Pasākumi

Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”
10. februārī (2021) - 8. aprīlī (2021)Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8.aprīlim skatāma Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”

Ceļojums “Ar stāstiem kabatā”
20. februārī (2021) - 31. martā (2021)Atzīmējot Starptautisko tūristu gidu dienu, Valmieras Tūrisma informācijas centrs piedāvā ikvienam individuāli vai savas mājsaimniecības ietvaros doties neparastā ceļojumā “Ar stāstiem kabatā”. Izvēloties kādu no diviem maršrutiem – “Mazā kabatiņa” pa Valmieru vai “Lielā kabata” pa Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu – un apmeklējot noteiktus punktus dabā, ikviens varēs ielūkoties Valmieras gidu stāstu kabatās un saklausīt, iespējams, vēl nedzirdētus stāstus, kā arī atbildēt uz gidu uzdotajiem jautājumiem video fragmentu noslēgumā.
Kur Valmierā atrodas Pasaules miera egle, kādi īpaši vēstures notikumi saistīti ar Jērakalnu un kāpēc Gaujas krastos Valmierā aug papeles? Šos un daudzus citus interesantus stāstus par ievērojamām personām un notikumiem būs iespējams uzzināt, dodoties maršrutā kājāmgājējiem “Mazā kabatiņa” (~14 km). Apļveida maršruts ved pa Valmieras pilsētu, ietverot 10 pieturpunktus, un to var veikt arī pa posmiem sev ērtākā laikā. Maršruta GPX failu iespējams lejupielādēt visit.valmiera.lv vai ŠEIT.
Savukārt stāstus par baronu iekoptiem parkiem, seniem pasta ceļiem, unikālu dabas svētvietu, muižkungu stādītām alejām un citus interesantus faktus būs iespējams uzzināt, dodoties maršrutā autobraucējiem “Lielā kabata” (~190km). Tas vīs līkločus pa Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu, ietverot 11 pieturpunktus. Maršruta GPX failu iespējams lejupielādēt visit.valmiera.lv vai ŠEIT.
Ceļojumā “Ar stāstiem kabatā” būs iespējams doties no 20. februāra līdz 31.martam. Darba dienās drukātas maršrutu kartes varēs saņemt Valmieras Kultūras centra kasē, savukārt elektroniski tās būs iespēja skatīt un lejupielādēt visit.valmiera.lv. Ceļojuma laikā nepieciešams apmeklēt noteiktus pieturpunktus un, vadoties pēc GPS koordinātām, dabā atrast informatīvas norādes ar QR kodiem. Lai noklausītos Valmieras gidu sagatavotos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu.
Aktīvākajiem dalībniekiem, kas būs apmeklējuši teju visus pieturpunktus kādā no izvēlētajiem maršrutiem, kā arī iesūtījuši savas atbildes uz video stāstos uzdotajiem jautājumiem, pēc nejaušības principa izlozē būs iespēja laimēt arī pārsteiguma balvas, ko sarūpējis Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Atbildes uz jautājumiem līdz 1. aprīlim aicinām sūtīt uz e-pastu [email protected].
Lai pārgājieni vai pārbraucieni no punkta uz punktu būtu interesantāki, aicinām apmeklēt arī citus tuvumā esošos tūrisma piesaistes objektus, kas minēti kā ieteikumi maršruta kartēs.
Apmeklējot pieturpunktus, aicinām ievērot drošības pasākumus, ieturēt distanci un nepulcēties ārpus savas mājsaimniecības.

"Cilpošanas" spēle par Kocēnu novadu - "Novadpētnieks CILPO"
26. februārī (2021) - 28. martā (2021)2020. gada pavasarī veiksmīgi tika aizvadīts Kocēnu novada pašvaldības rīkotais konkurss "Novadpētniekam pa pēdām", kurā ikviens interesents tika aicināts pārbaudīt savas zināšanas par Kocēnu novadu. Turpinot iesāktās tradīcijas, radīta jauna spēle “Novadpētnieks CILPO”, kurā izmantoti iedzīvotāju vidū jau labi pazīstamie "cilpošanas" spēles principi.
2021. gadā Vidzemes plānošanas reģions un Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām jau trešo reizi organizē Inovāciju nedēļu. Šoreiz Inovāciju nedēļas pasākumi norisināsies nedaudz atšķirīgā formātā – inovācijas piekritēji visas nedēļas garumā pulcēsies tiešsaistes pasākumos. Kocēnu novads spēli "Novadpētnieks CILPO" atklās tieši Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros. Šajā laikā, kad nav iespējams ceļot un satikties klātienē, Kocēnu novads izmanto inovatīvus, virtuālus rīkus, lai satiktos un ļautu gan novadniekiem, gan novada viesiem plašāk iepazīt Kocēnu novadu.
“Novadpētnieks CILPO” ir aizraujoša spēle par un ap Kocēnu novadu - tā vērtībām, simboliem, interesantiem faktiem, personībām un īpašām vietām. Spēli veido 6 Cilpas, kuras savukārt veido ap 30 dažādi jautājumi, uzdevumi un stāsti. Tā ir pastaigu spēle, ~ 3 km garumā, kuru iespējams spēlēt no jebkuras vietas pasaulē, pat ja neatrodies Kocēnu novadā. Viss, kas vajadzīgs, ir telefons, aplikācija un pašu izvēlēts pastaigu maršruts. Vairāk par to, kas ir cilpošana un kā tā notiek, iespējams iepazīties www.cilpo.lv.
Spēle “Novadpētnieks CILPO” tiks atklāta 26. februārī plkst. 10.00 Kocēnu novada Facebook kontā un tā norisināsies no 26. februāra līdz 28. martam. Naskākajiem un zinošākajiem cilpotājiem būs iespēja balvā iegūt CILPOTĀJU komplektu, kas sastāvēs no pārgājienos noderīgiem atribūtiem, kā arī Kocēnu novada suvenīriem un mājražotāju labumiem. Spēle būs pieejama vietnē www.cilpo.lv arī pēc 28. marta, bet pēc noteiktā spēles laika nebūs iespējams tikt pie iepriekš minētajām balvām.
Spēlē piedalīties iespējams gan individuāli, gan savas mājsaimniecības ietvaros – veidojot komandu. Spēle notiek pastaigas formā, kur izmantojot viedtālruni, dalībnieki ik pēc 100 noietiem metriem saņem kārtējo jautājumu – uzdevumu.
"Viens no šī projekta mērķiem, sadarbojoties ar aktīvā tūrisma centru "Eži", bija radīt interaktīvu, aizraujošu prāta spēli, kas kalpotu kā tūrisma piesaistes instruments un vēsturiska atmiņa par Kocēnu novadu. Līdztekus tā ir arī radoša un pielāgota ideja kā organizēt pasākumus attālināti, apvienojot kultūras, sporta un tūrisma nozares" stāsta spēles idejas līdzautore - Kocēnu novada domes kultūras un starptautisko sakaru koordinatore Nora Urbāne.
Dalības maksa ir 5 EUR, plašāk par spēli uzzini www.cilpo.lv un spēles “Novadpētnieks CILPO” aktualitātēm seko arī Kocēnu novada Facebook kontā. Par Vidzemes inovāciju nedēļu plašāk uzzini apmeklējot vietni innovation.vidzeme.lv.

Izstāde "Pastaiga ar suni"
6. martā (2021) 10:00 - 6. aprīlī (2021) 17:00