Pasākumi

 

Tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”

  25. janvārī (2019) 16:00 - 23. februārī (2019) 

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 25.janvāra līdz 23.februārim apskatāma tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”. Izstādes atklāšana 25.janvārī plkst.16.00.

Skatītāji varēs apskatīt dažādos laikos tapušus monumentālus gobelēnus, būs arī pārsteigumi. Izstādes nosaukumam mākslinieci iedvesmojis darbs, kas pašlaik ir Latvijas vēstniecībā Ukrainā. Trauslā, smalkā saprašanās laipa starp cilvēkiem ir aktuāla tēma mūsdienās.

Absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju, vecāki Ivetai uzdāvināja Valmieras meistara Krieviņa veidotas stelles. Uzstādot tās, meistars atzinis, ka šīs stelles ir labākās viņa mūžā. To apliecina 30 gadu darba pieredze – tajās austi visi mākslinieces gobelēni.

“Par savu galveno darbības virzienu mākslā uzskatu tieši gobelēnu aušanu. Man patīk radīt liela izmēra darbus. Tāpat kā lielos kokos ieskrienas lieli vēji, arī lielos darbos ienākas lielas domas. Kompozīcijas izveidojumā pielietoju lielu laukumu attiecības. Darbus būvēju uz krāsu kontrasta principa. Man patīk sulīgums dzīvē un mākslā,” stāsta Iveta Vecenāne.

Mākslas zinātniece Anita Vanaga teikusi: “Gobelēna brīvība dzimst no metu un velku struktūras, ko piepilda mākslinieka sapņu un vēlmju zieds. Tieši krāsas izjūta ir tā, kas kādā brīdī Ivetai ļauj sasniegt apbrīnojamu virtuozitātes līmeni, kad aušana sāk apsteigt iepriekšējo nodomu un atļaujas ignorēt zīmējumu. Pavedieni paši sāk rosināt formu, un tad parādās negaidītas izredzes. Ivetas darbus kāds cits meistars noaust nespētu, jo radošums ir vajadzīgs katrā posmā. Jo lielāka ticība sev un procesam, jo labāk sanāk. No bērnības Iveta jūt vienotību ar dabu, kas plešas lielumā, sazarojas veidolos un uzplaukst pilnesībā. Tās mistiskā svētdarbība uzliesmo brīžos, kad māksliniece atvasina tēlus no dabas un ieauž tos gobelēnos vai ieglezno zīdos. Debesis, ezers, kalns, koks, akmens, vējš, zieds, putns, zeme... Aiz vispārinātiem jēdzieniem Iveta paslēpj veselu rēķinu precīzu vārdu, izjūtu un zemtekstu ar daudzām nozīmēm. Maģiskajās formulās būtiska ir atkārtošana, vārdošana, rīmēšana. Līdzīgi notiek Ivetas tekstilā, kur viņa atkal un atkal atgriežas pie iemīļotiem tēliem, ikreiz pārdzīvojot tos ar iztēles spēku un radot arvien jaunu ritmu, jaunu krāsainību, jaunu pasauli. Viņa idealizē dabu, pretī liekot nevis spoguļattēla atbilstību, bet gan spēju izteikt dabas enerģētisko potenciālu cilvēciskā mērogā. Ivetas tekstilam ir raksturīgs paralēlisms, tas pats, kas latviešu tautasdziesmās dēlus saista ar ozoliem, bet meitas – ar liepām. To nosaka psiholoģija. Transformācijas tekstila kompozīcijās izraisa tas, kas risinās mākslinieces dvēselē, un dabas elementos mēs sadzirdam viņas dvēseles atbalsi. Ivetas Vecenānes mākslas tēlainība ar lielziedu, augu, ainavas motīviem, kas rodas no dabas vērojuma, un tieksme uz vizuālā teksta blīvumu formu ģeometrizācijā vai krāslaukumu brīvajā kārtojumā ierosina transcendentālas domas un intīmas noskaņas arī. Gobelēnu savienība ar reālām sienām veido dzīves telpas oderi. Šī telpa ar drošības, stabilitātes un siltuma sajūtu darbojas kā neizsīkstošas kustības un atjaunošanās avots.”

Šī ir mākslinieces otrā darbu izstāde Valmieras muzejā, pirmā satikšanās ar skatītājiem notika 1980.gadu vidū.

Iveta Vecenāne absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, ieguvusi mākslas maģistra grādu. Personālizstādes bijušas Latvijā un ārvalstīs, piedalījusies arī grupu izstādēs Igaunijā, ASV, Lietuvā, Čehijā, Somijā, Krievijā, Luksemburgā, Itālijā, Austrālijā, Uzbekistānā, Ukrainā, Zviedrijā, Vācijā un Ķīnā.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Stikla mākslas izstāde “Cilvēks”

  25. janvārī (2019) 16:00 - 23. februārī (2019) 

 

Valmieras muzeja Izstāžu namā 25.janvārī plkst.16.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgās stikla mākslas izstāde “Cilvēks”.

Mākslinieki aicina padomāt par cilvēka lomu pasaules ekosistēmā. “Cilvēks ir norobežojies no dabiskās vides, iekļaujot sevi sistēmu, tehnoloģiju, stereotipu un pieņē­mumu vidē. Tā kalpo kā orientieris ikdienas dzīvē, jo klasifikācija palīdz cilvēkiem noteikt savu nostāju un pamatot argumentāciju. Savā mūžā uzkrājam pieredzi un ierakstām atmiņā milzīgu informācijas daudzumu par noteiktām lietu pazīmēm. Mēs sevi apzināmies caur savām domām, caur tām arī veidojam savu apkārtējās vides interpretāciju. Katram cilvēkam piemīt savs realitātes redzējums un rīcības skaidrojums. Bieži vien tieši šis faktors padara apkārtējo uzvedību un viedokli mums nesaprotamu,” stāsta mākslinieki.
 
Izstādē būs skatāmas jaunākās tendences stikla mākslā, ļaujot novērtēt topošo mākslinieku veikumu pēdējā gada laikā. Izstādē piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares bakalaura un maģistrantūras programmu studenti, kā arī pasniedzēji I.Audere, I.Dūdiņa, A.Gedule, V.Groza, I.Ēmane, S.Utāne.
 
Izstāde tiek rīkota Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas gadā, apliecinot stikla mākslas izglītības augsto līmeni un demonstrējot šīs mākslas nozares attīstības virzienus.
Šis gads ir īpašs arī Valmieras muzejam – ar izstādēm un norisēm tiks atzīmēta muzeja 60.gadskārta.
Izstāde “Cilvēks” būs apskatāma līdz 23.februārim. Laipni aicināti visi interesenti!
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Lielākie pasākumi Valmierā un apkārtējos novados 2019.gada februārī

  1. februārī (2019) - 28. februārī (2019) 

Februārī  aicinām  baudīt  koncertus, svētkus, sarīkojumus,  kā arī apmeklēt dažādus  izziņas un sporta  pasākumus Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados!

 Bukleta elektroniskā versija šeit  

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 

 

 

 
 
 
02.02. 11:00 Leļļu teātra izrāde “Kas zaķīti pasargāja?”. Biļešu cena: 1 EUR. Matīšu pamatskolas zālē.
02.02. 18:00 Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts. Biļešu cena: 25 EUR (koncerts ar uzkodām) vai 70 EUR (koncerts ar uzkodām un 3 kārtu vakariņām, pieskaņotiem vīniem). Dikļu pilī.
02.02. 18:00 Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Džentlmenis ar pannu”. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā. ATCELTS!
04.02. 13:00 Muzikāls koncertuzvedums “Vilkam tāda dvēselīt`”. Biļešu cena: 7 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
09.02. 14:00 Senioru dāmu sadancošanās pasākums “Puteņu valsis”. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā.
09.02. 15:00 Dziesmu, dzejas un sarunu pasākums “...Mīlestība dzejā”. Tikšanās ar dzejnieci Annu Buili. Piedalās: trio “Kas ar mani”, jauktais koris “Vaidava” un citi. Ieeja bez maksas. Vaidavas kultūras un amatniecības centrā.
09.02. 17:00 Pašdarbnieku svētki “Tad ziņģēsim to ziņģi’. Biļešu cena: 3-4 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
09.02. 18:00 Teātra izrāde - komēdija “Silvija”. Biļešu cena 8-12 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
09.02. 19:00 - 22:00 Latvijas čempionāts 10 dejās. Biļešu cena: 7 EUR. Vidzemes Olimpiskajā centrā.
10.02. 15:00 Kauguru amatierteātra izrāde ”Diriģents” (E. Skujenieka luga). Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā. 
12.02. 18:00 Čučumuižas koncertizrāde bērniem “Vislielākais brīnums”. Biļešu cena: 4-5 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
13.02. 19:00 Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts. Biļešu cena: 10-20 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
13.02. 19:00 Izklaidējošs šovs '”Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''. Biļešu cena: 10 -15 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
14.02. 18:00 Mūsdienu deju kolektīvu un jauniešu vokāli instrumentālo grupu koncerts. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
15.02. 19:00 Blūza koncerts ar “Latvian Blues Band” un Shanna Waterstown (ASV). Biļešu cena: 12-18 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
15.02. 19:00 Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Diriģents”. Ieeja bez maksas. Brenguļu sākumskolas lielajā zālē.
15.02. 22:30 Grupas “Terra Sine” koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma.Tautas Harmonijas Centrā.
16.02. 15:00 Vidzemes Augstskolas Ziemas izlaidums. Koncertzālē “Valmiera”.
16.02. 16:00 Ansambļa “Dziedātprieks” 10 gadu jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas. Vecates pagasta kultūras centrā.
16.02. 16:00 Izrāde “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam?”. Režisore B. Rubesa. Biļešu cena: 6 EUR. Matīšu pamatskolas zālē.
16.02. 17:00 Starptautisks projekts-mūzikls “Baltican Carmen”. Biļešu cena: 10-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
16.02. 22:00 Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētā balle “Cukurballe”. Biļešu cena: 4-5 EUR. Valmieras pagasta kultūras namā.  
17.02. 17:00 Stīgu kvarteta un džeza trio koncerts “Klasika satiek džezu”. Biļešu cena: 6-10 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
20.02. 19:00 Liepājas teātra viesizrāde “Nākamgad tai pašā laikā”. Biļešu cena: 13,50-18 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
20.02. 19:00 Izrāžu apvienības “Pannas Teātris” izrāde “Viņi melo labāk”. Biļešu cena: 8-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
22.02. 19:00 Blomes amatierteātra izrāde “Folie la famille” jeb “Ģimenes trakums”. Režisore G. Skadiņa. Ieeja bez maksas.  Valmieras pagasta kultūras nama lielajā zālē.
23.02. 13:00 Koncertprogramma “Dziediet visi vienu dziesmu”. Koncertā piedalās: komponisti Emīls Zilberts un Ingmars Zemzaris, jauktais koris “Imera”, jauniešu koris “Konsonanse”, Mārtiņs Roziņš (kontrabass), Gunta Kalniņa (flauta). Ieeja bez maksas. Kocēnu Kultūras namā.
23.02. 18:00 Deju kolektīvu sadraudzības koncerts “Deju putenī”. Ieeja bez maksas. Pēc koncerta diskotēka. Biļešu cena: 2 EUR. Trikātas Kultūras namā.
23.02. 19:00 Komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde “Plezīrs”. Biļešu cena: 12 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
23.02. 22:30 Grupu “Dominanz” un “Darrva” koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma.Tautas Harmonijas Centrā.
24.02. 17:00 Jefims Šifrins humora programmā “Bez trompetēm un bungām”. Biļešu cena: 10-25 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
 
 
 
VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRĪ  

 

Biļetes teātra kasē (tālr. 64207335), “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
Papildu informācija www.vdt.lv.
 
01.02. 13:00 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
02.02. 13:00, 18:30 “Pigmalions”, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
03.02. 13:00 “Pigmalions”, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
04.02. 14:00, 18:30 “Labie bērni”, rež. R. Suhanovs. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
05.02. 13:00 “Pazudušais dēls”, rež. R. Suhanovs. 16 EUR, skolēniem, studentiem 10.50 EUR.
06.02. 11:00, 14:00 “Dievs. Daba. Darbs”, rež. J. Znotiņš. 6 EUR.  
07.02. 13:00 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
07.02. 18:30 “Augusta vaļi”, rež. F. Deičs. 15 EUR.
08.02. 13:00, 18:30 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
09.02. 13:00 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
09.02. 18:30 “Apmaiņa”*, rež. J. Peregudovs. 16 EUR.
10.02. 18:30 “Apmaiņa”*, rež. J. Peregudovs. 16 EUR.
10.02. 18:30 “Venēra kažokādā”, rež. I. Mičule. 16 EUR.
12.02. 18:30 “Venēra kažokādā”, rež. I. Mičule. 16 EUR.
14.02. 11:00, 14:00 “Staburaga bērni”, rež. J. Znotiņš, 5 EUR.
14.02. 18:30 “Apmaiņa”*, rež. J. Peregudovs. 16 EUR.
15.02. 18:30 Pirmizrāde! “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
16.02. 13:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 6 EUR.
16.02. 18:30 “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
17.02. 13:00 “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
17.02. 18:30 “Rudenīgais blūzs”, rež. V. Brasla. 15 EUR.
19.02. 11:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 7 EUR.
20.02. 11:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 6 EUR.
21.02. 11:00, 14:00, 18:00 Liepājas teātra viesizrāde! “Sniegbaltītes skola”, rež. I. Lūsis. 7 EUR.
22.02. 18:30 Liepājas teātra viesizrāde! “Piafa” *, rež. L. Groza-Ķibere.  20 EUR.
23.02. 15:00 Liepājas teātra viesizrāde! “Piafa” *, rež. L. Groza-Ķibere.  20 EUR.
24.02. 13:00, 18:30 Liepājas teātra viesizrāde! “Paldies Tev, draudziņ!”, rež. Dž. Dž. Džilindžers. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
26.02. 11:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 7 EUR.
26.02. 18:30 “Meža meitas”, rež. M. Eihe. 15 EUR.
26.02. 18:30 “104 lappuses par mīlestību”, rež. G. Surkovs. 16 EUR.
27.02. 18:30 “Venēra kažokādā”, rež. I. Mičule. 16 EUR.
28.02. 18:30 “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
 
* uz skatuves smēķē!
 
 
 
3D KINOTEĀTRĪ "Gaisma"
 

 

Precīzi seansu laiki un papildu informācija www.kinogaisma.lv, tālr. 64222641.
 
 
Seansi no 01.02.
Pirmizrāde! “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” - Latvijas simtgades animācijas filma visai ģimenei.
Pirmizrāde! “Marija, Skotijas karaliene” (16+) - drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Pirms vētras” (16+) - trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Vieglas uzvedības vecmāmiņa 2” (12+) - komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
Seansi no 08.02.
Pirmizrāde! “Pilnīgi nesaderīgi” (12+) - drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Lego filma 2” - animācijas filma visai ģimenei. Dublēta latviešu valodā.
 
Seansi no 14.02.
Pirmizrāde! “Klases salidojums”(16+) - filmu “Svingeri” un “Blēži” režisora Andreja Ēķa komēdija.
Pirmizrāde! “Alita: Kaujas eņģelis” (12+) - asa sižeta zinātniskās fantastikas filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Seansi no 15.02.
Pirmizrāde! “Septiņas vakariņas” (12+) - romantiska komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
Seansi no 22.02.
Pirmizrāde! “Lote un pazudušie pūķi” - animācijas filma visai ģimenei. Dublēta latviešu valodā.
Pirmizrāde! “Daudz laimes nāves dienā 2” (12+) - spriedzes trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Everybody knows” (12+) - krimināldrāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Drīzumā: “Kā pieradināt pūķi 3” (3D), “Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana”, “Kā es kļuvu par savējo”.
 
IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM
 

 

 

 
 
01.02. 10:30 Sveču liešanas darbnīca. Dalība bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
02.02. 14:00 Mūrmuižas tautas universitāte un Latvijas simtgades filma “Homo Novus”. Ieeja bez maksas. “Pagastmājā”, Mūrmuižā.
08.02. 19:00 Erudīcijas spēle “Lielā viktorīna”. Dalības maksa: 25 EUR/komandai (līdz 6 personām). Koncertzālē “Valmiera”.
09.02. 11:00 - 14:00 Pieaugušo mūžizglītības kursa “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” 3.nodarbība. “Kāds garīgums mums ir nepieciešams?” Lektori: Liene Ločmele, Kaspars Vendelis. Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
16.02. 12:00 “Ģimeņu rīts” kopā ar teātra studiju “Spēlīte”.  Izrāde bērniem “Kā vilku piemin, vilks klāt”. Pēc izrādes radošās darbnīcas. Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
23.02. 09:00 - 11:00 Veselīga dzīvesveida diena. Plašāka informācija un iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26308785. Biļešu cena: 4 EUR. Rīta klubā.
27.02. 18:30 Ceļotāju stāstu vakars. Ieeja bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 26332213 vai e-pastu [email protected] Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Rīgas ielā 10.
Februāra sestdienās un svētdienās 10:00–14:00 Latvijas garšu vēlās brokastis. Dalības maksa: 12 EUR, bērniem līdz 12 g.v. 5 EUR. Galdiņu rezervācija pa e-pastu [email protected] vai  tālruni 28664424. Valmiermuižas alus virtuvē.
 
IZSTĀDES
 

 

 

01.- 27.02. Tautas lietišķās mākslas studijas “Valmiera” un Tautas tēlotājmākslas studijas darbu izstāde. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
01.- 28.02. Jāņa Sprudzāna fotoizstāde “Latvijas ainava”. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā.
01.- 28.02. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra pašdarbības kolektīvu foto izstāde “Mēs spēlējam, dziedam, dejam un muzicējam, jo mīlam…” Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
Līdz 16.02. Izstāde “Akordeona stāsts” no cikla “Divpadsmit stāsti”. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
Līdz 23.02. Iveta Vecenānes Tekstila darbu izstāde. Valmieras muzejā Izstāžu namā.
Līdz 23.02. Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļas pasniedzēju un studentu darbu izstāde. Valmieras muzejā Izstāžu namā.
No 19.02. Izstāde “Vai pastnieku gaidījāt?” no cikla “Divpadsmit stāsti”. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
Pastāvīgi Ekspozīcija ‘’Teic man, Gauja, Valmieras stāstu’’. Valmieras muzeja Maršnera namā.
Pastāvīgi Izstāde “Prezidentu spēles. Valmiera 100 gados”. Valmieras muzeja Izstāžu zālē.
Pastāvīgi Atmodas laika latviešu gleznotāju darbu ekspozīcija, kā arī unikāla 19.gs. kamīnu un krāšņu kolekcija. Dikļu pilī.
 
 
 
SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA
 

 

 
3.,10.,17., 24.02. 10:45 Publiskā slidošana - Ģimeņu rīts.  Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) ledus hallē.
02.02. 10:00 Vecates pagasta ziemas sporta spēles. Vecates pagasta kultūras centrā.
02.02. 10:00 Draudzības spēles volejbolā. Plašāka informācija un komandu pieteikšanās pa tālruni 28685277. Ēveles pamatskolas sporta zālē.
10.02. 14:00 Latvijas čempionāta 2.līgas spēle florbolā “Pēdu nav” – Kalsnava. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
10.02. 17:00 Basketbola spēle “Valmiera Glass VIA” - “Avis Utilitas Rapla”. Biļešu cena: 2-3 EUR. VOC.
12.02. 17:30 Latvijas čempionāta ZU14 spēle florbolā. Burtnieku novads – “Rīga Rockets”. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
17.02. 10:00 Sacensības zolītē “Burtnieku novada kauss 2019”, 5.kārta. Vecates kultūras centrā.
23.02. 10:00 Beverīnas novada zolītes turnīrs. Nolikums divas nedēļas pirms pasākuma būs pieejams www.beverinasnovads.lv. Brenguļu sākumskolas zālē.
23.02. 18:00 Florbola kluba “Valmiera” – “Lekrings” ELVI florbola līgas spēle. Biļešu cena: 2-3 EUR. VOC.
23.02. 18:00 Latvijas čempionāta 2.līgas spēle florbolā “Pēdu nav” – Rēzekne. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
26.02. 17:30 Latvijas čempionāta ZU14 spēle florbolā. Burtnieku novads – Sigulda. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde „Nākamgad tai pašā laikā“

  19. februārī (2019) - 20. februārī (2019) 
19. un 20. februārī plkst. 19.00 koncertzālē “Valmiera” būs iespēja noskatīties krievu režisora Sergeja Ščipicina veidoto iestudējumu “Nākamgad tai pašā laikā,” kas pirmizrādi Liepājas teātrī piedzīvos vien nedēļu pirms gaidāmās viesizrādes Valmierā, tādējādi valmieriešiem būs iespēja iestudējumu noskatīties vieniem no pirmajiem.
Bernarda Sleidas lugā „Nākamgad tai pašā laikā“ lomas atveidos Agnese Jēkabsone, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš un Laura Jeruma. Izrāde ir stāsts par kādu pāri, kas, lai arī abi precējušies ar citiem cilvēkiem, vairāk kā 20 gadu garumā tiekas ik gadu tai pašā vietā un tai pašā laikā.
 
Pirmizrādi izrāde piedzīvos 2019. gada 14. februārī Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars". Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Leona Paegles iela 10
T. 27774427
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde “Viņi melo labāk”

  20. februārī (2019) 19:00 
Jaunajā gadā “Pannas Teātris” skatītājiem piedāvā jaunu izrādi – iepazīšanās komēdiju ar trillera elementiem “Viņi melo labāk”, kas sākas ar pavisam vienkāršu randiņu un tikai piecdesmit gramiem balzāma.
Jaunās izrādes režisors Juris Rijnieks, autors – dramaturgs Artūrs Dīcis, bet “viņu” lomās iejutīsies aktieri Aldis Siliņš un Ģirts Ķesteris.    
Mūsdienās tehnoloģijas ir viena burvīga lieta. Ir internets, un tu vari būt jebkas.Tu vari būt džeks, uz kuru smuki zaķi neskatās, un džeks, kura priekšā smuki zaķi izsvaida savas drēbes pa guļamistabu. Tev tikai jāizdara izvēle, kurš tu gribi būt!
Tu nevienam nepatīc, vai patīc tikai tiem, kuri tev nepatīk?
Marš uz tinderi!
Vispirms tev vajag smuku bildi. Kādu bildi vajag?
Ar labi redzamu seju un obligāti jāsmaida. Sieviete grib prieku. Smaids ir prieks. Tu smaidi -  tu esi prieks.
Viss! Viņai tevi vajag!
Bet viņas grib zināt ko vairāk. Kas tu esi un ko tu dari... Viņas grib zināt to, ka tu glāb lietus mežus, ka tev normas robežās patīk bērni, ka tu Ziemassvētkos zupas virtuvē baro nabadzīgos, ka tev ir sava firma, kas pelna septiņciparu skaitļus, ka tu esi vegāns, jo dzīvnieki nav, lai ēstu, bet gan, lai tos glaudītu.
 
Nobildējies pie plakāta ar palmu aizmugurē. Uzraksti – es Taizemē. Pēc pāris sekundēm to jau būs redzējuši kaimiņi un kaimiņu kaimiņi. Ja to visu tu esi izdarījis, ir jāsāk saruna!
- Čau! -
 
Cik daudz cilvēku melo plašajā interneta mudžeklī!
Jautājums tikai -  kurš melo labāk?
 
Izrādes “Viņi melo labāk” pirmizrāde būs skatāma 31. janvārī Baložos, bet 20. februārī tā notiks Valmieras Kultūras centrā.
Izrādes norises vietas un biļešu tirdzniecība “Biļešu Paradīzes” kasēs.
 
Informācija:
www.pannasteatris.lv                                                                                                     
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde ''Sniegbaltītes skolas''

  21. februārī (2019) 11:00 
Februārī liepājnieki uz piecām dienām dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar 4 iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī, gan koncertzālē “Valmiera”.
21. februārī Valmieras drāmas teātrī trijās izrādēs (plkst. 11:00, 14:00 un 18:00) skatītājus iepriecinās “Sniegbaltītes skolas” varoņi - nerātnais vilcēns, Sniegbaltīte, apzinīgais lācēns Miška u.c. Iestudējums ir teātra repertuārā jau 12 gadus, ar to izauguši daudzi bērni, tas kļuvis par neatņemamu teātra repertuāra sastāvdaļu. Izrāde ir ļoti sirsnīga un muzikāla, tā piemērota arī vismazākajiem skatītājiem, taču labestīgais un rotaļīgais stāsts aizraus arī pieaugušos.
 
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece
634 07812
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

SMART LUNCH ar Māri Olti

  21. februārī (2019) 13:00 - 22. februārī (2019) 
Smart Lunch ar biologu, žurnālistu un raidījumu vadītāju Mari Olti!
Māris ir piedalījies vairāku dokumentālo filmu veidošanā. Vadījis erudīcijas šovus "Prāta banka" un "Vai tu esi gudrāks par 5klasnieku?". Pazīstams arī kā raidījuma "Vides fakti" raidījuma un ceļojumu cikla vadītājs un viens no raidījumu "Te un KaralisTe" vadītājiem. 2016. gadā iegādājies bijušo Ērgļu dzelzceļa staciju, lai pārvērstu to par tūrisma informācijas centru. Vieslekcijas laikā tiks stāstīts par to, kā no biologa Māris kļuva par vairāku raidījumu vadītāju, kādi ir šī brīža aktuālie projekti, tostarp pieskaroties vides jautājumiem un savām ikdienas gaitām.
Norises vieta: ViA Cēsu iela 4, C-129
Norises laiks: 13:00-14:00
Aicināts ikviens interesents!
Vairāk informācijas par pasākumu meklē www.va.lv
ATBALSTA: Wunder
Informējam, ka vieslekcija tiks filmēta un fotografēta. Iegūtie materiāli tiks izmantoti Vidzemes Augstskolas publicitātes nolūkos.
Kopēt saiti
 

Tikšanās ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni

  21. februārī (2019) 16:00 
Būsiet laipni gaidīti Valmieras muzeja Izstāžu namā 21. februārī plkst. 16.00 tikšanās pasākumā ar tekstilmākslinieci Ivetu Vecenāni no cikla “Sarunas ar mākslinieku”. Ieeja bez maksas.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Muzikāli izklaidējošs pasākums “Vasarai ziemā būt”

  22. februārī (2019) 

Lieliskas mūzikas pavadībā pasākuma apmeklētājiem iespējams atpūsties vairākās vasarīgās noskaņās iekārtotās atpūtas zonās un baudīt dažādus gastronomijas meistardarbus un vasarīgas aktivitātes.

Kopēt saiti
 

SMART LUNCH ar Gati Zvejnieku

  22. februārī (2019) 13:00 
Smart Lunch ar uzņēmuma Overly līdzdibinātāju Gati Zvejnieku.
Vieslekcijā Gatis stāstīs ne vien par to, kā radās ideja dibināt šāda veida uzņēmumu, bet arī ceļu, ko nācās mērot, lai sasniegtu panākumus ar šādu ideju, tāpat stāstījumu papildinās ieteikumi un "knifiņi" kā dibināt sev svarīgus kontaktus un nebaidīties uzdrikstēties.
Norises vieta: ViA Tērbatas iela 10, T106
Norises laiks: 13:00-14:00
Aicināts ikviens interesents!
Vairāk informācijas par pasākumu meklē www.va.lv
ATBALSTA: Wunder
Informējam, ka vieslekcija tiks filmēta un fotografēta. Iegūtie materiāli tiks izmantoti Vidzemes Augstskolas publicitātes nolūkos.
Kopēt saiti
 

Izrāde ''Piafa''

  22. februārī (2019) 18:30 
Februārī liepājnieki uz piecām dienām dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar 4 iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī, gan koncertzālē “Valmiera”.
22. un 23. februārī (attiecīgi plkst. 18:30 un 15:00) Valmieras drāmas teātrī būs iespējams noskatīties vienu no teātra “Zelta fonda” izrādēm ar Agnesi Jēkabsoni titullomā - “Piafa” (režisore Laura Groza-Ķibere), kas vēsta par slavenās dziedātājas Edītes Piafas likteni. Aktrise par lomas atveidojumu saņēmusi daudzus apbalvojumus, tai skaitā “Spēlmaņu nakts” Gada aktrises godu.
 
“Agneses Jēkabsones darbs Piafas lomā pārsteidz, sajūsmina, iedvesmo ne tikai ar talantu un meistarību [..] Mūsu priekšā ir piedzimusi jauna tipa skatuves zvaigzne, satikšanās ar viņu dod ko vairāk nekā tikai prieku par labi nospēlētu lomu, tā kļūst par skatītāja, vismaz to varu teikt par sevi, personiskās dzīves notikumu,” pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Silvija Radzobe.
 
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece
634 07812
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Beverīnas novada ''Zolītes'' speles turnīrs

  23. februārī (2019) 09:45 

Sestdien, 23.februārī, Brenguļu sākumskolas mazajā zālē norisināsies Beverīnas novada ''Zolītes'' spēles turnīrs. Turnīra nolikums pieejams ŠEIT.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Niedru svētki Trikātā

  23. februārī (2019) 10:00 - 14:00 
Niedru svētki Trikātā norisināsies 2019. gada 23. februārī, no plkst. 10.00 līdz 14.00, pie Trikātas ezera. Pasākuma ietvaros paredzēta niedru skulptūru gatavošana dalībnieku komandām, zemledus makšķerēšanas sacensības, mākslīgo pīļu ligzdu gatavošana kopā ar Trikātas medniekiem un mednieku gatavotās zupas baudīšana. Pasākuma nolikums pieejams ŠEIT.
Makšķerēšanas sacensības un niedru skulptūru gatavošana notiek līdz plkst. 13.00. No plkst. 13.00 līdz 14.00 paredzēta sacensību rezultātu apkopošana, skulptūru vērtēšana, rezultātu paziņošana un apbalvošana, kā arī zupas baudīšana.
 
Lūdzam dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apavus, cimdus!
 
Trikātas ezera platība ir ~13 ha un vidējais dziļums 1.8 metri, bet dziļākās vietās var sasniegt pat 6.5 m. Ezers atrodas starp Trikātas pilskalnu un Trikātas pamatskolu. Trikātas ezerā mīt pliči, līdakas, asari, raudas, līņi, plauži, ruduļi.
 
Papildu informācija par pasākumu – tālr. 29431271 vai [email protected] Pasākums notiek Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Trikātas ezers – mūsu kopīgā rūpe” ietvaros.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kocēnos izskanēs komponistu Emīla Zilberta un Ingmara Zemzara skaņdarbu pirmatskaņojumi

  23. februārī (2019) 13:00 

23. februārī plkst.13.00 Kocēnu kultūras namā būs iespēja dzirdēt koncertprogrammu "Dziediet visi vienu dziesmu", kurā izskanēs komponistu Emīla Zilberta un Ingmara Zemzara jaundarbu pirmatskaņojumi.

Koncertā piedalīsies:
• komponisti Emīls Zilberts un Ingmars Zemzars;
• Kocēnu novada jauktais koris "Imera";
• Butnieku novada jauniešu koris "Konsonanse";
• Mārtiņš Roziņš (kontrabass);
• Gunta Kalniņa (flauta).

Ieeja bez maksas. Visi laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
E-pasts: [email protected]
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde ''Piafa''

  23. februārī (2019) 15:00 
Februārī liepājnieki uz piecām dienām dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar 4 iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī, gan koncertzālē “Valmiera”.
22. un 23. februārī (attiecīgi plkst. 18:30 un 15:00) Valmieras drāmas teātrī būs iespējams noskatīties vienu no teātra “Zelta fonda” izrādēm ar Agnesi Jēkabsoni titullomā - “Piafa” (režisore Laura Groza-Ķibere), kas vēsta par slavenās dziedātājas Edītes Piafas likteni. Aktrise par lomas atveidojumu saņēmusi daudzus apbalvojumus, tai skaitā “Spēlmaņu nakts” Gada aktrises godu.
 
“Agneses Jēkabsones darbs Piafas lomā pārsteidz, sajūsmina, iedvesmo ne tikai ar talantu un meistarību [..] Mūsu priekšā ir piedzimusi jauna tipa skatuves zvaigzne, satikšanās ar viņu dod ko vairāk nekā tikai prieku par labi nospēlētu lomu, tā kļūst par skatītāja, vismaz to varu teikt par sevi, personiskās dzīves notikumu,” pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Silvija Radzobe.
 
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece
634 07812
[email protected]
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncerts ''Deju putenī''

  23. februārī (2019) 18:00 
Sestdien, 23.februārī, plkst. 18:00 Trikātas kultūras namā notiks deju kolektīvu koncerts "Deju putenī". Koncertā piedalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvi "Abuls", "Luste", "Sanācēji", "Auda" un "Cīrulis", kā arī jauniešu deju kolektīvi "Atspēriens" un "Amatnieki".
Ieeja bez maksas. Pēc koncerta ikviens tiek aicināts uz disko ballīti. Ieejas maksa EUR 2.00.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Komiķa Rūdolfa Kugrēna izrāde “Plezīrs”

  23. februārī (2019) 19:00 
Komiķis Rūdolfs Kugrēns aicina uz piekto soloizrādi ar nosaukumu „Plezīrs“ 23.februārī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.
Šajā izrādē populārais komiķis asprātīgi dalīsies savos novērojumos par to, kā mēs ikdienā komunicējam gan ar ļoti tuviem, gan ar visai tāliem cilvēkiem un kāpēc mēs tā cenšamies iejusties starp tiem, kas mums apkārt. Paskatīsimies, kā pensionāri izliekas jauni, kamēr jaunieši jūtas paši pieaugušākie un to, cik liela māksla ir iekļaušanās sabiedrībā un saprašanās ar citiem. Tas, gluži tāpat kā ‘stand-up’, nav jums nekāds plezīrs, bet gan smags ikdienas darbs.
 
Rūdolfs Kugrēns ir Latvijas jaunās paaudzes stāvkomēdijas jeb stand-up zināmākais pārstāvis. "Plezīrs" ir jau piektā Rūdolfa stāvizrāde, sekojot izrādēm "Ikdieņi", "Fiasko", "NēNuJā", un "Prieks". Rūdolfs atpazīstamību guvis arī kā viens no Sarunu festivāla "Lampa" "Politiķu cepiena" veidotājiem, kā arī šobrīd vada raidījumu par šova "X faktors" aizkulisēm – "Extra faktors" un basketbola raidījumu "Ūdenszeļļi".
 
Biļetes „Biļešu paradīze“ kasēs un koncertzālē „Valmiera“. Biļešu cena: 12 EUR.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde ''Paldies tev, draudziņ!''

  24. februārī (2019) 13:00 
Februārī liepājnieki uz piecām dienām dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar 4 iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī, gan koncertzālē “Valmiera”.
24. februārī plkst. 13:00 un 18:30 Valmieras drāmas teātrī tiks rādīta Dž.Dž.Džilindžera veidotā komēdija “Paldies tev, draudziņ!” ar Egonu Dombrovski galvenajā lomā. Viņš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera lomā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē. Smiekli un labi pavadīts vakars - garantēti.
 
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece
634 07812
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ceļotāju stāstu vakarā par piedzīvojumiem sešās eksotiskās Āzijas valstīs

  27. februārī (2019) 18:30 - 20:00 

27.februārī plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz iedvesmojošu Ceļotāju stāstu vakaru. Stāstījumā par savu piecus mēnešus garo ceļojumu dalīsies kaislīga ceļotāja un piedzīvojumu meklētāja Madara Muižniece.

2015.gada nogalē Madara devās ceļojumā “Muižas ekspresis” ar sabiedrisko transportu uz tālo Sibīrijas ciematu Inkinu – vietu, uz kuru savulaik izsūtīta viņas vecmāmiņa. Atceļā Madara apceļojusi vēl sešas valstis: Ķīnu, Mongoliju, Vjetnamu, Kambodžu, Taizemi un Mjanmu.

Par katru no apmeklētajām vietām un valstīm Madarai ir savi iespaidi. Stāstu vakarā uzzināsiet gan par to, kāpēc Mjanmu varētu uzskatīt par burvīgāko vietu uz pasaules, gan arī to, kā Madara ir tikusi galā ar daudziem izaicinājumiem. Kā nepadoties pēc kritiena no skūtera, vienatnē ceļojot pa Vjetnamu, kādi lēmumi jāpieņem, lai atrastu dzīvesvietu svešā valstī, cik vienkāršs vai grūts latviešu meitenei var būt brīvprātīgais darbs Āzijas valstīs, kāds ir Kambodžas vilinājums – tarakāni vai noslēpumaini tempļi – to visu uzzināsiet Ceļotāju stāstu vakarā.

Tāpat dzirdēsiet, kāda ir atšķirība starp ceļošanu un tūrismu, kā arī par citiem vērtīgiem ceļošanas padomiem – par izdevumiem, vīzu kārtošanu, ceļasomas sakārtošanu 5 mēnešu ilgam ceļojumam un pasaules iepazīšanas “pēcgaršu”.

Dalība Ceļotāju stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu [email protected], ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) vai zvanot pa tālruni 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 2019.gada 27.martā. Par to plašāku informāciju atradīsiet www.visit.valmiera.lv

Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras pilsētas pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas konsultante
Mob. tālr.: 25770028
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mūzikas un dejas izrāde "Māsa Kerija"

  1. martā (2019) 19:00 

Šogad apritēs tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera skaistākais kopdarbs MĀSA KERIJA - pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi.

Atzīmējot mūzikla „MĀSA KERIJA” jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā top šī stāsta jauna versija ar Kristīnu Zaharovu, Rihardu Leperu un Normundu Rutuli galvenajās lomās, kur noteicošā būs mūzikas un dejas valodas sintēze..

MĀSA KERIJA aizvadīto gadu laikā piedzīvojusi vairākus jauniestudējumus. Stāsts par mākslinieka skaudro likteni savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien un Maestro radītā izcili skaistā mūzika joprojām aizkustina ikviena klausītāja sirdi.

Pats Pauls kautrīgi atzīst, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem mūža darbiem, bet Jānis Peters, atceroties gatavošanos 1979.gada pirmizrādei Operetes teātrī,  sacījis - "Pauls toreiz dzīvoja tikai šai jaunajai mīlestībai - nabaga amerikāņu meitenei, kurai būs vēlāk lemts kļūt par zvaigzni. Varbūt viņš ar šo darbu aizrāvās tādēļ, ka juta kādas paralēles savai dzīvei?...”.

“Šī vienmēr ir aktuāla tēma. Vienmēr nāks jauni mākslinieki, kuri piedzīvos skaudro dzīves realitāti. Kerija ir skatuves cilvēks, un šī problēma skar katru radošu cilvēku - ko darīt ar dzīvi un kā iemīlēt tos, kas Tevi nomētā ar akmeņiem, ” par iecerēto stāsta režisors Valdis Lūriņš. “Atšķirībā no iepriekšējiem iestudējumiem, šoreiz lielākā nozīme būs Jāņa Petera piedāvātajam dzīves karnevālam. Un šo karnevālu kopā ar solistiem izspēlēs desmit dejotāji Kivlenieka skatuviskajā zīmējumā un brīnišķīgajā Paula mūzikā - tik tīrā, dramatiskā un emocionālā”.

„MĀSA KERIJA” Valmieras Kultūras centrā viesosies 1.martā 19:00. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Tautisko deju koncerts „Tāda ir dzīve”

  2. martā (2019) 17:00 
2. martā plkst.17.00 aicinām uz tautisko deju koncertu "Tāda ir dzīve" Valmieras Kultūras centrā!
 
Koncertā piedalīsies:
VPDK "Pastalnieki" (Valmiera)
VPDK "Bandzinieki" (Liepāja)
VPDK "Jumis" (Priekuļi)
VPDK "Kalnagravas" (Sarkaņu pagasts)
Deju kopa „Dzīpars” (Dobele)
JDK "Sadancis" (Burtnieku novads)
 
Biļetes: EUR 3-4. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera" - 15% atlaide no biļetes cenas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Īslande”

  4. martā (2019) - 29. martā (2019) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2019.gada 29.martam iespējams aplūkot izstādi “Īslande”. 

Īslande - mēness plašie līdzenumi, pārdabiskās krāsas, neseno izvirdumu pēdas, dusošie ledus monumenti, kurus modināt cenšas skaļie Atlantijas okeāna ūdeņi. Tā ir daba, kas neatstās nevienu vienaldzīgu. Spontānā aizraušanās un unikālā pieredze - to nav iespējams atrast kādā citā Eiropas vietā.
Piedzīvo Īslandi caur mūžīgu veidolu, elpu aizraujošu dabas pieskārienu un modernu dizainu. SmArts.studio piedāvā savu skatu uz Īslandi, apvienojot tās apvāršņus ar apģērbiem no dizaineres Baibas Ladigas. Apvienotais projekts piedāvā ne tikai atklāt apbrīnojamo šis zemes dabu, bet arī to, kā tā var tikt ietverta modes pasaulē. Un, protams, šim uzdevumam bija neiespējami atrast vēl oriģinālākus apģērbus, kā Baibas Ladigas konceptuālo modes dizainu. 
SmArts.studio - divi cilvēki, kas dala kopīgu kaislību fotografēt, kaislību, kas kopumā ir pilnveidojusies 15 gadus, lēnām augot no nejaušu skaistu dabas skatu iemūžināšanas, tiecoties uz kaut ko lielāku, iespadīgāku, lai spētu sevi izpaust. Cilvēkiem, kas redz pasauli kā mēs, nav nepieciešams sarunāties - tikai fotografēt. Fotografēt, lai paustu savu attieksmi, sapņus un vīziju.
Baiba Ladiga – Kobayashi (brand Baiba Ladiga) ir koncepta dizainere no Rīgas, Latvijas. Viņa ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju 2004. gadā. Piecus gadus strādājusi par modes dizaina pasniedzēju Šanghajā, kā arī darbojusies kā ārštata dizainere, stilizējot un ilustrējot dažādus projektus. Pirms trim gadiem tika dibināts "ready-to-wear" zīmols: "Baiba Ladiga". Iedvesmojoties no arhitekūras un minimālisma, apģērbos pārsvarā dominē melnā un baltā krāsa. Apģērbi tiek radīti no tādiem dabīgiem materiāliem, kā vilna, lins un kokvilna. Zīmols koncentrējas uz izturīgu apģērbu radīšanu, kuru veidošanā netiktu piesārņota vide, tiktu izmantoti pārstrādāti un pārstrādājami materiāli. Šobrīd Baibas Ladigas modes kolekcijas tiek pārdotas Eiropas Savienībā un Japānā, un viņas avangardiskos apģērbus nēsā tāda stila ikona, kā Lily Gatins.
 
 
Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Klaviermūzikas koncerts Valmierā

  4. martā (2019) 18:00 

Pirmdien, 4.martā plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra Lielajā zālē muzicēs starptautiskā konkursa laureātes - pianistes Daniela Grugule, Kristiāna Podniece, Nora Lūse.

Jaunās mūziķes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece ir izveidojušas klavieru duetu, par ko milzu paldies sakāms izcilajai Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas klavierspēles pedagoģei Antrai Korņejevai.

Dueta izaugsmei ir cieša saistība ar biedrības Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss ikgadējiem jauno mākslinieku pulcināšanas sarīkojumiem publiskai muzicēšanai Mazās ģildes koncertzālē Rīgā. Tur pagājušā gada oktobrī jaunās pianistes uzstājoties sajūsmināja klausītājus un starptautisko žūriju, gūstot austāko novērtējumu par emocionālo sniegumu un kopā ar 1.vietas diplomu saņemot arī speciālbalvu Normunds Leitlants.

Koncertā 4.martā klausītāji klavieru dueta sniegumā baudīs ļoti reti koncertu dzīvē atskaņotās Friderika Šopēna Variācijas par Venēcijas laivinieka dziesmu, kas sacerētas 1826.gadā.

Koncerta programmu papildinās vairāki pianistes Noras Lūses atskaņojumi ar poļu klaviermūzikas ģēnija darbiem, kuros dzirdama komponista nepārprotamā saistība ar nacionālās mūzikas ietekmēm dejas žanrā. Skanēs Valsis, Ekosēzes, Kontrdeja, Polonēze-fantāzija.

4.marta pirmdienas klaviermūzikas koncerts ir bez ieejas maksas. Tā ir mūziķu velte Friderika Šopēna piemiņai saistībā ar viņa dzimšanas dienu 1810.gada 1.martā. Koncertu rīko Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar bezpeļņas biedrību Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss.

Iesakām Valmieras iedzīvotājiem ar klātbūtni pagodināt šo skaisto notikumu pilsētas koncertu dzīvē!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pavasara balle ar brāļiem Ati un Jāni Auzāniem

  8. martā (2019) 21:00 
8. martā no plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies brāļi Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo sastāvu.
Atis un Jānis Auzāni popularitāti ieguvuši, piedaloties TV šovos „Koru kari” un „Dziedošās ģimenes”. Atis Auzāns darbojies dažādās mūzikas grupās, tai skaitā „Dunduri" un „Baltie lāči", ir viens no skaņu ierakstu studiju „Skaņuraksti" un „SIA Sound Systems" īpašniekiem. Atis Auzāns kopā ar Daugavpils Oranžo kori 2008. gadā piedalījās TV3 šovā „Koru kari”, kur guva uzvaru. Savukārt 2012. gadā Atis kopā ar brāli Jāni Auzānu vadījis LNT šovu „Dziedošās ģimenes”.
 
Ieejas biļete uz balli: EUR 5, savukārt pie galdiņa - EUR 10. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide no biļetes cenas. Biļetes pie galdiņiem būs iespējams iegādāties līdz 6. martam. Aicinām līdzi ņemt groziņu!
 
Balli organizē Valmieras Kultūras centrs.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākums ''Jauniešu nakts trase 2019''

  9. martā (2019) - 10. martā (2019) 
Jau ceturto gadu jauniešu biedrība “VirziensA” ar Burtnieku novada pašvaldības finansiālu atbalstu rīko pasākumu “Jauniešu nakts trase 2019”, kurā aicināti pieteikties visi ieinteresētie jaunieši.
Pasākums notiks 9. - 10. martā un dalība tajā ir pāros, vecumā no 12 - 25 gadiem. Katras komandas uzdevums būs apmeklēt vairākus kontrolpunktus 1 km rādiusā ap Rencēnu pamatskolu, vadoties pēc dotās kartes, un tur veikt dažādus interesantus uzdevumus.
 
Pēc dalībnieku veiklības un atjautības, veicot uzdevumus kontrolpunktos, tiks noskaidrotas atraktīvākās komandas. Rezultātu paziņošana un apbalvošana notiks 10. marta rītā, tāpēc dalībnieki nakti pavadīs Rencēnu pamatskolā, tāpēc nepilngadīgajiem dalībniekiem ir nepieciešama vecāku aizpildīta un parakstīta atļauja, kuru izsniedz organizatori.
 
Nakts trases starts un finišs atradīsies Rencēnu pamatskolā. Katram dalībniekam jāmaksā dalības maksa 1 eiro apmērā. Interesenti aicināti pieteikties līdz šī gada 2. martam.
 
Papildu informācija pieejama mājas lapā www.virziensa.mozello.lv, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot pasākuma koordinatorēm: Maija Skrača (28307829), Kristīne Goba (28850099).
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

“ Par normālu čali” - priekpilna drāmiņa par nopietniem dzīves lēmumiem

  9. martā (2019) 19:00 

9. martā plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” būs iespēja noskatīties jaunāko “Teātris TT” tapušo izrādi “Par normālu čali”. Lugas autors un režisors ir Klāvs Knuts Sukurs.
 

Priekpilnā drāmiņa “Par normālu čali’’ ir stāsts par diviem bērnības draugiem, kuri sasniedzot 35 gadus vecumu, pārmaiņu pēc nolēmuši nevis iegādāties jaunu motociklu vai izmēģināt kādu līdz šim vēl mazpazīstamu apreibinošu vielu, bet gan izšķirties par pavisam nopietnu dzīves lēmumu – tikt pie bērna. Drāmiņa radusies pēc tās autoru pieredzes, un esot īsta vīru ludziņa.
 
Abus draugus atveido no seriālu uzņemšanas paviljona izvilinātie Kristians Karēļins un Madars Zvagulis. Teksts un režija – Klāvs Knuts Sukurs.
 
Biļetes "Biļešu  paradīzē" un koncertzāles "Valmiera" kasē. Biļešu cena: 8;10 EUR.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mazo vokālistu konkurss „Cālis 2019”

  10. martā (2019) 12:00 

10. martā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mazo vokālistu konkurss „Cālis 2019”. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Valmieras Kultūras centrs jau vairākus gadus organizē šādu konkursu, aicinot piedalīties Valmieras pilsētas un citu Vidzemes novadu mazos vokālistus līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot).

Konkursa dalībniekiem repertuārā jāiekļauj viena dziesma pēc brīvas izvēles, to izvēloties atbilstoši izpildītāja vecumam un balss spējām. Konkursanti sagatavoto dziesmu varēs izpildīt a capella, mūzikas instrumentu vai fonogrammas pavadījumā.
Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija, pievēršot uzmanību izvēlētā priekšnesuma sarežģītības pakāpei, mākslinieciskajai kvalitātei un dalībnieku vizuālajam tēlam. Veiksmīgākais vokālists iegūs galveno balvu „Cālis 2019”, balvas saņems ikviens konkursa dalībnieks.
Vecāki un pedagogi dalībniekus konkursam aicināti pieteikt līdz 4. martam, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to uz e-pastu: [email protected] Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26899787 (Evija). Konkursa Nolikums un pieteikuma anketa pieejama Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv .
 
Pagājušajā gadā konkursā „Cālis 2018” piedalījās 23 mazie vokālisti. Žūrija par skanīgākās balss īpašnieci un titula „Cālis 2018” ieguvēju atzina Rēziju Annu Jaseviču.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

7. Brenguļu OPEN krosmintonā

  16. martā (2019) 10:00 
16.martā no plkst.10:00 sporta centrā ''Kaimiņi'' norisināsies 7. Brenguļu OPEN krosmintonā. Pasākuma nolikums pieejams ŠEIT.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš „Gardu muti”

  16. martā (2019) 11:00 - 15:00 
Šī gada pirmās gadskārtu svinības Valmiermuižā būs 16. martā, kad svinēsim pavasara saulgriežus un andelēsimies tirdziņā „Gardu muti”, kā arī izzināsim garšu daudzveidību.
Pavasara saulgrieži tiek daudzināti laikā, kad dienas garums sāk pārspēt nakti. Pēc ziemas miera uz andeli pulcēsies tirgotāji no malu malām, kas piedāvās lauku labumus, dzērienus, našķus, kā arī amatnieku darinātas lietas un rotas. Svinību laikā no plkst. 11.00 līdz 15.00 mielosimies, rotāsimies un izzināsim tradīcijas. Par atbilstošu muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa „Daba San”, kas savā muzikālajā daiļradē sapludina seno ar mūsdienām. Smeļoties iedvesmu latviešu tautasdziesmās un dainās, radošā kopdarbībā viņi rada oriģinālkompozīcijas, apvienojot dažādu tembru vokālus ar dažāda veida mūzikas instrumentu spēli.
Lai brauktu andelēties uz Valmiermuižu, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 11. martam. Tirdziņa nolikums un pieteikuma anketa: www.gardumuti.lv/sazinies.
 
Pēc tirdziņa – 16. martā plkst. 16.00 – Valmiermuižas alus virtuvē aicinām uz garšu meistarnīcu „Atslodzes našķis – topinambūrs”. Garšu meistarnīca taps kopā ar Valmiermuižas alus darītavas garšradi un „Labas saknes” meistari Dainu Eglīti-Antonu. Izzināsim topinambūru, spiedīsim sulu, gatavosim smēriņu un asumiņam piešausim cidoniju piparus. Būs gardi! Pieteikšanās, rakstot uz [email protected]
 
Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO”, laikraksts „Liesma” un tirdzniecības centrs „Valleta”. Gadskārtu svinības un tirdziņi „Gardu muti” pie Valmiermuižas alus darītavas 2019. gadā plānoti četras reizes – pavasara, vasaras, rudens un ziemas saulgriežos. Svinību laikā tradicionālās kultūras saturu papildinās arī ilgtspējīgas, atbildīgas un zaļas dzīvošanas izzināšana.
 
Plašākai informācijai:
Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts "Vēstījums rakstos"

  16. martā (2019) 19:00 

16.martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks muzikālās apvienības „Raxtu Raxti" koncerts „Vēstījums rakstos". Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas, gan arī dziesmas no grupas jaunā albuma „Vēstījums rakstos".

„Raxtu Raxti” ir Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

Biļetes: 10-18 EUR. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide; lietotnes "Mana Valmiera" lietotājiem - 10% atlaide. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Plašāk: www.vkc.lv

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Leļļu izrāde bērniem ''Nelūgtais ciemiņš''

  27. martā (2019) 10:00 - 11:00 
27.martā plkst.10.00 aicinām uz radošās apvienības "Teātris un ES" leļļu izrādi bērniem "Nelūgtais ciemiņš" Valmieras Kultūras centrā!
Vāvere un viņas draugi dzīvoja mierīgu un harmonisku dzīvi, līdz kādu dienu viņi izdzirdēja dīvainu skaņu... Draugi nespēja noticēt - pie viņiem ir ieradies nelūgts ciemiņš! Lielām ausīm, milzīgām acīm un briesmīgi garu un baisu degunu... Kas ir šis svešinieks un ko viņš te meklē? To varēs uzzināt izrādē "Nelūgtais ciemiņš"!
 
Lelles veidojuši animācijas studijas "Avārijas Brigāde" mākslinieki. Izrādes režisors - Armands Ekštets.
 
Izrādes ilgums: 50 minūtes. Izrādes auditorija: pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni
 
Biļetes: EUR 3. Pedagogiem, kuri pavada bērnu grupu (10 vai vairāk personas), ieeja bez maksas. Biļetes grupām iepriekš var rezervēt Valmieras Kultūras centra kasē, zvanot pa tālruni 64207207.
 
Plašāk: www.vkc.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Humoristiskā dueta “Jaunās Krievu večiņas” programma ''H.U.M.O.R.S.''

  29. martā (2019) - 30. martā (2019) 
29. martā ar koncertiem plkst. 16:00 un plkst. 19.00 un 30. martā plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā pirmo reizi uzstāsies populārs humoristisks duets ''JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS'' ar programu ''H.U.M.O.R.S.''.
Savos koncertos ''JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS'' ar jautriem skečiem un muzikāliem priekšnesumiem ne tikai smīdina publiku, bet arī kļūst par piemēru pozitīvas attieksmes veidošanai pret dzīvi. Par piemēru, kā ar humoru un pozitīvu attieksmi pārvarēt dzīves grūtības un problēmas.
 
Dueta dalībnieki Matrjona (Sergejs Čvanovs) un Cvetoček (Igors Kasilovs) ir ne tikai komiķi, bet arī talantīgi aktieri un režisori. Viņiem izdodās atturēties no vulgaritātes un iekarot publikas sirdis ar smalku humoru, ironiju un jokiem, kuri ir saprotami ikvienam.
 
''JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS” uzjautrinās publiku ar anekdotēm, parodijām, dziesmām un dejām. Aktieri, kuri ir pelnījuši atzinību komiskajā žanrā no miljoniem krievvalodīgās pasaules pielūdzējiem, gaida Jūs ar saviem labākajiem priekšnesumiem.
 
Organizātori informē, ka biļetes jau ir gandrīz izpārdotas, tāpēc iegādājaties to laicīgi.
Biļetes var iegādāties:
- Kinoteātra “Gaisma” (3D Cinema) kasē vai pa tālr. 25777778
 
YOU ARE events ir pasākumu organizēšanas aģentūra ar 13 gadu pieredzi, kura ir organizējusi vairāk nekā 120 dažāda žanra pasākumus Latvijā un arī kaimiņvalstīs.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Daumanta Kalniņa Kvinteta koncerts ''Sirds prieks''

  30. martā (2019) 18:00 
Sestdien, 30.martā plkst. 18:00, Trikātas kultūras namā notiks Daumanta Kalniņa Kvinteta koncertprogramma “Sirds prieks” ar Friča Bārdas dzeju.
Jaunradītajām kompozīcijām Kvinteta mūziķi Daumants Kalniņš un Kristaps Vanadziņš par pamatu izvēlējušies Friča Bārdas dzejas darbu liriskāko devumu. Tajā dzejas skaistums piemīt ne tikai stingri noteiktām lietām, bet ir uztverams visapkārt – gan dabā un dzīvībā, gan mākslā un mīlestībā. Izvēlētā dzeja rada īpaši poētisku noskaņu, kas arī ir bijis iedvesmas avots abu mūziķu darbiem. Programmas tēma un žanrs – džeza maniere liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību, bet kopskanējumā – dzejā un mūzikā rada harmonisku vēstījumu.
 
Daumanta Kalniņa Kvintets pastāv kopš 2008. gada. Tas kopā pulcējis jaunus, radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Pēdējo gadu laikā Kvintets ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot līdzīgo, kā arī tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūziku. Pārkāpjot žanriskās robežas un turpinot pilnveidot savu unikālo skanējumu, Kvintets par nozīmīgu vērtību uzstāda oriģinalitāti.
 
2016. gadā Daumanta Kalniņa Kvinteta vairāki koncerti noritēja Mūzikas namā Daile un mūziķu jaunradītās orģinālkompozīcijas tika izdotas mūzikas ierakstā “PART OF ME” cd formātā.
 
Koncertā “Sirds prieks” dzirdēsim Daumanta Kalniņa Kvinteta mūziķus – Daumants Kalniņš – balss, oboja, Mārcis Auziņš – ģitāras, Kristaps Vanadziņš – taustiņinstrumenti, Rūdolfs Dankfelds – sitamie instrumenti, Toms Poišs – bass, kontrabass.
 
Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīze” kasēs un Trikātas, Brenguļu un Kauguru pagastu pārvaldēs pie lietvedēm. Biļešu cenas 10.00 un 15.00 EUR. Pensionāriem un bērniem līdz 17 gadu vecumam ieejas maksa 5.00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, ja nav nepieciešama atsevišķa sēdvieta, ieeja bez maksas.
 
Vairāk informācija pa tālr. 20364953 vai 25421116.
 
Informāciju no avota sagatavoja:
Beverīnas novada Kultūras centra vadītāja
Ieva Putniņa
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Improvizācijas šovs "SPIEDIENS”

  30. martā (2019) 19:00 

30. martā plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” notiks improvizācijas šovs "SPIEDIENS”, kurā improvizēs improvizācijas teātra “SPIEDIENS” aktieri.

Radošā apvienība "SPIEDIENS" ir izklaide tās vislabākajās tradīcijās. 2009. gadā sācies kā neliels improvizācijas teātris, tas izaudzis līdz vienam no lielākajiem improvizācijas šoviem un zīmoliem Latvijā. "SPIEDIENS" ir improvizācijas izrāde ar šova elementiem, ko veido īsas, iepriekš nesagatavotas etīdes un kuru galvenās vadlīnijas nosaka skatītāji.

"Esam mainījušies paši un ir mainījies šovs, taču dažas lietas paliek nemainīgas un, tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad mūsu galvenais mērķis ir izSPIEST smaidu un smieklus no jums – mūsu mīļajiem, vismīļākajiem skatītājiem. Mēs zinām, ka esam smieklīgi, un mēs zinām, ka jums patīkam,"  priecīgi stāsta "SPIEDIENS" pārstāvji.  Improvizē: Sanda Dejus vai Līga Putniņa, Jānis Kozlovskis un Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens. Aktieru trupa var būt mainīga.
 
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un koncertzālē “Valmiera”. Informācija par pasākumiem koncertzālē „Valmiera“ atrodama mājas lapā www.koncertzalevalmiera.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslas dienas Valmierā. Soļi

  1. aprīlī (2019) - 1. maijā (2019) 

Katru pavasari Valmierā tiek atzīmētas Mākslas dienas un 2019.gadā tām izvēlētā tēma ir “Soļi”. Mākslas mēneša laikā pilsēta atdzimst neparastā veidolā un sniedz iespēju apmeklēt vairākus pasākumus – izstāžu atklāšanas, koncertus un multimediālus pasākumus. Pilsētā norisinās īpašas teātra vai laikmetīgās dejas izrādes, forums “Māksla būt uzņēmējam”, tiek atklāti jauni mākslas soliņi un meklētas norādes “Mākslas punktos”. Mākslas aicināti piedalīties gan lieli, gan mazi.

Kopēt saiti
 

Valmieras Pavasara Restorānu nedēļa

  8. aprīlī (2019) - 14. aprīlī (2019) 
Valmierā norisināsies Restorānu nedēļa, kuras laikā īpašus gardēžu piedāvājumus saviem apmeklētājiem būs sagatavojuši pieci Valmieras un apkārtējo novadu restorāni.
Restorānu nedēļā vairāku kārtu maltīti par pievilcīgu cenu saviem apmeklētājiem, veicot iepriekšēju galdiņu rezervāciju, piedāvās:

Restorāns "Rātes Vārti"
Restorāns "Vecpuisis"
Restorāns "Agnese"
Valmiermuižas alus virtuve
Dikļu pils restorāns

Kopēt saiti
 

“The Sound Poets” albuma “Trīs” pavasara koncertu sērija

  13. aprīlī (2019) 

Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.

Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā Rīga”, stāsta Undīne Balode: “Mums tas bija liels iekšējs izaicinājums, kā arī satraucošs notikums, jo gribējām ar visiem mūsu klausītājiem nosvinēt albuma iznākšanas svētkus. Zinām, ka ne visi varēja ierasties ciemos pie mums, tādēļ sapratām, ka vēlamies paši doties pie klausītājiem arī citās Latvijas pilsētās. Albuma izdošana arī ir tikai nepilns solis līdz tam, kā mēs gribētu dalīties ar mūsu mūziku. Īsta aci pret aci satikšanās ar saviem klausītājiem un strādāšana uz skatuves pilnā jaudā ir tas, kā mēs gribam pavadīt nākamo pavasari. Sapakosim Arēnas koncertu kastēs un vedīsim pie jums!”

Ar septembrī klajā nākušā albuma “Trīs” koncertiem grupa “The Sound Poets” priecēs klausītājus Ventspilī (Jūras Vārti, 6. aprīlis), Valmierā (Kultūras centrs, 13 aprīlis), Jelgavā (Kultūras nams, 28. aprīlis), Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS, 3. maijs), un Liepājā (Rožu Zāle, Liepājas olimpiskais centrs, 11. maijs). Koncerta programmā ir ne vien jau publikas iemīļotās dziesmas no “Trīs”, bet arī visi grupas lielākie hīti. Biļetes uz koncertiem iegādājamas www.thesoundpoets.lv, kā arī Biļešu Serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un koncertu norises vietās.

Līdz ar koncertu sērijas izziņošanu “The Sound Poets” piedāvā arī “Noklusētā dziesma” video, kas ir daļa no “Arēnā Rīga” oktobra beigās notikušā koncerta video ieraksta. Pilns koncerta ieraksts, kura režisors  ir Gints Fārenhorsts, noskatāms platformā “LMT Straume”.

"The Sound Poets" albums "Trīs" noklausāms "Spotify", "iTunes", "Deezer" un citās digitālajās mūzikas platformās, kā arī CD formātā iegādājams Latvijas mūzikas ierakstu veikalos, kā arī “Rimi” un “Circle-K” tīklos.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

SEB MTB maratons 2019. I posms. Valmiera – Cēsis

  28. aprīlī (2019) 

28. aprīlī dalībniekus un skatītājus Valmierā pulcēs Latvijas vērienīgākais riteņbraukšanas sacensību 1. posms “Valmiera - Cēsis”.

Kopēt saiti
 

Maģisko sajūtu nakts

  4. maijā (2019) 

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā nu jau ceturto gadu norisināsies krāšņs vasaras sezonas atklāšanas pasākums “Maģisko sajūtu nakts”, kurā vairāku stundu garumā apmeklētājiem iespējams baudīt gaismu un skaņu maģisko saspēli dabā, apmeklēt vairākus dažādu stilu brīvdabas koncertus, aplūkot mākslas un vides objektus, kā arī baudīt dažādu ēdinātāju piedāvātos gardumus.

Kopēt saiti
 

Maģisko sajūtu nakts

  4. maijā (2019) 

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā nu jau ceturto gadu norisināsies krāšņs vasaras sezonas atklāšanas pasākums “Maģisko sajūtu nakts”, kurā vairāku stundu garumā apmeklētājiem iespējams baudīt gaismu un skaņu maģisko saspēli dabā, apmeklēt vairākus dažādu stilu brīvdabas koncertus, aplūkot mākslas un vides objektus, kā arī baudīt dažādu ēdinātāju piedāvātos gardumus.

Kopēt saiti
 

Festivāls “Kino pedālis”

  10. maijā (2019) - 11. maijā (2019) 

No 10. līdz11.maijam visi, kuri mīl braukt ar velosipēdu un baudīt brīvdabas kino neierastās vietās, ar īpaši veidotu filmu programmu, aicināti uz Valmieru.  Festivāls notiks jau ceturto gadu un piedāvās plašu un aizraujošu pasākuma programmu, kas patiks gan dažāda vecuma un kino gaumes, gan riteņbraukšanas izturības līmeņu dalībniekiem – draugu kompānijām, ģimenēm ar bērniem, kā arī pieredzējušiem pedāļu minējiem.

Kopēt saiti
 

“Ghetto Floorball” un “Ghetto Dance” sacensības Valmierā

  15. jūnijā (2019) 

Ielu sporta sacensības mūsdienās ir iecienīts sporta un izklaides veids. 15.jūnijā Valmierā apmeklētājus un dalībniekus vienos jautra festivāla gaisotne un sacensību gars.

Kopēt saiti
 

Etnofestivāls „SVIESTS 2019” un tirdziņš „Gardu muti”

  15. jūnijā (2019) 
Kopēt saiti
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus terasē

  5. jūlijā (2019) 21:00 

Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē aicinām baudīt vasaru, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

Ieeja bez maksas.

Informācija tiks papildināta tuvojoties pasākumam.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Kopēt saiti
 

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

  12. jūlijā (2019) - 14. jūlijā (2019) 

Valmieru var uzskatīt par Latvijas BMX riteņbraukšanas centru, kur uzauguši vairāki augstākās klases braucēji, tostarp divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Kopēt saiti
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus terasē

  12. jūlijā (2019) 21:00 

Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē aicinām baudīt vasaru, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

Ieeja bez maksas.

Informācija tiks papildināta tuvojoties pasākumam.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Kopēt saiti
 

Baltijas kauss vindsērfingā un Burtnieka SUP festivāls

  13. jūlijā (2019) - 14. jūlijā (2019) 

Jūlija otrajā  nedēļas nogalē norisināsies Baltijas kauss vindsērfingā un Burtnieka SUP festivāls "Burtnieks vārās 2019".

 

 

 

Plašāka informācija sekos tuvāk pasākuma norises laikam.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus terasē

  19. jūlijā (2019) 21:00 

Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē aicinām baudīt vasaru, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

Ieeja bez maksas.

Informācija tiks papildināta tuvojoties pasākumam.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Kopēt saiti
 

Valmieras pilsētas svētki

  26. jūlijā (2019) - 28. jūlijā (2019) 

Katru gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē Valmiera svin pilsētas svētkus. Ar muzikālām, garšīgām, sportiskām, izzinošām, jautrām un darbīgām aktivitātēm tiks sagaidīta Valmieras 736.dzimšanas diena.

Kopēt saiti
 

Valmieras vasaras teātra festivāls

  2. augustā (2019) - 4. augustā (2019) 

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad norisināsies no 2. līdz 4. augustam. Teātra festivāla programmas pamatā ir īpaši festivālam radīti darbi, ko veido nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi. Neierastās vietās un oriģinālās formās Valmieras pilsētvidē tiek izrādīti iestudējumi, kas izklaidē, bagātina, provocē, un noteikti neatstāj vienaldzīgus festivāla apmeklētājus. Papildus teātra izrādēm norit arī brīvdabas kino vakari, muzikāli un gastronomiski piedzīvojumi, radot bagātīgus vasaras mākslas svētkus pilsētvidē. 2019.gada festivāls būs veltīts bērniem un pusaudžiem ar tēmu “Dzīvā pilsēta”. Pilsēta, kam ir sava dzīve, domas, ķermenis un citas dzīvai būtnei raksturīgas īpašības. Festivālā būs iespēja redzēt 7 jauniestudējumus!

Kopēt saiti
 

Valmieras maratons

  15. septembrī (2019) 
Septembra otrajā svētdienā Valmierā ik gadu norisinās Valmieras maratons, kas pulcē lielus un mazus aktīva dzīvesveida cienītājus un sportot gribētājus no dažādām vietām Latvijā un ārvalstīs. 
Piesakoties Valmieras Maratonam, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci - 6,2 km skrējiens, 10,55 km skrējiens, pusmaratons - 21,0975 km un nūjošana - 7,5km, bet izturīgākie var sacensties maratona - 42,195 km distancē.
Kopēt saiti
 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”

  21. septembrī (2019) 
Kopēt saiti
 

Simjūda gadatirgus

  12. oktobrī (2019) 

Katru gadu oktobra otrajā sestdienā Valmieras Rātslaukumā un Valmieras pils teritorijā norisinās tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas un kur iespējams sarūpēt visdažādākā veida produkciju. Ar darinājumiem priecēs amatnieki un mājražotāji, bet kārdinošās smaržas aicinās rudens garšu krāsainību saglabāt baltām ziemas dienām.

Kopēt saiti
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  4. novembrī (2019) - 10. novembrī (2019) 
Valmierā norisināsies Restorānu nedēļa, kuras laikā īpašus gardēžu piedāvājumus saviem apmeklētājiem būs sagatavojuši pieci Valmieras un apkārtējo novadu restorāni.
Restorānu nedēļā vairāku kārtu maltīti par pievilcīgu cenu saviem apmeklētājiem, veicot iepriekšēju galdiņu rezervāciju, piedāvās:

Restorāns "Rātes Vārti"
Restorāns "Vecpuisis"
Restorāns "Agnese"
Valmiermuižas alus virtuve
Dikļu pils restorāns

Kopēt saiti
 

Valsts svētku pasākumi Valmierā

  11. novembrī (2019) - 18. novembrī (2019) 

No 11. līdz18. novembrim Valmierā gaidāms daudzveidīgs patriotisko pasākumu klāsts par godu Latvijas valsts svētkiem.

Kopēt saiti
 

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

  14. novembrī (2019) 

Valmierā 14.novembrī norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, aicinot iedvesmoties sasniegumiem un uzzināt par dažādām iespējām Latvijas vārdam uzņēmējdarbības nozarē izskanēt pasaules līmenī. Forums pirmo reizi Valmierā norisinājās 2018.gadā. Organizatori lēmuši arī šogad Valmierā pulcēt profesionāļus no visas pasaules.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdei Kristīnei Saulītei tiekoties ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu un Valmieras Attīstības aģentūras uzņēmējdarbības virziena vadītāju Elīnu Leimani, tika pārrunāta Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma norise un apspriests iespējamais saturs. “Esam priecīgi un gandarīti par Pasaules Brīvo latviešu apvienības lēmumu. Tas ir pozitīvs Valmieras kā laba un uzticama sadarbības partnera novērtējums. Mums ir svarīga Valmieras attīstība un Valmieras pienesums Latvijas izaugsmē,” gandarījumu par vienošanos un foruma norisi Valmierā pauž Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.
           
  “Mēs gribam radīt vēstījumu par Latviju kā darošu, varošu un radošu zemi, kas ir stipra tradīcijās, bet atvērta pasaulei ar savu ekonomiku, izglītotiem, spējīgiem, darbīgiem cilvēkiem. Mēs aicināsim Valmierā satikties pasaules latviešu uzņēmējus, kuri var un grib dot pienesumu Latvijai. Valmiera kā moderna, enerģiska un zaļa pilsēta ar attīstītu uzņēmējdarbību ir ļoti piemērota foruma norises vieta,” pauž Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
Tikšanās laikā tika apspriesta arī Valmieras pilsētas pašvaldības un Pasaules Brīvo latviešu apvienības sadarbības stiprināšana, pilnveidojot iespējas biznesa investīciju piesaistē, kā arī talantu piesaistē izglītības un sporta jomās.
 
2018.gada jūnijā Valmierā pirmo reizi norisinājās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku no dažādiem pasaules kontinentiem. Paralēli forumam norisinājās tautsaimniecības izstāde, kurā bija pārstāvēti 58 dažādu nozaru uzņēmumi no visas Latvijas. Forums bija iekļauts arī Latvijas simtgades notikumu programmā. Forumi veiksmīgi noritējuši Rīgā (2013., 2015.), Melburnā (Austrālija, 2016.), Čikāgā (ASV, 2017.) un Valmierā (2018.).
 

 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja
Mob. tālr.: 26553317
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemassvētku tirdziņš Valmierā

  14. decembrī (2019) 

Tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš Valmieras rātslaukumā un vecpilsētā pulcē viesus no tuvienes un tālienes, vilinot ar smaržām un garšām. Līksmu Ziemassvētku noskaņu radīs muzikālie priekšnesumi.  

Kopēt saiti
 

Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Gardu muti” un ziemas saulgriežu tradīciju vakars.

  21. decembrī (2019) 
Kopēt saiti