Pasākumi

 

Ievas Iltneres gleznu personālizstāde

  1. janvārī (2021) - 30. janvārī (2021) 

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 12.decembra līdz 2021.gada 30.janvārim būs skatāma mākslinieces Ievas Iltneres gleznu personālizstāde “Pielaide noslēpumam”.

“Izstādi Valmierā nosaucu tāpat kā vienu no eksponētajiem darbiem – "Pielaide noslēpumam". Glezna, kurā redzams, kā vienu realitāti pārklāj cita, man šķiet šo laiku raksturojoša. Mani iedvesmo un raisa iztēli ziņās bieži atkārtotie vārdu salikumi. Ārpus ierastā konteksta tie veido poētisku pasauli. Hibrīdkarš, sarkanās līnijas, čaulas kompānija, fiskālais spilvens... Arī "pielaide valsts noslēpumam" izklausās kā no pasakas. Pēdējo desmit gadu laikā tapušie darbi, citādā kontekstā ieraudzīti, izstādē mainīsies. Un skatītājs saņems manu pielaidi noslēpumam,” stāsta Ieva Iltnere.
 
Ieva Iltnere ir viena no spožākajām un radoši piepildītākajām savas paaudzes māksliniecēm. Viņas māksla caur intīmu sižetu spēj runāt par lielām, nozīmīgām tēmām, kas ir svarīgas gan individuāli katram, gan plašākai sabiedrībai. Māksliniece ir radījusi savu tēlu sistēmu ar spilgtu rokrakstu. Viņa iecienījusi gleznot lielformāta darbus, kuros ideju pauž ne vien krāsu gammās, bet arī sev vien raksturīgā telpiskā zīmju valodā.
 
“Ar savu izsmalcinātību kolorītā Ievas Iltneres daiļrade Latvijas mūsdienu glezniecībā ieņem nozīmīgu un paliekošu vietu. Vienmēr ejot līdzi laikam, Ieva Iltnere nav baidījusies eksperimentēt un vairākkārt mainīt savu glezniecisko stilu. Arī šobrīd mākslinieces glezniecībā skatītājs var vērot jauno, vēl dzimstošo, kas, iespējams, nākamajos gados bagātinās iepriekšējos priekšstatus par Ievas Iltneres glezniecību,” tā Mg. Art. Ilze Žeivate.
 
Kopš 1980.gada Ieva Iltnere piedalījusies vairāk nekā 90 nozīmīgās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs un sarīkojusi 24 personālizstādes, iemantojot skatītāju simpātijas. Viņas rokrakstā pārsvarā ir klusināts kolorīts un diskrēta intonācija, aktuālo tēmu risinājums.
Ārkārtējās situācijas laikā Valmieras muzejā izstādes apmeklējums individuāli vai vienas mājsaimniecības locekļiem. Muzejā tiek nodrošināta apmeklētāju vienvirziena plūsma, un telpās atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra. Muzejs aicina sekot līdzi darbinieku ieteikumiem un izvietotajām norādēm, ierobežojot un regulējot apmeklētāju skaitu un plūsmu.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Lego konkurss "Manas mīļākās aktivitātes"

  11. janvārī (2021) - 22. janvārī (2021) 
No 11.janvāra Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” izsludina lego konkursu “Manas mīļākās aktivitātes” pirmsskolas vecuma bērniem un 1.-9.klašu skolēniem.
Darbu iesūtīšana no 11. janvāra līdz 22 janvārim.
  • Nofotogrāfē vai nofilmē darba tapšanas procesu un gala rezultātu.
  • Pievieno darbam nelielu stāstījumu, kurā ietver savu vārdu, uzvārdu, vecumu un darba nosaukumu un savas mīļākās aktivitātes aprakstu.
  • Darbu nosūti uz e-pastu: [email protected]
Konkursa noslēgumā tiks piešķirtas simpātiju balvas, izvērtējot:
  • Stāstījumu (apraksts)
  • Darba sarežģītību (dažādās dimensijas)
  • Radošumu
 
Lai izdodas!
 
Konkursu organizē First Lego League Latvija sadarbībā ar Valmieras Jaunatnes centru "Vinda"
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vides izstāde “Janvāra barikādēm 30”

  15. janvārī (2021) - 28. februārī (2021) 

Godinot barikāžu trīsdesmitgadi, Valmieras muzejs aicina uz izstādi “Janvāra barikādēm – 30” Hanzas namiņos Valmieras pilsētas centrā. Tur būs skatāmi valmierieša, fotogrāfa Mihaila Ignata iemūžinātie vēstures mirkļi. Arī viņš toreiz bija Latvijas aizstāvju vidū. Izstāde apskatāma no 15. janvāra līdz 28. februārim (pirmdiena–sestdiena plkst.10.00–17.00). Lūdzam ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Šogad aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvāra notikumiem, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Padomju karaspēka uzbrukumi iedzīvotājiem Viļņā 1991. gada 12., 13. janvārī skaudri apliecināja, ka baltiešu brīvības alkām ir pretinieki. Lai aizstāvētu Latvijas neatkarību, arī Rīgā jau 13. janvārī ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām sāka celt pirmās barikādes. Ar smago tehniku nobloķēja piekļuvi ēkām, izveidoja barikādes ap stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Barikādes kļuva par nozīmīgu tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdi, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīga pretošanās, un cilvēki bija gatavi aizsargāties pat bez ieročiem.
Tikmēr neatkarības pretinieki centās destabilizēt politisko situāciju un iedvest bailes iedzīvotājos un Rīgas aizstāvjos. Īpašo uzdevumu vienības OMON kaujinieki laikā no 14. līdz 16. janvārim veica sešus bruņotus uzbrukumus Vecmīlgrāvja un Brasas tilta aizstāvjiem, kuri ar smagajām automašīnām un lauksaimniecības tehniku sargāja pieeju Rīgas centram. 20. janvārī OMON vienība ieņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas ēku, apšaudē nogalinot divus milicijas darbiniekus un trīs civilpersonas. Lai būvētu barikādes un apsargātu valdību, Rīgā pulcējās iedzīvotāji no visiem Latvijas rajoniem. Uz barikādēm devās cilvēki no darba kolektīviem, mācību iestādēm, kolhoziem, ciemiem un pilsētām, tostarp no Valmieras un toreizējā Valmieras rajona.
1991. gada janvāra barikādes ir būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa un unikāls nevardarbīgas pretošanās piemērs. Laikam ritot, par barikādēm nav dokumentēts daudz jaunu faktu, bet, ikreiz tās atceroties, nozīmīgi kļūst jautājumi, kas mums bija barikādes un kāda bija to loma toreiz, tagad.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ingrīda Zīriņa, Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Barikāžu piemiņas pasākums Kocēnos

  20. janvārī (2021) 22:00 
Šogad aprit 30 gadu, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
20. janvārī Kocēnos, Kokmuižas promenādē, iestājoties krēslai, un turpinājumā līdz plkst. 22.00 izskanēs muzikāls skaņu un gaismu tēlojums “Barikādēm – 30”, kura tapšanā piedalījies mūziķis Rihards Saule un aktieris Ivo Martinsons. Degs atceres ugunskuri, kuriem visa vakara garumā savu pagali varēs pievienot ikviens klātesošais.
 
Šajā dienā piemiņas ugunskuri degs arī Bērzainē, Dikļos, Vaidavā un Zilākalnā.
 
Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.
 
1991. gagada barikāžu 30. gadadienas moto ir “Dzīvot tautai, būt vienotiem Latvijai”, kas Latvijas Tautas frontes sagatavotā Rīcības plāna X stundai noslēdzošais teikums.
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
www.kocenunovads.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmierā pieminēs 1991.gada barikāžu notikumus

  20. janvārī (2021) 

Šogad aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvārī Rīgā Latvijas tauta aizstāvēja savas tiesības uz neatkarīgu valsti. Pieminot 1991.gada barikāžu aizstāvjus, 20.janvārī visas dienas garumā aicinām ikvienu individuāli vai ģimenes lokā atnākt pie Barikāžu piemiņas akmens (laukumā pretī ēkai Rīgas ielā 50) un pie ugunskura kavēties atmiņās par 1991.gada janvāra notikumiem. 20.janvāra vakarā pie piemiņas akmens tiks demonstrētas barikāžu laika fotogrāfijas no Valmieras muzeja arhīva.

Godinot barikāžu trīsdesmitgadi, Valmieras muzejs aicina uz izstādi “Janvāra barikādēm – 30” Hanzas namiņos Valmieras pilsētas centrā. Tur būs skatāmi valmierieša, fotogrāfa Mihaila Ignata iemūžinātie vēstures mirkļi. Arī viņš toreiz bija Latvijas aizstāvju vidū. Izstāde apskatāma no 15. janvāra līdz 28. februārim (pirmdiena–sestdiena plkst.10.00–17.00).
 
Lūdzam ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.
 
Katru gadu 20.janvārī Latvijā tiek pieminēti 1991.gada janvāra traģiskie notikumi, kad patrioti no visiem Latvijas novadiem devās uz Rīgu, lai aizstāvētu Latvijas neatkarību. 1991.gada 20.janvārī padomju militārās specvienības ieņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā bojā gāja vairāki cilvēki. Kopš 1997.gada, 20.janvāris ir noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mūsdienu deju kolektīvu koncerts

  14. februārī (2021) 

Valmieras Kultūras centrā norisināsies Mūsdienu deju kolektīvu koncerts.

Kopēt saiti
 

Jubilejas pasākums “Ģenerālim Jānim Balodim 140”

  20. februārī (2021) 

 Trikātas Kultūras namā notiks jubilejas pasākums “Ģenerālim Jānim Balodim 140”.

Kopēt saiti
 

Grupas “Rumbas kvartets” koncerts

  28. februārī (2021) 

 Valmieras kultūras centrā notiks grupas "Rumbas kvartets" koncerts.

 

 

Kopēt saiti
 

Vidzemes sieviešu koru festivāls

  5. martā (2021) 

 Valmierā norisināsies Vidzemes sieviešu koru festivāls.

Kopēt saiti
 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās

  6. martā (2021) 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās. Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Kopēt saiti
 

Ainara Mielava jubilejas koncertprogramma “220 volti”

  6. martā (2021) 

Ainara Mielava jubilejas koncertprogramma “220 volti”. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Vislatvijas vakara vadītāju šovs

  6. martā (2021) 

Vislatvijas vakara vadītāju šovs. Vecates pagasta kultūras namā.

Kopēt saiti
 

Valmieras Kultūras centra kamerkora “Kaķi” - 20 gadu jubilejas koncerts

  13. martā (2021) 

Valmieras Kultūras centra kamerkora “Kaķi” - 20 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Ziemas pavadīšanas svētki “Masļeņica”

  14. martā (2021) 

Ziemas pavadīšanas svētki “Masļeņica”. Pie Sedas Kultūras nama.

Kopēt saiti
 

Skriešanas sacensības “Vaidava RUN 24/4”

  20. martā (2021) 

Skriešanas sacensības “Vaidava RUN 24/4”. Vaidavas pagastā.

Kopēt saiti
 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”

  20. martā (2021) 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”. Valmiermuižas parkā. 

Kopēt saiti
 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums

  25. martā (2021) 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums. Pie dzelzceļa stacijas “Valmiera”.

Kopēt saiti
 

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Pastalnieki” 40 gadu jubilejas koncerts

  27. martā (2021) 

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Pastalnieki” 40 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Mākslas dienas “Kustība”

  1. aprīlī (2021) - 30. aprīlī (2021) 

Valmieras mākslas dienas “KUSTĪBA” norisināsies no 1. līdz 30.aprīlim. Jau tradicionāli mākslas dienu laikā, gan valmierieši, gan Valmieras viesi tiks priecēti ar daudzveidīgu programmu - gleznojumiem pilsētvidē, izrādēm, izstādēm, filmām, lekcijām un ikgadējo Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālu.

Plašāka informācija būs pieejama, tuvojoties pasākumam.

Kopēt saiti