.

Ieeja bez maksas!
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle "Valmiera"
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Latviešu multfilmas "Lupatiņi" un "Avārijas Brigāde"

  30. jūnijā (2017) 18:30 - 19:50 

30. jūnijā no plkst. 18:30-19:50 koncertzālē “Valmiera” gan maziem, gan lieliem tiks dota iespēja skatīties latviešu multfilmu klasiku “Lupatiņi” un “Avārijas brigāde”. Vecāki šajā laikā varēs baudīt vakariņas restorānā „Vecpuisis“. Multenītes laikā bērnus pieskatīs atbildīgā persona. Biļešu cena: 2 EUR.

Kopēt saiti
 

Dabas koncertzāle Burtniekos

  30. jūnijā (2017) 19:00 

Piektdien, 30.jūnijā, Burtniekos, Vīsraga pļavā,  norisināsies Dabas koncertzāle. Par 2017.gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances norises vietas varoni izvēlēta augsnes dižslieka (Lumbricus terestris), kas, starp citu, ir šī gada bezmugurkaulnieks. Izziņas darbnīcas norisināsies no plkst. 19.00 līdz 22.30. Koncerta sākums līdz ar saulrietu.

Mūzika - Ingus Ulmanis, Reinis Sējāns, Andris Sējāns, Kaspars Tobis, Anrijs Grinbergs, Aigars Voitišķis.
Zinātne - Dr.biol. Voldemārs Spuņģis.
Pasākuma režisors - Roberts Rubīns.
Scenogrāfija - DJA - Didzis Jaunzems Architecture.
Gaismas nodrošina - GaCo.
Skaņu nodrošina - KM sound.

Par Dabas koncertzāles radošajām darbnīcām

Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, būs arī zinātnes un izziņas laboratorijas, kurās pasākuma apmeklētāji varēs izzināt sliekas dzīves ikdienu 20 dažādās laboratorijās. Tās sadalītas četrās pamattēmās, kas raksturo sliekas uzbūvi un pielāgojumu dzīvei pazemē, kā arī skaidro augsni kā mājvietu, aplūko arī dažbrīd sarežģītās sliekas attiecības ar putniem un cilvēku. Tāpat būs arī radošā daļa, kurā varēs ne tikai izkrāsot šī gada varoni, bet arī nofotografēties ar vizualizētu augsnes dižslieku. Darbnīcu sākums ir paredzēts laikā no plkst. 19.00 līdz 22.30.

Laboratoriju satura izstrādē un norisē sadarbosies vairāki partneri – Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Universitātes, Entomoloģijas biedrības, Latvijas Dabas muzeja, Latvijas ornitoloģijas biedrības aktīvisti un brīvprātīgie. Augsnes dižsliekas ķermenī ir līdz pat 120 ķermeņa posmu un katram posmam no tālajiem senčiem mantojumā nāk sariņi – kāju paliekas. Posmi ir it kā līdzīgi, taču katram posmam ir savi pienākumi. Līdzīgi pēc sliekas principa veidotas arī radošās un izziņas darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs ne vien klausīties un vērot tajās notiekošo, bet arī aktīvi līdzdarboties, meklējot, analizējot, saskatot sakarības, spēlējot spēles, liekot lietā savus rodošos potenciālus u. tml.

Jau pavasara sākumā Dabas koncertzāles šī gada galvenais zinātnieks Voldemārs Spunģis kopā ar uzņēmumu „IXI”, izveidoja “slieku māju”. Tādu kā koka un stikla sienu konstrukciju, kurā mitinās piecas slieku sugas. Tās Voldemārs atradis savas mājas dārzā. Ar slieku māju varēs iepazīties arī vienā no Dabas koncertzāles radošajām darbnīcām.

Zinātnieki slieku mājas būvē, lai pētītu kā notiek lapu un citu organisko atlieku sadalīšanās, kā mainās augsnes ķīmiskais sastāvs, kā arī lai uzzinātu kā sliekas vairojas un kādi ir labvēlīgākie to audzēšanas apstākļi. Tāpat slieku mājas izmanto arī ikdienā. Voldemārs Spunģis zina stāstīt, ka „zaļi domājoši cilvēki būvē slieku mājas ne tikai tāpēc, lai vērotu to dzīvi un izzinātu pazemes pasauli, bet arī tāpēc, lai ar slieku palīdzību pārstrādātu sadzīves organiskos atkritumus.” „Slieku māju” var uzturēt gadiem ilgi, tomēr tās ik nedēļu jābaro ar augu atliekām.

Pašlaik uzņēmuma „IXI” projektētajā “slieku mājā” dzīvo piecas slieku sugas un katra ir nedaudz atšķirīga. Citām patīk dziļi rakties zemē, citām dzīvoties pa pašu augsnes virskārtu. Tāpēc pēdējām ļoti svarīga ir pastāvīga augsnes mitrināšana, proti, laistīšana, norāda Voldemārs Spunģis. Kad sākumā izveidoja slieku māju, augsnes slāņi mijās ar trūdošo lapu slāņiem, taču pašlaik lieliski var novērot slieku darbīgumu: „lapu slāņi ir slieku saēsti un to tilpums samazinājies teju par trešdaļu, augsne kļuvusi tumšāka, jo bagātinājusies ar koprolītiem (kakakmeņiem) un sliekas izalojušas visu māju”, norāda Voldemārs Spunģis. Neviena no eksperimentā izmantotām sliekām nav cietusi un Dabas koncertzāles beigās zinātnieks Voldemārs Spunģis tās atlaidīs atpakaļ dārzā.

Koncerti notiek brīvā dabā, un ieeja ir bezmaksas.

Pasākumi notiks brīvā dabā. Tāpēc noteikti noderēs sega vai tūristu paklājiņi sēdēšanai, kā arī kāds pretodu līdzeklis un kabatas lukturis atpakaļceļam. Tā kā pasākumos nav izbraukuma tirdzniecība, iesakām ņemt līdzi piknika groziņu. Rīkojamies sev un dabai draudzīgi – sviestmaižu iesaiņojumu un tukšos dzērienu traukus aiznesam sev līdzi!

Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi Dabas koncertzāles mājas lapā – www.dabaskoncertzale.lv un sociālajos tīklos, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv.

Informācija sagatavota pēc Dabas koncertzāles mājas lapā publicētās informācijas

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

"Burtnieku novada kauss motokrosā" Burtniekos, Akmentiņu trasē

  1. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

Lielākie pasākumi Valmierā un apkārtējos novados 2017.gada jūlijā

  1. jūlijā (2017) - 31. jūlijā (2017) 

Jūlijā aicinām apmeklēt Valmieras pilsētas svētkus, Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižā, pasākumu "Mālēdiena festivāls 2017", kā arī citus koncertus un sarīkojumus Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados.

   
VALMIERAS PILSĒTAS SVĒTKI “Valmiera virmo” (27.– 30.07.)
 
 
Ceturtdiena, 27.jūlijs
10:00* “Annels” atrakciju parks. Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukumā.
18:00 Izstādes “Tautasdziesmas stāsts” atklāšana. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
19:00 Vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija – ērģeļu zeme”. Koncerts Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Piedalās K.Gailīte, I.Birģele, L.Ivāne. Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā.
20:30-23:00  Brīvdabas kino programma. Latviešu multiplikācijas filmu programma un Rolanda Kalniņa filma “Elpojiet dziļi”. Kinoteātrī “Gaisma”.
 
Piektdiena, 28.jūlijs
10:00* “Annels” atrakciju parks. Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukumā.
15:00 Vasaras koncerti. Piedalās: Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi, koklētāju ansamblis “Kārta”, Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris “Baltie bērzi” un Veru vīru koris (Igaunija). Valmieras Mūzikas skolas pagalmā.
14:00-22:00* “Aizezeri” izbraucieni ar laivām un ūdensbumbu atrakcija. Dzirnavu ezeriņā.
15:00-18:00 Pasākums “Valmiera sporto!” un tehniskie brīnumi Valmierā. Valmieras Kultūras centra laukumā.
19:00 Svētku gājiens “Valmiera lepojas”. No Vienības laukuma līdz Svētku Centrālajam laukumam.
20:30-02:00 Svētku atklāšana. Sadziedāšanās ar Valmieras Drāmas teātra aktieriem: Ģ.Rāviņš, I.Puķe un R.Dišlere. Pavadošā grupa Emīla Zilberta vadībā. Leģendārā grupa “Jumprava”. Balle kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats”. Svētku Centrālajā laukumā.
 
Sestdiena, 29.jūlijs
09:00-16:00 Amatnieku tirgus. No Lāčplēša ielas līdz Tērbatas ielai.
09:00-16:00 Pasākums “Gardēžu pils”. Eiropas gastronomijas reģiona aktivitātes “Ar dabu šķīvī”. Pavāru meistarklases, dažādas degustācijas. Latvijas mājražotāju gardumi un amatnieku labumi tirdziņā “Ar Gardu muti Valmierā”. Rātslaukumā un vecpilsētā. Plkst.10:30-14:00 Četru reģionu konkursa “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā” Vidzemes posms. Valmieras muzeja teritorijā.
10:00* “Annels” atrakciju parks. Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukumā.
10:00-16:00  Ugunsdzēsējiem Valmierā 150. Valmieras ugunsdzēsēju depo.
10:00-18:00 Bērnu piedzīvojumu parks. Valmieras Kultūras centra laukumā.
10:00-18:00 Pasākums bērniem “Klucīšu diena”. Valmieras Kultūras centrā.
10:00-19:00 Iepazīsti disku golfu! Valmieras 5.vidusskolā.
10:00-22:00* “Aizezeri” izbraucieni ar laivām un ūdensbumbu atrakcija. Dzirnavu ezeriņā.
11:00-12:00 Muzikālā izrāde visai ģimenei “Lielais talantu šovs”. Svētku Centrālajā laukumā.
11:00-17:00 3x sports. Orientēšanās trase Vidzemes Augstskolā. Florbola turnīrs. Ielu basketbola turnīrs. Pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4.
12:00-16:00 Koncerts “Valmiera skan”. Svētku Centrālajā laukumā.
12:00-17:00 Spēkavīru sacensības “Kalniešu spēles”. Dīvaliņa pļavās.
12:00-17:00 Erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa”. Apceļo Latviju, iepazīsti Eiropu! Apbalvošana plkst.19.00 Svētku Centrālajā laukumā. Dažādās vietās Valmierā.
12:00-20:00 Kārlienas pagalma svētki. Stacijas ielā 37.
14:00-18:00 Sacensības airēšanas slalomā “Valmiera viļņo”. Dzirnavu ezeriņa promenādē.
18:00-19:30 Tematiskā ekskursija “”Valmieras garša toreiz un tagad”. Sākums Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Valmieras TIC).
20:00-05:00 Svētku koncerts. Piedalās grupa “Tumsa”, Intars Busulis un Abonementa orķestris. Svētku balle ar grupām “Dzelzs Vilks” un “Vēja radītie”. Svētku Centrālajā laukumā.
20:00-02:00  Pasākums “Harmonija brīvdabā”. Alternatīvās mūzikas skatuve jauniešiem. Palejas un Lucas ielas krustojumā.
24:00 Svētku salūts “Valmierai 734!” Svētku Centrālajā laukumā.
 
Svētdiena, 30.jūlijs
10:00-15:00 Ģimenes aktīvā atpūta – velo brauciens. Sākums Valmieras TIC.
11:00-13:00 Pārgājiens bērniem un vecākiem “Simtjūdžu meža piedzīvojums”. Tikšanās vieta pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka ieejas vārtiem.
12:00-17:00 Draudzības kauss nacionālajā suņu daudzcīņā. Paraugdemonstrējumi. Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukumā.
14:00-15:00 Koncerts "Vasaras vidū". Piedalās Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu koris, kvartets un stīgu orķestris. Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā.
 
*Maksas aktivitāte.
Aktuālā pasākumu programma www.valmiera.lv.
 
VALMIERAS VASARAS TEĀTRA FESTIVĀLS  
Tikai festivālam radītas teātra izrādes ģimenēm, jauniešiem un bērniem | kino | pagalmu spēles – brīvdabā un neierastās vietās pilsētvidē.
 
Ceturtdiena, 3.augusts
22:00 Iesildāmies festivālam! Ģimenes filma “Zupas pilsētas slepenā biedrība”. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
 
Piektdiena, 4.augusts
14:00 Festivāla atklāšanas koncerts “Vilki papardēs”. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
16:00 Pagalmu teātra izrāde “Nāc laukā!” (rež. K.Krūmiņš), pagalms starp Diakonāta ielu 1 un 3.
Teātris mēbeļu veikalā “Kur pazudis Viktors Sapropelis?” (rež. P.Pļavniece). Mēbeļu veikalā “Dzintarvidi” Raiņa ielā 8.
17:00 Dokumentāla dejas izrāde “Spēlēsim mājās” (rež. K.Brīniņa). Kazu krācēs.
18:00  Pagalmu spēles visai ģimenei. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
 Izrāde ar radošās laboratorijas elementiem “ŪDENS” (rež. I.Tropa), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) teritorijā Tērbatas ielā 9.
19:00 Izrāde ar piedzīvojumiem mežā “Štābiņš” (rež. K.Krūmiņš). Sākums kā orientēšanās spēle. Hanzas laukumā.
Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti “Traktopera” (rež. A.Kalnozols), Tērbatas ielā 12.
20:00 Igaunijas – Latvijas kopprojekts, izrāde bērniem “Mindstuff”. TC “Valleta” pazemes autostāvvietā Rīgas ielā 4.
Reāls “stafs” par naktsklubu “Klubs” (rež. E.Seņkovs), Naktsklubā “Multiklubs” Tirgus ielā 5.
21:30 Audiāla instalācija koncerta formā “Purva bridējs. Ciltskoks.” (rež. K.Pētersons). Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā pie Gaujas.
22:00 Ģimenes filma “Operācija Arktika”. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
 
Sestdiena, 5.augusts
12:00 Pagalmu teātra izrāde “Nāc laukā!” (rež. K.Krūmiņš). Pagalmā starp Diakonāta ielu 1 un 3.
Izrāde ar radošās laboratorijas elementiem “Ūdens” (rež. I.Tropa), VUGD teritorijā Tērbatas ielā 9.
13:00 Dokumentāla dejas izrāde “Spēlēsim mājās” (rež. K.Brīniņa). Kazu krācēs.
 Teātris mēbeļu veikalā “Kur pazudis Viktors Sapropelis?” (rež. P.Pļavniece). Mēbeļu veikalā “Dzintarvidi” Raiņa ielā 8.
Pagalmu spēles visai ģimenei. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
14:00 Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti “Traktopera” (rež. A.Kalnozols). Tērbatas ielā 12.
15:00 Izrāde ar radošās laboratorijas elementiem “Ūdens” (rež. I.Tropa), VUGD teritorijā Tērbatas ielā 9.
16:00 Teātris mēbeļu veikalā “Kur pazudis Viktors Sapropelis?” (rež. P.Pļavniece). Mēbeļu veikalā “Dzintarvidi” Raiņa ielā 8.
Izrāde ar piedzīvojumiem mežā “Štābiņš” (rež. K.Krūmiņš), sākums kā orientēšanās spēle. Hanzas laukumā.
17:00 Igaunijas – Latvijas kopprojekts, izrāde bērniem “Mindstuff”. TC “Valleta” pazemes autostāvvietā Rīgas ielā 4.
18:00 Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti “Traktopera” (rež. A.Kalnozols). Tērbatas ielā 12.
Reāls “stafs” par naktsklubu “Klubs” (rež. E.Seņkovs). Naktsklubā “Multiklubs” Tirgus ielā 5.
Pagalmu spēles visai ģimenei. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
19:00 Dokumentāla dejas izrāde “Spēlēsim mājās” (rež. K.Brīniņa). Kazu krācēs.
Izrāde ar piedzīvojumiem mežā “Štābiņš” (rež. K.Krūmiņš). Sākums kā orientēšanās spēle. Hanzas laukumā.
20:00 Igaunijas – Latvijas kopprojekts, izrāde bērniem “Mindstuff”. TC “Valleta” pazemes autostāvvietā Rīgas ielā 4.
 Reāls “stafs” par naktsklubu “Klubs” (rež. E.Seņkovs). Naktsklubā “Multiklubs” Tirgus ielā 5.
21:30 Audiāla instalācija koncerta formā “Purva bridējs. Ciltskoks.” (rež. K.Pētersons). Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā pie Gaujas.
22:00 Ģimenes filma “Mazais gangsteris”. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
 
Svētdiena, 6.augusts
11:00 Pagalmu teātra izrāde “Nāc laukā!” (rež. K.Krūmiņš). Pagalmā starp Diakonāta ielu 1 un 3.
12:00 Dokumentāla dejas izrāde “Spēlēsim mājās” (rež. K.Brīniņa). Kazu krācēs.
Teātris mēbeļu veikalā “Kur pazudis Viktors Sapropelis?” (rež. P.Pļavniece). Mēbeļu veikalā “Dzintarvidi” Raiņa ielā 8.
Izrāde ar radošās laboratorijas elementiem “Ūdens” (rež. I.Tropa), VUGD teritorijā Tērbatas ielā 9.
Pagalmu spēles visai ģimenei. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
13:00 Izrāde ar piedzīvojumiem mežā “Štābiņš” (rež. K.Krūmiņš). Sākums kā orientēšanās spēle. Hanzas laukumā.
Igaunijas-Latvijas kopprojekts, izrāde bērniem “Mindstuff”. TC “Valleta” pazemes autostāvvietā Rīgas ielā 4.
Reāls “stafs” par naktsklubu “Klubs” (rež. E.Seņkovs). Naktsklubā “Multiklubs” Tirgus ielā 5.
Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti “Traktopera” (rež. A.Kalnozols). Tērbatas ielā 12.
17:00 Festivāla noslēgums – diskusija. Ieeja bez maksas. Hanzas laukumā.
 
Biļetes iepriekšpārdošanā visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, www.vdt.lv, www.valmierasfestivals.lv.  
Biļete uz vienu izrādi – 5 EUR. Valmieras Kultūras kartes īpašniekiem – 3 EUR. Festivāla trīs dienu biļete – 20 EUR.
Īpašs piedāvājums – Ģimenes komplekts (līdz 5 personām)!  Biļetē iekļauts Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka Baskāju takas apmeklējums un brauciens ar Gaujas tramvaju, kā arī biļetes uz visām festivāla izrādēm (derīga visas festivāla dienas). Komplekta cena: 100 EUR.
Paralēli bērnu izrāžu programmai Gaujas Stāvajos krastos notiks skaņas izrādes pirmatskaņojums – R.Blaumanis “Purva bridējs. Ciltskoks”, biļetes cena EUR 16/ pirmskolas vecuma bērniem, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 50% atlaide. Biļešu skaits uz visām izrādēm ierobežots.
 
Plašāka informācija un programma www.valmierasfestivals.lv.
 
KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI  
01.07. 11:30 Dūmburbuļu šovs un diskotēka bērniem ”Mistery Bubbles Valmierā”. Biļešu cena: 3-4 EUR. Valmieras estrādē.
01.07. 16:00 Koncertballe “Lecam pa vecam Valmierā”. Biļešu cena: 6.90-12 EUR. Valmieras estrādē.
01.07. 19:00 Vispārējo Dziesmu un deju svētku ieskaņas (modelēšanas) koncerts. Biļešu cena: 2 EUR. Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos.
02.07. 11:00 Pasākums “Kaimiņu būšana 2017”. Beverīnas koku skulptūru labirintos un parkā.
07.-08.07. Nodibinājuma “Life and Light Latvia” organizētais informatīvais pasākums "Teiciet To Kungu, visas tautas”. Pasākumā varēs iepazīt romu, ebreju un latviešu tautu tradīcijas un garīgās atmodas kultūru. Plkst.10:00-16:00 pasākums notiks laukumā pie TC “Valleta”, plkst.18:00-21:00 – Valmieras Pilsdrupu estrādē.
07.07. 19:00 Dziesmuspēle “Tobāgo!”. Biļešu cena: 8-15 EUR. Valmieras estrādē.
07.07. 20:00  Vokālo ansambļu sadziedāšanās koncerts “Par prieku sev, par prieku tev...”. Ieeja bez maksas. Ēveles Tautas namā.
07.07. 21:00 Dzīvās mūzikas koncertvakars Valmiermuižā ar grupu “Satellites LV”. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas alus darītavā.
08.07. 16:30-01:00 Dikļu pils Sajūtu festivāls – izcils muzikāls un gastronomisks baudījums. Biļešu cena: 15-25 EUR. Dikļu pilī.
09.07. 11:00-17:00 Indriķa diena Rubenē. Dievkalpojums un koncerts. Zinātniska konference. Viduslaiku garšas baudījums “Mielasts pie Indriķa”. Ieeja bez maksas. Rubenes baznīcā un Rubenes pamatskolā.
13.07. 19:00 Rubenes amatierteātra “Volatus” izrāde “Dzīve ir skaista?”. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
14.07. 21:00 Dzīvās mūzikas koncertvakars Valmiermuižā ar grupu “Ansamblis Manta”. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas alus darītavā.
15.07. Beverīnas novada svētki un zaļumballe. Ieeja bez maksas. Trikātā.
15.07. 12:00 Pasākums "Mālēdiena festivāls 2017" - aktīva darbošanās visai ģimenei. Galvenajā lomā māls (Vaidava Ceramics un citi meistari) un ēdiens (Valmiermuižas Alus virtuve). Darbošanos un baudīšanu visas dienas garumā pavadīs dzīvā mūzika: El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo un Jānis Šipkēvics jeb Shipsea. Ieeja bez maksas. Vaidavas ezera krastā Vaidavā. Vairāk: www.valmiermuiza.lv.
20.07. 19:00 Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde “Pārcilvēki”. Ieeja bez maksas. Valmieras Pilsdrupu estrādē.
21.07. 19:00 Brīvdabas kultūras vakars. Ieeja bez maksas. Sporta centrā “Kaimiņi” Brenguļos.
21.07. 21:00 Dzīvās mūzikas koncertvakars Valmiermuižā ar grupu “100 baltas dvēseles”. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas alus darītavā.
21.07. 22:30 Projekta “Viena asins tev un man” uzvedums “Džungļu zēns”. Ieeja par ziedojumiem. Burtnieku pagasta estrādē.
22.07. 14:00 Burtnieku novada svētki. Ieeja bez maksas. Burtniekos.
28.07. 21:00 Vasaras nakts koncerts. Ieeja bez maksas. Rubenes baznīcas dārzā.
29.07. Rubenes ciemata svētki. Plkst.20:00 Rubenes amatierteātra izrāde “Dzīve ir skaista?”. Režisore un autore L.Merca. Ieeja bez maksas. Rubenes pamatskolas zālē. Plkst.21:30 balle ar grupu “Zemeņu iela”. Ieeja bez maksas. Laukumā pie Rubenes BMX trases.
29.07. 16:00 Kauguru pagasta amatierteātra izrāde “Ļaunais gars”. Ieeja bez maksas. Trikātas pilsdrupu estrādē.
30.07. 13:00 Pasākums bērniem ar jautrām rotaļām un spēlēm “Vasaras vidū”. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas pils parkā.
30.07. 14:00 Koncerts “Akordeona performances”. Ieeja bez maksas. Zilākalna estrādē.
30.07. 17:00 Koncerts “Akordeona performances”. Ieeja bez maksas. Bērzaines estrādē.
 
 
3D KINOTEĀTRĪ "Gaisma"
 

Precīzi seansu laiki un papildu informācija www.kinogaisma.lv, tālr.64222641
 
Seansi no 7.07.
Pirmizrāde! “Mežonīgā naksniņa” (16+) – komēdija angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Transformeri 5: Pēdējais bruņinieks” (12+) – piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
 
Seansi no 14.07.
Pirmizrāde! “Zirnekļcilvēks: Atgriešanās mājās” 3D (12+) – piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Pērtiķu planētas karš” (12+) – piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
 
Seansi no 21.07.
Pirmizrāde! “Denkerka” (12+) – asa sižeta vēsturiska drāma angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
 
Seansi no 22.07.
Pirmizrāde! “Vāģi” – animācijas filma, dublēta latviešu valodā.
 
Seansi no 28.07.
Pirmizrāde! “Valeriāns un tūkstoš planētu pilsēta” 3D (12+) – piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Gāzi grīdā” (12+) – trilleris angļu val. ar subt. latviešu un krievu valodā.
 
IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM
 
 

08.07. 13:00 Foto orientēšanās pasākums “Vali, mierā!” Starts Hanzas namiņā Valmieras vecpilsētas teritorijā. Komandu reģistrācija līdz 6.jūlijam mājaslapā www.vibjo.mozello.lv.

22.-29.07. Vidzemes mākslinieku mākslas plenērs “Valmieras pagalma stāsti”. Valmierā.

Jūlijā Pieteikšanās studijām Vidzemes Augstskolā. No 26. līdz 11.jūlijam elektroniskā pieteikšanās www.latvija.lv. No 4. līdz 11.jūlijam pieteikšanās klātienē Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4.

 
IZSTĀDES
 

01.-27.07. Jūrmalas mākslinieku akvareļu izstāde. Mākslas “Galerijā Laipa”.
Līdz 02.07. Laimas Akmentiņas izstāde “Variācijas par ceļu. Ainava”. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
Līdz 02.07. Vēsturnieka L.Liepnieka, mākslinieka V.Zaķa, rakstnieku P.Rozīša, A.Dripes un gleznotāja R.Pētersona izstāde “Kods: Pārgauja”. Notikumi, atmiņas, cilvēki. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
07.07.-02.08. Diānas Janušones izstāde “Nezināmie ļaudis”. Tekstils, telpiski objekti. Atklāšana 7.jūlijā plkst.16:00. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
07.07.-02.08. Daces Blūmas izstāde “Duets” jeb stāsts par kaktusiem. Keramika, porcelāna apgleznojumi, foto, zīmējumi. Atklāšana 7.jūlijā plkst.16:00. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
10.07.-07.08. Aleksandra Luhaera personālizstāde “Putnu dziesmu ceļš”. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
14.07.-17.08. Izstāde “Mans tautastērps”. Atklāšana 14.jūlijā plkst.15:00. Trikātas saietu namā “Depo” Trikātā.
14.07.-28.07. Miķeļa Fišera izstāde “Nemužamnepiedošanas ekspresis”, projektā “MVT Vasaras mājas rezidence Valmiera”. Atklāšana 14.julija plkst.18.00. Mākslas “Galerijā Laipa”.
17.07.-14.08. Pirmsskolas vecuma bērnu darbu izstāde “ZAAO” organizētā konkursā “Mēs, mazie, dabā”. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centra foajē.
18.07.-12.09. Valmieras Mākslas vidusskolas un Kocēnu pamatskolas ped. Daces Brizauskas audzēkņu darbu izstāde "Ērģeļu ritmi". Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas izstāžu zālē (27.07. – draudzes telpā)
27.07.-31.12. Izstāde “Tautasdziesmas stāsts” no Valmieras muzeja krājuma. Atklāšana 27.jūlijā plkst.18:00. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
29.07.-11.08. Anša Starka izstāde “Pāri”, projektā “MVT Vasaras mājas rezidence Valmiera”. Mākslas “Galerijā Laipa”.
29.07.-30.08. Valmieras mākslas plenēra darbu izstāde. Atklāšana 29.jūlijā plkst.19:00. Mākslas “Galerijā Laipa”.
Pastāvīgi Izstādes “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” 1.daļa – “Senvēsture un Valmieras pilsēta viduslaikos”. Valmieras muzeja Maršnera namā.
Pastāvīgi Izstādes “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” 2.daļa – “Valmiera – apriņķa pilsēta (1783-1949)”. Valmieras muzeja Vecajā aptiekā.
Pastāvīgi Izstādes “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” 3.daļa – “Valmieras lauku teritorija”. Valmieras muzeja Vecajā aptiekā.
Pastāvīgi Atmodas laika latviešu gleznotāju darbu ekspozīcija, kā arī unikāla 19.gs. kamīnu un krāšņu kolekcija. Dikļu pilī.
 
Valmieras muzeja Izstāžu nama darba laiks (jūnijs-augusts)
Pirmdienās – slēgts
Otrdienās-sestdienās – 10:00-17:00
Svētdienās 10:00-15:00
 
SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA
 
07.-09.07. VII Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Sacensības futbolā (07.-09.07.) Vidzemes Olimpiskajā centrā (VOC) un Valmieras Futbola kluba bāzē, airēšanas slalomā (08., 09.07.) airēšanas trasē “Krāces” un handbolā (07.-09.06.) VOC.
08.07. Piedzīvojumu sacensības “xRace”. Starts Hanzas laukumā.
12.-13.07. Vieglatlētikas sacensības jauniešiem “Valmieras spēles 2017” 2.kārta. Ieeja bez maksas. J.Daliņa stadionā.
22.07. 14:00 Izturības skrējiens. Līdz 18 gadu vecumam ieeja bez maksas, no 18 gadu vecuma dalības maksa 2 EUR. Rencēnu šautuvē.
29.07. Dažādas sporta aktivitātes visas dienas garumā. Ieeja bez maksas. Sporta laukumā pie Rubenes pamatskolas.
29.07. 10:00 Trikātas sporta siena un sabiedrības “Rona” kausa izcīņa volejbolā. Dalība bez maksas. Trikātā.
 
GAUJAS TRAMVAJS  

Publiskie braucienu laiki jūlijā:

Pirmdienās, trešdienās  brīvs
Otrdienās, ceturtdienās 17:00, 18:00, 19:00
Piektdienās                 16:00, 17:00, 18:00, 19:00
Sestdienās                  12:00, 13:00, 17:00, 18:00, 19:00
Svētdienās                  12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Papildu informācija un izmaiņas braucienu laikos www.gaujastramvajs.lv.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

"Sportlat Vaidavas triatlons"

  1. jūlijā (2017) 11:00 

Sestdien, 2017.gada 1. jūlijā plkst. 11.00 Kocēnu novada Vaidavā starts tiks dots Latvijas čempionātam triatlonā “Sportlat Vaidavas triatlons”. Pirmo reizi Latvijas vēsturē, sadarbojoties ar biedrību “Ironman.lv”, triatlona sacensības tiks organizētas kā vidējās (Half Ironman) distances sacensības – peldēšana (1,9 km), riteņbraukšana (90 km) un skriešana (21.km).

Veloposma laikā tiks šķērsota Rīga-Valmiera A3 šoseja, izbraucot no Vaidavas ceļa (labais pagrieziens), nogriežoties uz Rubeni. Sacensību dalībnieki tālāk virzīsies pa autoceļu Valmiera-Limbaži virzienā uz Dauguļiem, veiks 3 apļus un atgriezīsies pie Vaidavas ezera.

Vidējā (Half Ironman) distancē būs arī stafešu cīņa. Katru stafetes komandu veido 3 dalībnieki (neatkarīgi no dzimuma un vecuma). Katram dalībniekam ir jāaizpilda savs stafetes etaps: peldēšana 1,9km, riteņbraukšana 90km, skriešana 21km.

Tiem, kas ir tikai ceļā uz vidējās distances veikšanu, pieejamas būs arī citas distances, atkarībā no vecuma grupas un sagatavotības pakāpes - (peldēšana 0,1 km + riteņbraukšana 5 km + skriešana 1 km); (0,25 + 11 + 2); (0,5 + 22 + 4). Arī bērniem būs iespēja izmēģināt spēkus simboliskā triatlona distancē.

Organizatori lūdz sacensību dalībniekus reģistrēties laicīgi, to būs iespējams veikt arī klātienē sacensību dienā no plkst. 10.00.

Tāpat organizatori informē, ka  saistībā ar sacensībām ir plānoti satiksmes ierobežojumi. Sacensību dienā laika posmā no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00. satiksme tiks slēgta uz Vaidavas apvedceļa un no Vaidavas muižas līdz Gaujas ielai. Tiks slēgta arī Parka iela no Nākotnes ielas virzienā uz Vaidavas ezera pludmali. Savukārt Gaujas ielā un Ezera ielā tiks ierobežota satiksme, atstājot braukšanai vienu joslu. Sabiedriskā transporta satiksme netiks traucēta.

Sacensības organizē biedrības „Sporta klubs SportLat” komanda, sadarbojoties ar Kocēnu novada pašvaldību, Latvijas Triatlona federāciju un biedrību “Ironman.lv”.

Sacensību kartes, nolikums un reģistrācija – www.sportlat.lv

Papildus informācija – Jānis Dainis (27885551)

Dalības maksas atlaide Kocēnu novada iedzīvotājiem*, piesakoties sacensībām, rakstot uz janis.dainis@kocenunovads.lv (jānorāda – vārds, uzvārds, dzimšanas dati, dzimums un telefona numurs).

* Attiecas uz Kocēnu novada iedzīvotājiem – personām, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas Kocēnu novada administratīvajā teritorijā, “Kocēnu sporta kluba” sportistiem, personām, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuras pārstāvējušas Kocēnu novada pašvaldību dažādās sporta sacensībās.

Informāciju sagatavoja:
Krista Gromova
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 27470387
E-pasts: medijiem@kocenunovads.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiemruižas alus darītavā

  7. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

"Burtnieku novada vasaras sporta spēles 2017" Valmieras pagastā

  8. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

36. skrējiens "Apkārt Vaidavas ezeram"

  8. jūlijā (2017) 09:40 

2017.gada 8. jūlijā Kocēnu novada Vaidavā notiks tautas skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”, kas šogad norisināsies jau 36. reizi.

Sacensības atklās jaunākie dalībnieki, kuriem starts plkst. 9.40 Vaidavas ciema centrā. Bērni, kas dzimuši 2009. gadā un jaunāki veiks 700 metrus garu distanci. Savukārt 2005. - 2008. gadā dzimušie skries 1400 metrus.

Plkst. 10.30 tiks dots kopējais starts 11,7 km garajam skrējienam “Apkārt Vaidavas ezeram”. Distances laikā dalībniekiem būs iespēja atveldzēties 3 punktos. Plānots, ka apbalvošana Vaidavas ezera pludmalē sāksies ap plkst. 13.00.

No 12. jūnija reģistrāciju dalībai sacensībās var veikt mājas lapā www.sportlat.lv. Līdz 29. jūnijam (ieskaitot) iespējams reģistrēties par samazinātu dalības maksu. Iepriekšējā pieteikšanās noslēgies 6. jūlijā, pēc tam pieteikšanās norisināsies klātienē norises dienā no plkst. 8.00 līdz 10.00, samaksājot pilnu dalības maksu.

Skrējienu “Apkārt Vaidavas ezeram” organizē Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Sporta klubs SPORTLAT”.

Nolikums un reģistrācija - www.sportlat.lv

Papildus informācija – Jānis Dainis (27885551)

Informāciju sagatavoja:
Krista Gromova
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 27470387
E-pasts: medijiem@kocenunovads.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Foto orientēšanās "Vali, mierā!"

  8. jūlijā (2017) 13:00 

8. jūlijā no plkst. 13.00 pie Hanzas namiņa Valmierā tiks dots starts pirmajām komandām, kas dosies trasē ar vienas minūtes atstarpi. Dalībnieki sacentīsies gan dažādos erudīcijas jautājumos, gan veiklības un ātruma disciplīnās, pildot aizraujošus uzdevumus.

Taču, lai viss noritētu gludi, dalībniekiem iepriekš līdz 6. jūlijam nepieciešams reģistrēties VIBJO "Sudraba ZIRG`s" mājaslapā www.vibjo.mozello.lv.

 Pasākuma norises dienā komandas no plkst. 12.30 pie Hanzas namiņa varēs apstiprināt ierašanos.

Uzdevumu trasē, iepazīstot dažādus objektus Valmierā, var doties gan ar jebkāda veida transportlīdzekli, gan kājām.

Vēlies jautri un lietderīgi pavadīt sestdienu? Tad ņem līdzi draugus, vecākus, vecvecākus vai kolēģus (komandā 2-4 cilvēki), piedalies pasākumā un pavadi sestdienu svaigā gaisā, labā kompānijā!

Pasākumu atbalsta veikals "Austris", SIA "Agate", salons "Zaiga", Eiropas Komisijas informācijas punkts "Europe Direct" Valmierā, izlaušanās spēle "Timemachine" un "Valmiermuiža".

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dikļu pils Sajūtu festivāls - Izcils mūzikas un gastronomiskais baudījums

  8. jūlijā (2017) 16:00 - 9. jūlijā (2017) 01:00 

Festivāla koncepts paredz ne tikai muzikālu baudījumu, bet arī garšas ceļojumu un perfomances no izciliem pavāriem visas dienas garumā.

Par garšas baudījumu rūpēsies Dikļu pils šefpavārs Jānis Siliņš un Valtera restorāna dibinātājs un šefpavārs Valters Zirdziņš.

Pasākums ar īpašu auru, kurā nesteidzīgi baudīt lielisku mūziku burvīgā pils parka atmosfērā. Senatnīgais parks piešķir mūzikai īpašu skanējumu, ko apmeklētāji var izbaudīt laiski zvilnot pils šupuļtīklos vai uz līdzpaņemtajiem plediņiem. Pasākumam raksturīga mierīga un viegli apcerīga noskaņa, kas rosina atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un ļauties dzīvās mūzikas un krāšņās vides skaistumam.

Īpaša izklaides programma bērniem sadarbībā ar ZINOO zinātkāres centru visas dienas garumā.

Festivāla programma:
Bērnu pop-grupa "Knīpas un Knauķi" ar viesmāksliniekiem
Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis
Vestards Šimkus
Reinis Sējāns & Sinfoniette Rīga
Elza Rozentāle & "Bur Mani"
Grupa JUMPRAVA

Biļešu cenas:
Pieaugušo - 25.00 EUR
Pieaugušo (tikai vakara daļai, ieeja no plkst. 20:00) - 15.00 EUR, šīs kategorijas biļetes nopērkamas uz vietas Dikļu pilī (pils@diklupils.lv, 64207480)
Bērnu (7-12 g.v.) - 10.00 EUR
līdz 7 g.v. - bezmaksas

 

Biļetes nopērkamas uz vietas Dikļu pilī, vai zvanot 64207480 vai rakstot pils@diklupils.lv, kā arī visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Ierobežojumi: pasākuma teritorijā stingri aizliegts ienest savu ēdienu, kā arī alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Indriķa diena Rubenē

  9. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiemruižas alus darītavā

  14. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

Jūlijā Vaidavas ezera krastā notiks „Mālēdiena festivāls 2017”

  15. jūlijā (2017) 12:00 - 22:00 
Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā norisināsies „Mālēdiena festivāls 2017”. Visas dienas garumā varēs iepazīt mālu, izbaudīt Latvijas garšas un Vaidavu, aktīvi darboties un baudīt pašmāju mūziķu -  El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo, Shipsea - uzstāšanos. 
Vaidavas vārds nereti saistās ne vien ar dziesmām un gleznaino ezeru, bet arī ar mālu, keramiku un aktīvu darbošanos. Lai izzinātu mālu un kopīgi mestos piedzīvojumos, aicinām uz aktīvu sestdienu Vaidavas ezera krastā, līdzās Valmiermuižas vasarnīcai, kur galvenā loma tiks atvēlēta mālam un ēdienam.
 
Festivāla māla pusi pārstāvēs meistari gan no „Vaidava Ceramics”, gan citām vietām, lai visas dienas garumā pacietīgi ierādītu sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai traukos. Iepazīt mālu un paša spēkiem izveidot savu īpašo trauku aicināts gan liels, gan mazs.
 
Savukārt ēdiena pusi pārstāvēs „Valmiermuižas Alus virtuve”,  ļaujot  iepazīt garšas, kas mūsu zemē atrodamas šobrīd. Rīts tiks sākts ar īpašām brokastīm ezera krastā, bet visas dienas garumā būs iespējams nobaudīt īpašo #zemesgarša maltīti dažādās variācijās. Brīnišķīga iespēja, lai vaigā satiktu un redzētu darbībā šefpavārus, kuru rosīšanās ierasti notiek virtuvē.
 
Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus visas dienas garumā priecēs pašmāju mūziķu dziesmas. Uz skatuves ezera krastā uzstāsies El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste un meiteņu radošā apvienība Sus Dungo. Vakaru un festivālu noslēgs Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.
Šī ir lieliska iespēja, kā izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, bet arī notikuma vietu. Dienas laikā būs sarūpētas vairākas iespējas, lai iepazītu pašu Vaidavu. Varēs doties izpētes gājienā uz  „Vaidava Ceramics” ražotni, bet „Vaidaveži” būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji Vaidavas ezeru varētu iepazīt uz SUP dēļa vai laivas, savukārt apkārtni – ar velo. Azotē paslēpti vēl pāris pārsteigumu, ar kuriem iepazīstināsim nedaudz vēlāk.
 
Ieeja bez maksas.
Festivālu rīko: Vaidava Ceramics, Valmiermuižas Alus virtuve, Kocēnu novada dome
 
Informācijai: Justīne Kalēja, justine@valmiermuiza.lv
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Sacensības jātnieku sportā "Valmiermuižas kauss 2017"

  16. jūlijā (2017) 

 Pļavā starp Valmiermuižas klēti un bērnudārzu “Burtiņš”.

Kopēt saiti
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiemruižas alus darītavā

  21. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

Burtnieku novada svētki Burtniekos

  22. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

Valmieras pilsētas svētki

  27. jūlijā (2017) - 30. jūlijā (2017) 

Bagātīgā svētku programmā līdztekus koncertiem, radošajām darbnīcām, ekskursijām un sacensībām, pilsētas viesi tiks aicināti baudīt arī dažādus piedāvājumus gardēžiem pilsētvidē.

Apmeklētāji pie Hanzas sienas pilsētas centrā varēs iepazīt Valmiermuižas dārza svētku mūsdienīgi latvisko virtuvi “Ar dabu šķīvī”, kā arī restorāna “Rātes vārti” pavāru gatavotos ēdienus ar “Pilnu muti vasaras”.

Pasākuma programma: http://www.valmiera.lv/lv/kultura/valmieras_pilsetas_svetki_2017

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vasaras nakts koncerts Rubenē

  28. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

"Burtnieku ezera volejbola kauss" Burtniekos

  29. jūlijā (2017) 
Kopēt saiti
 

Valmieras vasaras teātra festivāls 2017. Bērni. Valmierā.

  4. augustā (2017) - 6. augustā (2017) 

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts ģimenēm un bērniem. Lai gan sākotnēji festivālu bija iecerēts rīkot reizi divos gados, lielās atsaucības dēļ šogad nolemts radīt festivāla „mazo brāli” – teātra mākslas svētkus ģimenēm un bērniem. Daļu no festivālā tapušajiem darbiem plānots iekļaut 2018. gada programmā, kas būs veltīta un tiks rīkota Latvijas simtgades svinību ietvaros.

Trīs dienu laikā Valmieras pilsēta pārvērtīsies par bērniem draudzīgāko vietu Latvijā – programmas pamatā būs 8 izrādes, no tām septiņi jaundarbi, kas tiks radīti speciāli festivālam un izrādīti dažādās vietās pilsētvidē. Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā. 

Festivāla mākslinieku vidū arī šogad būs nozares profesionāļi, kas jau iepriekš sevi pierādījuši, veidojot izrādes bērniem un jauniešiem – Kārlis Krūmiņš, Inga Tropa, Kristīne Brīniņa, Paula Pļavniece, Elmārs Seņkovs un vēl citi. Programmu nu jau tradicionāli papildinās arī viesi no Igaunijas - „Sõltumatu Tantsu Lava”, kas izrādi veidos kopā ar Latvijas teātra profesionāļiem.

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi, Valmieras teātrim sadarbojoties ar Valmieras pašvaldību. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

Festivāla programma

Festivāla programmu šogad veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros šogad pirmo reizi izrādi bērniem „MindStuff” kopā veidos Igaunijas un Latvijas teātra profesionāļi – igauņu laikmetīgās dejas profesionāļu platformas Sõltumatu Tantsu Lava horeogrāfi un latviešu aktieri Marija Linarte, Āris Matesovičs un Reinis Boters. Tas būs interaktīvs un muzikāls iestudējums bez valodas barjerām, kurā aktieri rosinās iesaistīties arī skatītājus, tā kļūsot par daļu no izrādes.       

Režisors Kārlis Krūmiņš, kura veidoto pagalmu teātra izrādi „Nāc laukā!” pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan mazie, gan lielie skatītāji un kuru varēs noskatīties arī šogad, veidos vēl vienu jaundarbu - izrādi ar piedzīvojumiem mežā „Štābiņš”. Lai nokļūtu norises vietā, skatītājiem būs jāpiedalās orientēšanās spēlē.

Kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudēs dokumentālu dejas izrādi „Spēlēsim mājās”. Tās pamatā būs četru bērnu radīta pasaule, ko uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Izrāde būs kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatu punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki.

Par to, kā rodas migla, sniegs, negaiss vai vētra, kas notiek zemūdens pasaulē vai kā ūdens mijiedarbojas ar gaismu un mūziku, izrādi „Ūdens” Valmieras ugunsdzēsības un glābšanas dienesta teritorijā veidos režisore Inga Tropa. Skatītāji šajā izrādē nebūs tikai pasīvi vērotāji, bet varēs arī līdzdarboties, piedzīvojot ūdeni ar visām maņām – dzirdi, tausti, ožu, garšu, redzi.

Īpašs muzikāls ceļojums „Traktopera”, kurā izrādes varoņi būs īsti traktori un cita būvniecības tehnika, taps Andra Kalnozola vadībā. Vairāk kā mūzikls un mazāk kā opera notikums ļaus skatītājiem caur teātra izteiksmes līdzekļiem būt klāt celtniecības procesā, redzēt tehnikas iespējas, sekot līdzi aizraujošam stāstam un klausīties dziesmas, kā arī piedalīties kapsulas vēstījuma tapšanā, to papildinot ar novēlējumu sev kā pieaugušajiem nākotnē.

Lielā mēbeļu veikalā – angārā režisores Paulas Pļavnieces veidotajā izrādē „Kur pazudis Viktors Sapropelis?” divi jaunieši kopā ar dīvāniem, bufetēm un naktsskapīšiem meklēs atbildes uz dažādiem būtiskiem jautājumiem – kāpēc cilvēki, stāvot uz vietas, saka: „esmu iebraucis auzās"; kāpēc Sniegbaltītei ir melni mati; kas ir mīlestība un citiem.

Savukārt, jauniešiem no 12 gadu vecuma režisors Elmārs Seņkovs kopā ar aktieriem izrādē „Klubs” piedāvās iespēju uzzināt ‘’kā tur ir?’’. Kas vispār velk cilvēkus uz naktsklubiem, un ko tur dara? Iestudējuma laikā jaunieši un viņu vecāki varēs ieskatīties nevis caur atslēgas caurumu, bet gan kārtīgi izjust naktsklubu ainas.

Paralēli bērnu programmai notiks vēl kāda skatītāju gaidīta pirmizrāde - pagājušā gada festivāla ietvaros tapusī skaņas izrāde R.Blaumanis „Purva bridējs. Ciltskoks”, ko veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs  elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Izrāde notiks Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās atklāšanas koncerts, ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) bērnu filmu programmu „Kids Weekend”, būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā.  

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētu un atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vidzemes plānošanas reģionu, Valmiermuižas Alus darītavu un zīmolu „Gardu muti”, Rīgas Starptautisko kino festivālu, Igaunijas Kultūrkapitāla fondu, Norvēģijas vēstniecību, Norvēģijas filmu institūtu, uzņēmumiem „Tehauto”, „Ramirent”, t/c „Valleta”, „Byko-Lat”, „ZAAO”, kā arī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, Multiklubu, Gaujas tramvaju, restorānu „Rātes vārti”. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, portāls „Delfi”, „Valmieras ziņas”, „Satori”, „Garā pupa”, Vidzemes televīzija un Re:TV, avīze „Liesma” un žurnāls „Ilustrētā junioriem”.

Informācijai:
Lija Ozoliņa
Valmieras vasaras teātra festivāls
festivals@valmiera.lv
+371 2654 8855
www.valmierasfestivals.lv
facebook.com/valmierasfestivals
twitter.com/ValmFestivals
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Matīšu pagasta svētki un balle

  5. augustā (2017) 
Kopēt saiti
 

Starptautiskais florbola turnīrs "Latvian OPEN 2017" Kocēnos un Valmierā

  24. augustā (2017) - 27. augustā (2017) 
Kopēt saiti
 

"Baltijas kauss 2017" un "Kocēnu kauss 2017"

  25. augustā (2017) - 27. augustā (2017) 

Sacensības pajūgu braukšanā, konkūrā un iejādē. “Zirgaudzētavā Kocēni”.

Kopēt saiti
 

Jauniešu diena "Pirmais 09" Valmierā

  1. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

#PirmaisValmierā: grupa „Carnival Youth” koncerts

  1. septembrī (2017) 19:00 

1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā koncertēs grupa „Carnival Youth”. Koncertā grupa izpildīs dziesmas no abiem izdotajiem albumiem – „No Clouds Allowed” un „Propeller”.

Indīroka grupa “Carnival Youth” dibināta 2012. gadā. Grupas sastāvā ir Roberts Vanags, Emīls un Edgars Kauperi un koncertos ar grupu arī spēlē Matīss Kļaviņš.  “Carnival Youth” līdz šim sevi spilgti pierādījusi ne tikai lielākajos Latvijas festivālos un koncertu vietās, bet arī ārzemēs.
 
2016. gada sākumā grupa saņēma nozīmīgo “European Border Breakers Award” jeb EBBA balvu, un šobrīd intensīvi koncertē daudzviet Eiropā. Grupa uzstājusies festivālos un koncertos Lielbritānijā, Ungārijā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Austrijā, Šveicē, Čehijā, Slovākijā, kā arī koncertējuši ASV un Kanādā. Abi studijas albumi -  “No Clouds Allowed” un “Propeller” apbalvoti ar Latvijas mūzikas ierakstu gada balvām “Zelta Mikrofons”.
 
Ieejas maksa: EUR 9-12. Pirmās 100 stāvvietas – EUR 7! Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs. Informatīvi atbalsta portāls „Valmieras ziņas”.
 
Jāpiebilst, ka 1.septembrī Valmierā ar devīzi #PirmaisValmierā norisināsies vairāki Zinību dienas pasākumi. Aicinām sekot līdzi informācijai Valmieras Kultūras centra mājas lapā www.vkc.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
liga.tarbuna@valmiera.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kokmuižas svētki Kocēnos

  9. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām "Mēs varam" Jāņa Daliņa stadionā

  9. septembrī (2017) - 10. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākums Kocēnos

  10. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Smart City konference Valmierā

  15. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

"Sportlat Valmieras maratons 2017" Valmierā

  17. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Akustisko ģitāru trio "AG 3'o" koncerts

  21. septembrī (2017) 19:00 

21. septembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāristu trio  „AG 3'o” koncerts.  Koncertprogrammā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš.

Iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji - 2011. gadā - mūziķi izveidoja apvienību - akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. Tā aizsākās profesionālo un izcilo ģitāristu - Aivara Hermaņa, Kaspara Zemīša un Mārča Auziņa radošā sadarbība.

Akustisko ģitāru trio „ AG 3'o” programmā ģitāristu trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas mūziķu aranžējumos. Koncertā Valmieras Kultūras centrā izskanēs flamenko stila skaņdarbi, mūzika Latīņamerikas ritmos un džeza manierē, kā arī ģitāristu radītas kompozīcijas. Lai arī „AG 3’o” dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki un regulāri piedalās un muzicē daudzos klausītājiem zināmos muzikālos projektos, trio radis unikālu iespēju apvienoties kopējā muzicēšanas priekā sev un klausītājiem.

Aivars Hermanis absolvējis Emila Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu klasiskās ģitāras, tautas instrumentu orķestra diriģenta un mūzikas pedagoga specialitātē. Viņš bijis ģitārists grupās „Suvenīrs", „Tip-Top", „Modo", „Opus", „Remix", kā arī maestro Raimonda Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G. Rozenberga bigbendā, „Stabu ielas džess" orķestrī, kā arī Laimas Vaikules grupā.

Kaspars Zemītis ieguvis bakalaura un maģistra grādu klasiskajā ģitārspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. K. Zemītis šobrīd  ir atzīts ģitārspēles pedagogs, kā arī daudzpusīgs un pieprasīts mūziķis, kas muzicē dažādos žanros un sastāvos. Viņš spēlējis pavadījumu tādiem dziedātājiem kā Lindai Leen, Intaram Busulim un Renāram Kauperam, kā arī uzstājies kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori.

Mārcis Auziņš absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu. Viņš spēlē ģitāru Daumanta Kalniņa kvintetā, grupā „Zodiac”, kā arī regulāri sadarbojas ar maestro Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli un citiem latviešu mūziķiem.

Ieejas maksa: EUR 7 – EUR 15. Ar Valmieras Kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs vai elektroniski www.bilesuparadize.lv. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
liga.tarbuna@valmiera.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš "Ar Gardu Muti Valmiermuižā"

  23. septembrī (2017) 

Miķeļi ir laiks, kad diena un nakts ir vienādā garumā, ir noslēgušies visi rudens ražas novākšanas darbi.  Arī nopļautā labība savesta zem jumta. 

Miķeļi tiek atzīmēti ar lielām svinībām, kurās daudzina Jumi – ražas un auglības simbolu. Miķeļdienas svinību laikā Valmiermuižā varēs iegādāt mājražotāju sarūpētās rudens ražas veltes, amatnieku krāšņumlietas, izzināt Miķeļdienas tradīcijas, piedalīties radošajās darbnīcās un mieloties ar Valmiermuižas garšu meistaru gatavotiem ēdieniem.  Tirdziņi un svinības “ Ar Gardu Muti Valmiermuižā” noris astoņas reizes gadā, svinot latviešu gadskārtu svētkus.

Plašāk http://www.valmiermuiza.lv

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Velo brauciens Vaidavas un Kocēnu pagastos

  23. septembrī (2017) - 24. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

"Burtnieku novada Futbola kauss" Burtniekos

  27. septembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Valmiermuižas garšu amatnīca Valmiermuižas alus darītavā

  13. oktobrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Simjūda gadatirgus

  14. oktobrī (2017) 

Latviešu rakstnieks Pāvils Rozītis grāmatā „Valmieras puikas” rakstījis „Kas nav redzējis Simjūda tirgu, tam nav bijis jaunības.”

Katra oktobra otrajā sestdienā Valmieras rātslaukumā pilsētas viesi tiek aicināti uz pamatīgu andeli tradicionālajā Simjūda gadatirgū, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas lai turpinātu tradīciju - ļaut sarūpēt ļaudīm pilnus gaņģus ar ziemas krājumiem, tirgotāji piedāvās ļoti daudzveidīgu produkciju: siltus adījumus, tamborējumus un kažokādas, tautas tērpus un to aksesuārus, rotaslietas, dažādus virtuves darba rīkus, kas uzrunās ikvienu kārtīgu saimnieci, stādus, rudens augļus, ogas un dārzeņus, medu, piparkūkas, žāvētas zivis, maizi, keramikas un ādas izstrādājumus, pinumus un daudz ko citu. Amatnieku darinājumi aptvers laika periodu, sākot no viduslaikiem līdz mūsdienām, lai ikviens tirgus apmeklētājs atrastu sev vispiemērotāko produktu.Tirgus ir vieta, kur ne tikai iepirkties un satikties ar paziņām, bet arī lustīgi pavadīt laiku, tamdēļ apmeklētāji tiks lustināti arī ar dziesmām un dančiem.

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Brenguļu kauss krosmintonā Brenguļos

  21. oktobrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Mārtiņdienas svinības un tirdziņš "Ar Gardu Muti Valmiermuižā"

  4. novembrī (2017) 

Mārtiņi ir ziemas sagaidīšanas svētki, kad dienas kļūst īsākas, bet naktis garākas. Rudens raža ir novākta un laiks to celt galdā.

Arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnu, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus. Tirdziņi un svinības “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” noris astoņas reizes gadā, svinot latviešu gadskārtu svētkus.

Plašāk http://www.valmiermuiza.lv

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

"Burtnieku novada Lāčplēša dienas skrējiens" Burtniekos

  10. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Valmiermuižas garšu amatnīca Valmiermuižas alus darītavā

  10. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Mārtiņdienas zosis Dikļu pils restorāna ēdienkartē. Dikļu pilī.

  10. novembrī (2017) - 12. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Mārtiņdienas pasākums Trikātā

  10. novembrī (2017) 00:30 
Kopēt saiti
 

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados

  11. novembrī (2017) - 18. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Lāčplēša dienas gājiens Valmierā

  11. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Ziemeļvidzemes tautu muzikantu saiets Rencēnos

  11. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Lāčplēša dienai veltīts pasākums "Tilta izgaismošana" Brenguļos

  11. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Lāpu gājiens un Lāčplēša dienas pasākums Matīšu pagastā

  11. novembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts

  16. novembrī (2017) 19:00 

16. novembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā uzstāsies muzikālā apvienība „Raxtu Raxti". Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas no „Raxtu Raxti” pērn izdotā albuma „Līgo”, gan versijas par latviešu tautasdziesmu tēmām un Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos. 

„Raxtu Raxti” ir šobrīd Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu.

Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

Biļešu cena: EUR  7-15. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs. Plašāka informācija: www.vkc.lv .

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
liga.tarbuna@valmiera.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku koncerts un sveču zīmju izvietošana Valmierā

  18. novembrī (2017) 

Svētku koncerts un apbalvojuma “Goda valmierietis 2017” un “Gada valmierietis 2017” pasniegšana. Valmieras Kultūras centrā. Latviešu spēka zīmju veidošana no svecēm “Mūsu gaisma Latvijai”. Valmieras pilsētas centrā.

Kopēt saiti
 

Valmiermuižas garšu amatnīca Valmiermuižas alus darītavā

  8. decembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Ziemassvētku tirdziņš Valmierā

  9. decembrī (2017) 10:00 - 15:00 

Valmieras Ziemassvētku tirdziņš ir tradicionāls pasākums, kas pulcē viesus no tuvienes un tālienes, vilinot ar smaržām, garšām un baudījumu acīm.

Tirdziņā, kā ierasts, amatnieki un mājražotāji būs sarūpējuši medus podus, īstu lauku rupjmaizi, pašdarinātus vīnus, žāvētas ogas un citus kārumus. Tāpat apmeklētājiem būs iespējams atrasts skaistas un noderīgas Ziemassvētku dāvanas, piemēram, siltus cimdus, vilnas zeķes, glītas rotas, pītus grozus, koka karotes, ādas cimdus un naudas makus.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemas saulgriežu ieskandināšana un tirdziņš "Ar Gardu Muti Valmiermuižā"

  16. decembrī (2017) 

Valmiermuižā Ziemas saulgriežos sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus. Jau izsenis latvieši Ziemas saulgriežos ir klājuši bagātīgus svētku galdus, kur netrūka ne cūkas šņukura, ne zirņu, ne pīrāgu, ne alus, un stāsta, ka zirņi Ziemassvētkos jāēd, lai būtu pulka naudas.

Tāpēc arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, ziemīgas zāļu tējas, garšvielas, karstvīnu, sulas, sukādes, karameles, piparkūkas un citus gardumus. No amatnieku darinājumiem sanāks labas dāvaniņas pašam un saviem mīļajiem – rotaslietas ar latvju zīmēm, vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas. Tirdziņi un svinības “ Ar Gardu Muti Valmiermuižā” noris astoņas reizes gadā, svinot latviešu gadskārtu svētkus.

Plašāk http://www.valmiermuiza.lv

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemassvētku pasākumi Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadā

  24. decembrī (2017) - 26. decembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Ziemassvētku koncerts Trikātā

  29. decembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Gadumijas pasākums "Gada cilvēks 2017" Matīšos

  30. decembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novadā

  31. decembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Gadu mija muzejā.

  31. decembrī (2017) 

Valmieras muzeja Izstāžu nams atvērts apmeklētājiem.

Kopēt saiti
 

Jaunā gada sagaidīšana Dikļu pilī

  31. decembrī (2017) 
Kopēt saiti
 

Svētku uguņošana un Jaungada balle Valmierā

  31. decembrī (2017) 
Kopēt saiti