Pasākumi

 

Ceļojošā izstāde “Detaļu spēks II”

  26. aprīlī (2022) - 3. jūnijā (2022) 
Jebkurš arhitektūras un būvniecības objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamatvērtības un arī raksturīgās inovācijas! Līdz 3. jūnijam Valmierā, Jāņa Daliņa stadiona teritorijā, blakus basketbola laukumam, būs apskatāma arhitektūras, būvniecības un restaurācijas izcilākiem piemēriem veltītā ceļojošā izstāde “Detaļu spēks II”. Izstāde ir atceļojusi no Rīgas, kur iepriekš tā tika eksponēta Āgenskalna tirgus laukumā un pie t/c Origo.
Par unikālu iespējams dēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu. Tāds ir Jāņa Daliņa stadions Valmierā, kas konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2021 ieguva augstāko apbalvojumu GRAND PRIX; Latvijā ilgtspējīgākais objekts t/c Origo, restaurācijas darbos ar izcilību atjaunotais Pulvera pagrabs Daugavpilī, Laivu māja Ventspilī, modernu koka privātmāju arhitektūra, Rēzeknes Olimpiskais centrs, promenāde Daugavpilī, rūpīgā pilsdrupu atjaunošana Tērvetē, Latvijas Valsts mežu klientu centrs Jelgavā, moderna ražotne Kocēnos, apartamentu māja Valmierā, Stropu atpūtas centrs Daugavpilī, Ogres sanatorijas zāle ar unikālo gleznojumu restaurāciju, Saulkrastu estrāde un Neibādes parks, Mežaparka estrādes pārbūve un koka potenciāla izmantošana bērnudārza būvniecībā Salaspilī.
 
Izstādes mērķis ir atraktīvā formā aicināt publiku iepazīt interesantāko Latvijas arhitektūrā, veltīt laiku ēku estētikas iepazīšanai, tādējādi paaugstinot zināšanu un kompetences līmeni.
 
Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēstot par ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumu, kas izpildījuma augstās kvalitātes dēļ visi ir parauga vērti funkcionālā un radošā līmenī. Vairāki objekti ir ieguvuši balvas lielākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva, kā arī konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021. Daļa izstādei izvēlēto objektu ieguvuši starptautisku atzinību. Papildu informācija iegūstama, skenējot QR kodu uz katras planšetes.
 
Objektu foto:
 • 1. att. Jāņa Daliņa stadions Valmierā. Pasūtītājs Valmieras novada pašvaldība, projekts Ivara Šļivkas birojs, būvnieks YIT INFRA, būvuzraugs Būvuzraugi LV.
 • 2. att. Rēzeknes Olimpiskais centrs. Pasūtītājs Rēzeknes pilsētas dome, projekts REM PRO.
 • 3. att. Byko-Lat ražotne Kocēnos. Pasūtītājs Byko-Lat, projekts Pils M, būvnieks Aimasa.
 • 4. att. Laivu māja Ventspils muzejā. Pasūtītāja funkcijas Ventspils Komunālā pārvalde, objekta pasūtītājs Ventspils muzejs. Būvnieks Būvfirma Inbuv, projekts Balts un melns un arhitekte Ija Rudzīte. Būvuzraudzība Firma L4.
 • 5. att. Daugavpils Pulvera pagrabs. Projekts Rem Pro, arhitekte Ilze Ratniece, būvnieks Lagron. Rūdītā stikla konstrukcijas ēkā un labiekārtojumā Real Windows.
 • 6. att. Dzīvokļu māja Valmierā. Pasūtītājs un būvnieks Aimasa, projekta autore Ija Rudzīte.
 • 7. att. Latvijas Valsts mežu ēka Jelgavā. Pasūtītājs Latvijas Valsts meži, projekta vadītājs Uģis Perševics. Projekts arhitektu birojs 5.iela, arhitekts Ints Pujāts, arhitekte Ija Rudzīte. Būvnieks Selva Būve.
 • 8. att. Stropu apkaime Daugavpilī. Pasūtītājs Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālās saimniecības pārvalde. Projektētājs Arhis, būvuzņēmējs Latgales Ceļdaris.
 • 9. att. Tērvetes pilsdrupas. Pasūtītājs Dobeles novada dome, Tērvetes administrācija. Projekts AB Studio. Restaurācija Kaskāde 19.
 • 10. att. Promenāde gar Daugavpils cietoksni. Pasūtītājs Daugavpils dome, būvnieks Rīgas tilti.
 • 11. att. Saulkrastu estrāde un Neibādes parks. Pasūtītājs Saulkrastu novada pašvaldība. Projekts un būvniecība Tilts. Būvuzraudzība pilnsabiedrība L4 & Mūsu uzraugs.
 • 12. att. Mežaparka estrādes pārbūve B2 posms. Pasūtītājs Rīgas dome. Būvdarbi AS LNK Industries. Projekts Austris Mailītis, Juris Poga.
 • 13. att. Bērnudārzs Salaspilī. Pasūtītājs Salaspils novada dome, projekts MADE arhitekti, būvnieks MERKS, siltumizolācija TN International.
 • 14. att. T/c ORIGO un biznesa centra ORIGO ONE jaunbūve. Attīstītājs SIA Linstow Baltic. Būvprojekta autori: PS ARCADE (SIA DEPO projekts un SIA Jensen Consult un Arhis inženieri). Galvenais būvuzņēmējs SIA Skonto Būve. Būvuzraudzība SIA CMB. Ainavu (labiekārtojuma) arhitekti jaunbūvei SIA ALPS ainavu darbnīca. Interjera dizains SIA Xcelsior.
 • 15.att. Privātmāja no koka – nākotnes dzīvestelpas standarts. Projekts, būvniecība Edgars Bredovskis.
 • 16.att. Anša Cīruļa gleznojumi bijušajā sanatorijā Ogrē. Gaismas prospekts 2/6, Ogre. Pasūtītājs Ogres novada pašvaldība, projekts VV Projekts, būvnieks RERE Meistari, būvuzraudzība Akorda.
 
Informāciju sagatavoja:
Gunita Jansone,
biedrības BDCC vadītāja,
Agrita Lūse,
biedrības BDCC valdes locekle
un
Marija Melngārša
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 26351628
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājienu cikla "Muižnieka atslēgu glabātājs" 4. posms - Sēļu un Pantenes muiža

  1. maijā (2022) - 31. maijā (2022) 
Būt dabā un muižu senatnīgajā aurā, elpot koku pumpuru piepildīto gaisu, saklausīt atlidojušo gājputnu mundrās balsis un doties vēl noslēdzošajā piedzīvojumā ar Muižnieka atslēgu glabātāju, kurš beidzot atklās savu stāstu par to, kā jau gadu desmitiem dzīvo cauri gadsimtu lokiem. Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” noslēdzošais 4. posms ved uz Valmieras novada Sēļiem un Panteni. Aktivitāte ir veicama individuāli līdz 31. maijam, sekojot elektroniskam leģendas failam ar ceļa norādēm, kas aplūkojams un lejupielādējams šeit.
Pārgājiena galvenais akcents tiek vērsts uz Sēļu un Pantenes muižu, apkārt sastopamajām dabas vērtībām un mītiskā tēla Muižnieka atslēgu glabātāja nostāstiem. Maršruta grūtības pakāpe: viegla. Posms ved pa aptuveni 7 kilometru garu pļavas taciņu, asfalta, grants un zemes ceļu piedzīvojumu. Pārgājiena pirmajā daļā būs iespējams iepazīt Sēļu muižu un dīķi, kas ieskauts pavasara pilnbriedā, bet otrajā daļā - Pantenes avotiņu, muižas drupas un atslēgu glabātāja noslēpumus. Pavasarī, dabas pārmaiņu laikā, ceļi un taciņas var iegūt dubļainus veidolus. Lai pārgājiena laikā nenomaldītos, svarīgi sekot līdzi elektroniskajam ceļa norāžu failam. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot dabas saudzēšanas un atkritumu neatstāšanas principus – ko atnesi, to aiznes, ugunskurus kurināt tam paredzētās vietās, kā arī neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.
 
Pārgājienu ciklā galvenā uzmanība vērsta uz piecu Valmieras novada muižu apvidiem – Mūrmuižas nocietinājuma torni, Veļķu, Rūjienas, Sēļu un Pantenes muižām. Pārgājienu cikls norisinās četros posmos, no februāra līdz maijam, katrā mēnesī aicinot iepazīt konkrēto muižu un tuvumā esošās dabas vērtības. Katra pārgājiena posms tiek publicēts mēneša pirmajos datumos Valmieras novada Tūrisma mājaslapā visit.valmiera.lv. Lejupielādējot failu savā mobilajā viedierīcē un sekojot failā esošajām norādēm, ikvienam izdosies tikt galā ar ielu un taciņu līkločiem. Aktīvākajiem pārgājiena cikla dalībniekiem, kuri būs piedalījušies visvairāk pārgājiena cikla posmos būs iespēja pretendēt uz Valmieras novada Tūrisma pārvaldes sarūpētajām pārsteiguma balvām. Lai nonāktu aktīvāko dalībnieku lokā, aicinām doties pārgājienā, atbildēt uz jautājumiem, kas uzdoti pārgājiena aprakstā, un atbildes atsūtīt uz e-pastu [email protected]. Pārsteiguma balvu saņēmēji tiks izziņoti 2. jūnijā Visit Valmiera Facebook lapā.
 
Pārgājienu ciklu organizē Valmieras novada Tūrisma pārvalde. Aktivitāti atbalsta “Latvijas Piļu un muižu asociācija”.
 
Informāciju sagatavoja:
Madara Stukmane
Valmieras novada
Tūrisma pārvaldes
pasākumu organizatore
Mob. tālr.: 26332213
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Mazās laimītes”

  10. maijā (2022) - 12. jūnijā (2022) 
Valmieras Kultūras centrā līdz 12. jūnijam apskatāma psiholoģes Ivetas Kreišmanes darbu izstāde “Mazās laimītes”
Iveta Kreišmane: “Gadiem ritot, aizvien vairāk izbaudu tos mazos mirkļus, tos mazos ikdienības priekus, ko sniedz brīnišķīgā planēta Zeme, uz kuras man ļauts dzīvot. Tie ir saules pielietie rīti un mirdzošie vakari. Brīži, kad vējš iepinas matos un redzi, kā no zemes vienā mirklī izspraucas pavasarīgais zaļums. Esot kāda brīnuma priekšā, gribas aizturēt elpu un pieturēt šo mirkli ilgāk. Tāpēc arī knipsējam foto bildes, lai šo sajūtu saglabātu.  Imantam Ziedonim ir skaistas un viedas rindas: 
Un tādas lielas laimes nemaz nav. 
Ja jums to vēl, tad ziniet, tie ir nieki. 
Ir tikai tādas mazas laimītes. 
Ir tikai tādi mazi ikdienības prieki. 
Fotogrāfijās noķerto pārlieku uz audekla, un tā ir mana mazā laime, mani ikdienības prieki. Patiesā priekā dalos ar Tevi, un esmu laimīga sajust Tavu klātbūtni izstādē “Mazās laimītes”.”
 
Ivetas Kreišmanes pirmā darbu izstāde “Ar prieku” bijusi apskatāma Puikules muižā, Strenčos, Kauguros, Vilzēnos, Alojā un Kocēnos. No psiholoģes darba brīvajā laikā apmeklētas mākslas nodarbības Valmieras Tautas Tēlotājas mākslas studijā pie Dainas Leites, kā arī mākslinieces Gijas Karānes studijā un kursos pie Ineses Andersones.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Gadalaiki”

  11. maijā (2022) - 4. jūnijā (2022) 
Kocēnu Kultūras namā līdz 4. jūnijam apskatāma Sandras Semenkovičas gleznu izstāde “Gadalaiki”. Mākslinieces gleznās dominē ziedi un ainavas, kas radītas, iedvesmojoties no dabas, dārza un meditācijas.
Sandra Semenkoviča: “Domāju, ka gleznot var katrs, vajag tikai iedvesmu, krāsas un uz kā gleznot. Mēs esam radoša un talantīga tauta. Vieni glezno, citi savu prieku izdzied Dziesmusvētkos, iecep maizes kukulī, ieauklē bērnos, ieada zeķēs un cimdos, ieauž jostās. Cilvēka dzīve ir kā ceļš – vienam taisns, kā uz mērķi izšauta bulta, citam – līkumots, ar šķēršļiem un pārbaudījumiem, kāds kalnā kāpj pa spirāli vai varbūt pa kāpnēm debesīs pie zvaigznēm pēc iedvesmas, pēc mūzikas vai zvanu skaņām…Lai kāds katram ir ceļš, galvenais ir saglabāt savu vertikāli, saglabāt šajā neparastajā laikā sevi. Ar gaišām domām, ar galvu debesīs un stingru pamatu, pamatīgumu, ar saknēm zemē.”
 
Māksliniecei savu vertikāli saglabāt palīdz daba, krāšņās debesis, gadalaiku maiņa un zemes smarža. Šī vertikāle uzrunā skatītāju katrā no viņas gleznām. Ne velti Imants Ziedonis ir mākslinieces mīļākais dzejnieks.

“Tev pamats drošs – tā tava zeme ir,
Tie zaļumi un dubļi, ko mēs bridām,
Un droša debess, tajā zvaigznes mirdz.
Tu tikai sevi pasargā (pa vidam)
Tik sevi pasargā – mēs vidu veidojam!
Mēs esam vadi, ceļi, stīgas, stari,
Un pārējam nav nozīmes nekam,
Tik tam, ko
augšup-lejup-augšup dari.”
(I. Ziedonis)
 
Katra glezna ir daļa no Latvijas dabas, daļa no Sandras dvēseles. To galvenais nodoms ir spēcināt un iedvesmot izstādes apmeklētājus, kā arī dalīties mūsu kopīgajā dzimtenes mīlestībā un kluss aicinājums katram droši turēt savu vertikāli
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Saksofona mūzikas koncerts – festivāls

  29. maijā (2022) 12:30 
Svētdien, 29. maijā, plkst. 12.30 Rubenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola aicina uz Saksofona mūzikas koncertu – festivālu. Koncerts plkst. 17.00 notiks arī Cēsu Svētā Jāņa baznīcā.
Koncertā piedalīsies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi: Līna Kalēja, Enriko Stivriņš, Evelīna Vīksne, Laine Ozoliņa, Sandis Krūmiņš, Toms Sakss, Annija Briška, Madara Bartulāne, Lelde Brūna, Evija Dāve, Raivis Sieks, Uva Kalniņa, Monta Krūmiņa, Edgars Roslovs, Artis Ločmelis, kā arī saksofonistu ansambļi un pedagogi – Jānis Jansons, Zintis Žvarts. Īpašais viesis – Guna Rācene, visu skaņdarbu koncertmeistare. Īpašais sveiciens no Cēsu pilsētas mākslas skolas.
 
Koncertu organizē Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Kocēnu Kultūras namu.
 
Ieeja par ziedojumiem.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada futbola čempionāts

  1. jūnijā (2022) 16:00 
Sākot no 1. jūnija, kad no plkst.16.00 norisināsies čempionāta 1. kārta, šovasar Valmieras Olimpiskā centra futbola laukumā notiks Valmieras novada futbola čempionāts, kas pēc vairāku gadu pauzes iezīmēs Valmieras amatieru futbola atdzimšanu.
Katrā komandā ir jābūt pieteiktiem vismaz astoņiem spēlētājiem, skaits nedrīkst pārsniegt 15 spēlētājus. Čempionāts un spēles norisināsies pēc FIFA noteikumiem, un to ilgums būs divi 20 minūšu gari puslaiki. Galvenais noteikums paliek nemainīgs – Valmieras novada futbola čempionātā nevarēs piedalīties spēlētāji, kuri ir pieteikti Latvijas vai kādas citas valsts divu spēcīgāko līgu čempionātos. Nolikums lasāms mājaslapā www.valmierasfutbols.lv.
 
Valmieras novada futbola čempionātu rīko biedrība “Sporta klubs MPS”, atbalsta biedrība “Skudras Spēka Cilts” un Valmieras novada pašvaldība.
 
Par iespēju atbalstīt čempionāta norisi lūdzam sazināties ar rīkotājiem, zvanot pa tālruni 29331105 vai rakstot uz [email protected].
 
Informāciju sagatavoja:
Ivo Dobenbergs
Valmieras novada čempionāta futbolā rīkotāju pārstāvis
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākums bērniem “Esi sveika, vasariņa!”

  1. jūnijā (2022) 16:30 

1.jūnijā plkst. 16.30 Kokmuižas pils parterā, Kocēnos, notiks pasākums bērniem “Esi sveika, vasariņa!”.

Kopā ar Bitīti ikviens mazais novadnieks būs mīļi aicināts doties rotaļās, dziedāt, dejot un priecāties par tuvojošos vasaru! Noslēgumā – našķošanās ar saldējumu. Ieeja bez maksas.

1. jūnijā pirms un pēc pasākuma "Esi sveika, vasariņa!" aicinām apmeklēt Valmieras Vasaras teātra festivāla izrādi bērniem un ģimenēm "Hamoka komūna". Izrāde Kokmuižas pils kompleksā notiks plkst. 15.00 un plkst. 18.00. Biļetes uz izrādi var iegādāties "Biļešu paradīzē" un Kocēnu Kultūras namā.

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada skolēnu dziesmu un deju svētki

  3. jūnijā (2022) 19:00 
Bērnu čalas, satikšanās prieks un nerimstošais satraukums – pēc gandrīz divu gadu pauzes Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 3. jūnijā plkst. 19.00 norisināsies Valmieras novada skolēnu dziesmu un deju svētki “Kad klusums skan”, pieskandinot dabas koncertzāli ar instrumentu, soļu un balsu skaņām. Koncerta režisore – Inga Cipe.
Dziesmu un deju svētki ir latviešu vienotības un nacionālās identitātes simbols, tāpēc ir īpaši svarīgi šo vērtību saglabāt un auklēt jau no mazotnes. Tādējādi par norises vietu ir izvēlēts dziesmu svētku šūpulis Dikļi. Tas atgādinās bērniem par to, cik svarīgi ir stiprināt tradīcijas un būt lepniem par savu zemi, dziesmu un deju.
 
Koncertā uzstāsies ap 900 Valmieras novada skolēnu kolektīvu dalībnieki un viesi. Uz skatuves satiksies tautas deju kolektīvi, mūsdienu deju grupas, pūtēju orķestri un kori. Jaunajiem māksliniekiem būs iespēja dziedāt kopā ar Latvijā pazīstamo grupu “Sudden Lights”. No plkst. 18.30 gaidāms arī svētku gājiens, kas vedīs uz dabas koncertzāli. 
 
Ieeja – bez maksas.
 
Informāciju sagatavoja:
Annija Skudra
Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda"
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājiens VALMIERA - CĒSIS

  4. jūnijā (2022) - 5. jūnijā (2022) 
4. un 5. jūnijā norisināsies divu dienu pārgājiens no Valmieras līdz Cēsīm ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa pārstāvi Sarmīti Lāci. Pirmajā dienā tiks mērots ceļš no Valmieras uz Liepu, ceļā baudot Gaujas upes klātbūtni. Dienas laikā tiks noiets 21 kilometru garš ceļš. Savukārt, otrajā dienā ceļu uzsāksim no Liepas pa Līču-Lanģu klinšu takām un turpināsim doties uz Cēsīm gar Gaujas upi, mērojot 23 kilometru garu ceļu.
Pārgājiena sākums pie Valmieras Svētā Sīmaņa luteriskās baznīcas, Bruņinieku ielā 2,  plkst. 9.30.
 
Pirms tam automašīnas atstāsim Cēsīs, pārgājiena finišā, un ar vilcienu Cēsis – Valmiera plkst. 8.38 dosimies uz pārgājiena sākumu Valmierā.
Nakšņošanai līdzi ir jābūt guļammaisam.
 
Ir iespēja pievienoties arī uz vienas dienas pārgājienu, pašam organizējot savu nokļūšanu uz un no pārgājiena. Otrās dienas sākums pie autobusu pieturas "Lode" Liepā plkst. 9.00.
 
Pieteikšanās obligāta, rakstot uz e-pastu: [email protected] un nosūtot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru. Sīkāka informācija pa tālr. 29119121 vai rakstot uz to pašu e-pastu.
 
Pēc apstiprinājuma saņemšanas, lai pabeigtu reģistrāciju, jāveic ziedojums - dalības maksa – ZIEDOJUMS CEĻA UZTURĒŠANAI - 7 eur.
Camino Latvia rekvizīti:
Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācija, a.s. Swedbank, LV60HABA0551046576979
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  4. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

2. grafika 7. nodarbība ar meistari Guntu Jēkabsoni

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

izrāde "Trešais vārds"

  4. jūnijā (2022) 18:00 
4. jūnijā plkst. 18.00 Valmieras pagasta kultūras namā (Vanagu iela 4, Valmieras pagasts) notiks Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” (režisors Oskars Morozovs).
“Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli. Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē 20. gadsimta sākumā.
Izrādē piedalās “Vīzijas” aktieri Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja, Inita Miglava. Režisors – Oskars Morozovs, kostīmi – Jolanta Pinkule, māksla – Edvīns Lazdiņš, gaismas – Krišjānis Strazdīts, režisora asistente – Zaiga Stīpiņa, direktors – Alfrēds Stīpiņš.
 
Spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903-1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam tiek iestudēta Latvijas amatierteātros. 1959. gadā Kārļa Pamšes režijā tagadējā Nacionālajā teātrī izrāde ar lieliem panākumiem tika nospēlēta 224 reizes! Lomas atveidoja tādi izcili latviešu aktieri kā Antra Liedskalniņa, Jānis Kubilis, Anta Klints, Baiba Indriksone un citi.
 
Izrādes apmeklējums bez maksas.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertšovs QUEENtESSENCE & Rihards Saule

  4. jūnijā (2022) 20:00 
Vaidavas ezera pludmale ir viena no iecienītākajām vietām, kur piestāt un atpūsties no ikdienas steigas. Te aizmirstas ierastā rutīna un šķietami apstājas laiks. Arī šovasar atpūtniekus pie Vaidavas ezera sagaidīs “Valmiermuižas vasarnīca” un “Vaidaveži” – te varēsi nesteidzīgi baudīt gardus našķus un dzērienus, kā arī laivā vai uz SUP dēļa izbaudīt skaistos ezera skatus un saulrietu. Vasaras sezonas atklāšana Vaidavas ezera pludmalē būs 4. jūnijā plkst.20.00, kad leģendārās grupas “Queen” mūzikā aizmirsties aicinās koncertšovs QUEENtESSENCE & Rihards Saule.
Grupa “QUEENtESSENCE” kopā ar solistu Rihardu Sauli ir radījuši koncertprogrammu, kas balstīta uz leģendārās britu rokgrupas "Queen" muzikālajiem šedevriem, atklājot tās visdziļāko esenci.  “Mūsu mērķis ir sniegt klausītājiem vēl neatklātas emocijas, izjust un līdzpārdzīvot "Queen" mūziku dzīvajā izpildījumā,” saka Rihards Saule. Pavadošo mūziķu un solista Riharda Saules savstarpējā sapratne, mijiedarbība un muzikālais rūdījums veido izcilu grupas skanējumu un emocijām bagātu šovu.
 
Leģendārā britu rokgrupa "Queen" pasauli iekaroja 20. gadsimta 70. un 80. gados, kļūstot par vienu no komerciāli veiksmīgākajām grupām populārās mūzikas vēsturē, atstājot paliekošu ietekmi rokmūzikas attīstībā un pievienojot tādas vērtības kā “Don’t Stop Me Now,” “Somebody to Love,” “Crazy Little Thing Called Love,” “Under Pressure,” “I want to Break Free” un “Bohemian Rhapsody”. "Mans mērķis nav atdarināt vai kopēt. Es izdzīvoju katru dziesmu un šo patieso sajūtu burvību līdzpārdzīvoju ar saviem klausītājiem,” tā Rihards Saule.
 
Biļetes cena 10 EUR. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna,
Valmieras novada pašvaldība
 
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vasaras koncerts ar Ingu Ulmani un Aigaru Voitišķi

  4. jūnijā (2022) 20:00 
4. jūnijā, plkst. 20.00, restorāna AKUSTIKA dārzā vasaras koncertu sezonu atklās Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.
Ieejas maksa: 10 EUR (cenā ietilpst rezervācija vietai pie galdiņa (1 personai) un uzkodas). Vietu skaits ierobežots.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vasaras svētki Viesistabā

  5. jūnijā (2022) 15:00 

5. jūnijā plkst. 15:00 Sudrabkalnu viesistabā norisināsies vasaras ieskaņas pasākums ar muzikālu improvizāciju - arfa sarunāsies ar čellu.

Šis būs pirmais  I n f i n i  solo koncerts par mūziku, improvizāciju, skaņu bezgalību un eksperimentiem, bet galvenokārt - par vasaru! Arfa un čells kopā veidos oriģinālkompozīciju ciklu, kas izvedīs caur emociju un sajūtu bezgalību, kura mīt katrā no mums.
Vasaras svētku svinēšana notiks SUDRABKALNU VIESISTABĀ, Kocēnos. Ar tēju porcelāna tasītē, līdzpaņemtiem našķiem, sazaļojušas dabas smaržām un burvīgu kocertu, kurā Tevi aizvedīs arfas un čella dialogs.

Esi aicināts ierasties laicīgi, lai iepazītu Viesistabu, tās brīnišķo atmosfēru, skaistos pieturas punktus, pabaudītu dabu un atrastu savu īsto koncerta baudīšanas vietiņu.

Enerģijas apmaiņai: 15 EUR.

Nepieciešams iepriekšējs pieteikums pa tālruni 29663493.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Brīvdabas koncerts pie Dzirnavu ezeriņa “Trešdienu vakari pilsētas skvērā”

  8. jūnijā (2022) 19:00 

8. jūnijā un 15. jūnijā Dzirnavu ezeriņa promenādē skanēs brīvdabas koncerti “Trešdienu vakari pilsētas skvērā”, kas kļuvuši jau par ikgadēju un koncertu apmeklētāju iemīļotu tradīciju.

8. jūnijā plkst. 19.00 pie ezeriņa ar skanīgu koncertprogrammu viesosies Dikļu pūtēju orķestris diriģenta Pētera Vilka vadībā, savukārt 15. jūnijā plkst. 19.00 uz muzikālu tikšanos džeza noskaņās aicina Valmieras Kultūras centra bigbends “Valmieras puikas” (vadītājs Gunārs Geduševs) un saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes” (vadītāja Agnese Geduševa).

Ideja par brīvdabas koncertiem, kuros līdz šim ik gadu piedalījušies pūtēju orķestris “Signāls” un bigbends “Valmieras puikas”, radās 2017. gadā, ik vasaru laukumā pie Valmieras Kultūras centra pulcējot pūšaminstrumentu mūzikas cienītājus.

Lietus gadījumā koncerti notiks Valmieras Kultūras centrā. Koncertu apmeklējums bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Skrējiensoļojums "Rīga-Valmiera"

  11. jūnijā (2022) 
Sestdien, 11. jūnijā norisināsies tradicionālais skrējiensoļojums RĪGA-VALMIERA ar noslēgumu pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas durvīm.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  11. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 8. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Šķēršļu skrējiens Eriņu mototrasē

  11. jūnijā (2022) 10:00 

Mototrase “Eriņi”, kur ikdienā skan motoru rūkoņa, jau drīz pārvērtīsies par izaicinājumiem bagāta šķēršļu skrējiena vietu – 11. jūnijā mototrasē “Eriņi” no plkst.10.00 norisināsies šķēršļu skrējiens. Dalībniekus aicinām pieteikties skrējienam, aizpildot pieteikuma anketu līdz 8. jūnijam šeit.

Skrējienā aicinām piedalīties ikvienu, kurš sasniedzis 12 gadu vecumu un vēlas sevi izaicināt, skriešanu padarot par īstu piedzīvojumu.

Vienu kilometru garajā mototrasē būs septiņas šķēršļu zonas, dalībniekam būs jāveic vairāki apļi atbilstoši grupai, kurā startē. Nolikums lasāms šeit.

Trasē šķēršļi būs dalīti divās grūtības pakāpēs, lai ikviens dalībnieks varētu izvēlēties savām spējām atbilstošāko un trasi veikt pilnībā. Interesanti būs gan pieredzējušiem skrējējiem, gan iesācējiem un sporta entuziastiem.

Pieteikšanās šķēršļu skrējienam būs iespējama arī klātienē 11. jūnijā, piesakoties vadības centrā ne vēlāk kā vienu stundu pirms attiecīgās grupas starta laika.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Eiropas ievērojamākais “outdoor” piedzīvojumu filmu festivāls E.O.F.T.

  11. jūnijā (2022) 20:00 
 11. jūnijā no plkst.20.00 (ieeja no plkst.19.00) Valmierā, Daliņu pludmalē norisināsies European Outdoor Film Tour – E.O.F.T. 2021 – brīvdabas kino festivāls.
Eiropas ievērojamākais piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour svin 20 gadu jubileju. Septiņi jauni aizraujoši piedzīvojumi ir iekļauti jubilejas programmā, “E.O.F.T. 2021” dodoties tūrē uz 21 valsti, tostarp arī Latviju.
 
Jaunā E.O.F.T. programma aizvedīs uz slēptiem pasaules nostūriem, piedāvās ieskatu “outdoor” sporta kinematogrāfiskajā nākotnē un iepazīstinās ar piedzīvojumu meklētājiem un dēkaiņiem, kuri savu dzīvi pilnībā veltījuši piedzīvojumu un atklājēju garam. Neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas dziļi džungļos, ledainā aukstumā vai ceļā apkārt pasaulei, viņi parādīs, cik daudz iedvesmas ir pasaulē un arī mūsos.
 
E.O.F.T. 2021 jūs satiksiet divas alpīnistes Caro North un Nashim Eshqi (“I am North”), divas sievietes, kuras ir sasniegušas pilnīgu neatkarību un vienotību ar kalniem. Ekstrēmais sportists Jonas Deichmann (“Miles Ahead”) tiecas pēc savas dzīves lielākā izaicinājuma: triatlons apkārt pasaulei. Piedzīvojumu meklētājs Eliott Schonfeld (“Amazonie”), kas mums jau pazīstams no filmas “Le Minimaliste”, dodas jaunā ceļojumā Amazones džungļos, uz vietām, kur tikai retais ir spēris savu kāju. Filma “Out of Frame” piedāvās ieskatu kalnu filmu veidošanas aizkulisēs, tostarp varēs vērot bezprecedenta foto sesiju Mont Blanc kalnu masīva virsotnē. Filmas “Spellbound” un “Playing Gravity” vedīs skatītājus cauri pasaules skaistākajiem kalniem, sniegs elpu aizaujošus skatus un neiedomājamus trikus. Video ieskats šeit.
 
“E.O.F.T. CLASSICS” filmu programma ir dažādās valodās ar subtitriem latviešu valodā:
 • “I am North”, Vācija (2021);
 • “Miles Ahead”, Vācija (2021);
 • “Amazonie”, Francija (2019);
 • “Spellbound”, Jaunzēlande (2020);
 • “Out of Frame”, Francija (2020);
 • “Climbing Iran”, Itālija (2020);
 • “Playing Gravity”, Austrija (2021).
Mērķis, kas tika noteikts jau pirmajā tūrē 2001. gadā, paliek nemainīgs: no script, no actors, no special effects... This ir Real! Īsti varoņi, patiesas emocijas, izcili piedzīvojumi! Viss ir pa īstam!
 
Festivāla teritorijā notiks dažādas aktivitātes – paraugdemonstrējumi, mācības, sacensības, viktorīnas un loterija ar iespēju iegūt vērtīgas balvas.
 
Norisi Valmierā vadīs Horens Stalbe. Festivāla ilgums plānots 3,5 stundas (pārtraukums 30 min.), tāpēc aicinām parūpēties, lai ir ērti un silti. Vietu rezervācija pēc principa – draugu pulciņā jautrāk un kas pirmais nāk, tas pirmais izvēlas ērtāko vietu. Lūdzam ņemt līdzi saliekamo krēslu, matracīti vai sedziņu, kur apsēsties.
 
Festivālā Valmierā par iespēju gardi paēst un baudīt atspirdzinošus ēdienus rūpēsies restorāns "Vecpuisis", “Picu Fabrika OZO”, SIA “Valmiermuižas pils” un "Rolling Lady". Bet nav aizliegts ņemt līdzi savu piknika groziņu.
 
Vietas un piedzīvojumu pietiks visiem!
 
Brīdinājums! Izraisa iedvesmu, piedzīvojuma drudzi un ceļojuma kāri.
 
Biļetes iespējams iegādāties šeit. Biļetes piedalās loterijas izlozē ar iespēju laimēt vērtīgas balvas. Draugu biļete, pērkot min. 4 gab., 12 EUR par 1 gab. Festivāla dienā biļete – 17 EUR, bet draugu biļete – 15 EUR (min. 4 gab.).
 
Informāciju sagatavoja:
Piedzīvojumu Filmas
Un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

AKUSTIKAS dārza koncerts

  11. jūnijā (2022) 20:00 
Sestdien, 11. jūnijā, plkst. 20.00 restorāna AKUSTIKA dārzā norisināsies mūziķa Haralda Sīmaņa koncerts. Biļešu cena: 10 EUR, un tās iegādājamas restorānā vai bilesuparadize.lv. Biļetē iekļauta galdiņa rezervācija un uzkodas.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājiens BRENGUĻI-VALMIERA

  12. jūnijā (2022) 09:00 
Svētdien, 12. jūnijā, plkst. 9:00 Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz apmēram 12 km garu pārgājienu no Brenguļiem līdz Valmierai pa ainavisko Camino de Santiago ceļu kopā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas dibinātāju Sandru Roni un pārgājienu entuziasti Sarmīti Lāci.
Pārgājiena laikā mērosim daļu no Camino de Santiago 3. etapa, kas ved no Strenčiem uz Valmieru. Dosimies pa gleznaino Abula upes kreiso krastu, kur skatam pavērsies vasarīgs dabas košums un pavadīs dzīvespriecīgā putnu trallināšana, līdz nonāksim maģiskā vietā, kur Abuls ietek Gaujā. Tālāk ceļš vedīs gar nākamo upi un Latvijas kaklarotu – Gauju, kas līkumu līkumiem ar savu tecējumu pavadīs gājējus. Pārgājiena laikā plānota vieta atpūtai, kur ikviens varēs iestiprināties ar līdzpaņemtajiem našķiem. Nonākot Valmierā, ar saksofonu ansambļa “Valmieras meitenes” sagatavoto muzikālo pārsteigumu atklāsim Latvijas Sv. Jēkaba ceļam veltītu mākslas soliņu, ko apgleznojusi māksliniece un Valmieras novada vēstnese Inese Andersone.
 
Dalības maksa pārgājienā – 4 EUR/personai.
 
Kopējais maršruts plānots 12 km garš un aptuveni 4 stundas ilgs. Lai nokļūtu pārgājiena sākuma punktā, aicinām izmantot sabiedrisko transportu – 12. jūnijā plkst. 8:30 no Valmieras autoostas kursē autobuss Valmiera–Brenguļi, Brenguļos nonākot plkst. 8:43. Transporta biļetes iespējams iegādāties 1188.lv, Valmieras autoostā vai iepriekš minētajā autobusā.
 
Maršruts būs vidējas grūtības pakāpes. To nav iespējams veikt maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem. Aicinām apģērbties atbilstoši laikapstākļiem.
 
Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc dalību lūgums pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot e-pastu uz [email protected] vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10) līdz 11. jūnijam.
 
Kopējais Latvijas Sv. Jēkaba ceļa garums ir 562 km, un tajā ir 24 etapi. Caur Valmieras novadu vijas maršruta 2., 3. un 4. etaps, kopā veidojot nepilnus 70 kilometrus garu ceļu, kas pārsteigs ar savu mainīgumu un dažādību. Vairāk par ceļu šeit.
 
Pasākuma laikā tiks fotografēts vai filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Krūmiņa
Valmieras novada Tūrisma pārvaldes
Mārketinga speciāliste
Mob. tālr.: 25437177
visit.valmiera.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mika Indraša meistarības nometne

  14. jūnijā (2022) - 19. jūnijā (2022) 
14.–19. jūnijā Valmierā norisināsies Latvijas hokeja izlases spēlētāja Mika Indraša meistarības nometne, kurā būs pieaicināti Latvijas hokeja izlases spēlētāji. Īpaši ar vārtsargiem strādās un viņu prasmes pilnveidos izlases visu laiku visvairāk spēļu aizvadījušais vārtsargs Edgars Masaļskis.
Nometnē piedalīties aicināti hokejisti, kuri dzimuši 2006.–2013. gadā. Nometnei iespējams pieteikties, sazinoties ar nometnes vadītāju Juri Štālu, rakstot e-pastu [email protected]  vai zvanot pa tālruni 23271790.
 
Mika Indraša nometne norisināsies Valmieras Olimpiskajā centrā, kurā ir nodrošināta labākā infrastruktūra – ledus halle, sporta halle, peldbaseins, sporta veselības centrs u.c. Nometnes programmā paredzēti divi ledus treniņi dienā (1h 15. min), vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi, teorētiskās nodarbības, uztura speciālista konsultācijas, SPA atpūta Valmieras peldbaseinā, pastaigu taka koku galotnēs Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā. Nometnē nodrošināta ēdināšana, kā arī dzīvošana “Sport hotel”, kas atrodas 100m attālumā no ledus halles. Dalībnieki par piemiņu saņems kreklu ledus treniņiem, VFS treniņu kreklu un šortus.
 
Nometne ir maksas norise.
 
Pateicamies  Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu nometnes “Mika Indraša skill camp” organizēšanā.
 
Informāciju sagatavoja:
Vecāku biedrība “Vidzemes Hokejam”
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

  17. jūnijā (2022) - 18. jūnijā (2022) 
Jau piekto gadu tikšanās vieta nemainīga – starptautiskais etnomūzikas festivāls notiks Valmiermuižas parkā un izskanēs divu dienu garumā. Valmiermuižas etnomūzikas festivāls gaidāms 17.–18. jūnijā ar plašu programmu uz divām skatuvēm un enerģiskās dūdu un bungu grupas „Auļi” jaunās Jāņu programmas pasaules pirmatskaņojumu. Šogad tas kļuvis par gada lielāko etnomūzikas notikumu Latvijā.
„Katru gadu festivālam ir savs vadmotīvs, ja pagājušajā gadā tas bija dzelzs un tā nozīme cilvēku dzīvē, tad šoreiz tā ir mijiedarbe – satiekoties dažādiem cilvēkiem un dažādām kultūrām, dažādiem laikmetiem, cilvēkam ar dabu, materiāliem savijoties un sapinoties,” stāsta Kultūras menedžmenta centra „Lauska” vadītāja Daina Zalāne. Mīšanās kā apmaiņa ar vērtībām, zināšanām un prasmēm. Savijoties atsevišķām šķiedrām, var iegūt izturīgu, nesaraujami stipru pavedienu. Meistarnīcās pētīsim dažādas dabīgas šķiedras, no kurām var savīt virves un sapīt bizes, uzpīt vainagus un cepures. Muzikālajā programmā aicināsim mūziķus mijiedarboties savā starpā, kā arī ar skatītājiem. 
 
Festivāla pirmās dienas vakarā uz „Klēts” skatuves savīsies latviešu un igauņu dzeja, valoda, mūzika. Muzikāls dzejas saiets, kurā piedalīsies dzejnieki Kristīna Ehina un Contra, kā arī Silver Sepp, kas par mūzikas instrumentiem spēj pārvērst jebkuru lietu, no Igaunijas un dzejnieks Guntars Godiņš. Mūzikas gardēžus priecēs jau pērn festivālā dzirdētie „Rahu the Fool”. Piektdienas programmu ikviens varēs apmeklēt bez maksas.
 
Festivāla otrajā dienā uz „Sviests” un „Klēts” skatuves koncertēs Madagaskaras pasaules mūzikas karognesējs Kilema, kas ienesīs sauli un jautrību ikvienā vietā. Pirmo reizi Latvijā uzstāsies oriģināli inovatīvais trio „Sutari” no Polijas, kas muzicējot izmanto gan tradicionālos instrumentus, gan rīvi, nažu asināmo un čukstus. Albīns Paulus no Austrijas pārsteigs ar dūdām, vargāniem, paštaisītām svilpēm un jodelēšanu. Vakara muzikālā kulminācija būs pasaules pirmatskaņojums – dūdu un bungu grupas „Auļi” jaunā Jāņu programma, kura top sadarbībā ar tuviem un tāliem viesmāksliniekiem, un ļaus ielīgoties gaidāmajos vasaras saulgriežos. Balfolku spēlēs pašmāju virtuozi „Arcandela”, bet tumšā folka un kantrī grupa „Juuk” gādās par nedaudz nostalģiskas zaļumballes noskaņu. Mūsdienu folkmūziku spēlēs pašmāju postfolka grupas „TKP” (Julgī Stalte, Ēriks Zeps), „Laiksne” un „Ududu”. 
 
Svinīgā uguns skulptūras dedzināšana – viens no festivāla ik gadu gaidītākajiem mirkļiem! To par vīšanās, pīšanās tēmu gatavo nu jau zināmais mākslinieks no Spānijas Jordi NN, bet to ieskandinās igauņu skaņu mākslinieks Silver Sepp. Festivāla izskaņā gaidāms jaunums – etnodisko, kur Dīva Reiznieka un Kaspara Zaviļeiskia vadībā tradicionālā mūzika savīsies ar mūsdienīgiem ritmiem.
 
Festivāls kļuvis ģimenēm vēl draudzīgāks! Šogad krietni paplašināta arī festivāla teritorija. Tradicionālo amatu un dabai draudzīgās meistarnīcās varēs pakavēties, izzināt, parunāties ar meistariem un līdzdarboties. Mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Gardu muti” jau kļuvis par tradīciju. Programma papildināta ar izklaidēm bērniem, izglītojošo un radošo epicentru sadarbībā ar mākslas izglītības centru „Trīs Krāsas”, mierīgām un nemierīgām zvilnētavām, teātri, kino, igauņu-latviešu dzejas samitu un brīvdabas izstādēm. Viss, lai pavadītu lielisku pirmsjāņu nedēļas nogali kopā ar ģimeni un draugiem, izklaidētos, iepazītos, mijiedarbotos, apgūtu jaunas iemaņas un iegūtu jaunus iespaidus.
 
Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna stāsta: „Katra ambicioza un radoša valsts un pilsēta lepojas ar savu etnomūzikas festivālu – Igaunijā tā ir Vīlande ar folkfestivālu, Lietuvā pagāni pulcējas „Mėnuo Juodaragis”, Zviedrijā tautas un tradīciju svētki ir „Urkult”. Vēlamies, lai arī Latvijā ir ikgadējs, starptautisks etnomūzikas festivāls, kas spēj pulcināt māksliniekus un viesus no visas pasaules. Ceram, ka ieliksim sevi plašajā folkmūzikas kartē un Valmiermuiža būs satikšanās vieta ikvienam tradīciju izzinātājam un mūzikas mīļotājam!”
 

Biļetes iepriekšpārdošanā (https://www.aula.lv/pasakumi/valmiermuizas-etnomuzikas-festivals), pirmās 100 līdz pavasara saulgriežiem par īpašo cenu.
Vairāk informācijas Facebook pasākumā un lapā.
 
Valmiermuižas etnomūzikas festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valmieras novads, Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava, „Aula”.
 
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertu cikls “Mūda” - Laima Jansone un grupa “Zāle”

  17. jūnijā (2022) 21:00 
Šovasar “Mūda” koncertus caurvīs tematiskā ievirze: mežs. Mežs ir dabas templis. Tas atjauno un dod enerģiju caur viselementārākajām maņām. Tā ir “es” sakārtošana, meditācija. Atgriešanās pie vienkāršības un pirmavota – dabas. Arī šovasar aicinām Tevi būt sajūtu “Mūdā”!
17. jūnijā plkst. 21.00 atpūtas bāzē “Baiļi” Laima Jansone un grupa “Zāle”, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “Baltā” (vadītāja Linda Mīļā).
Koklētāja Laima Jansone savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai. Koncertprogrammā būs mūsdienīgais un tradicionālais, miers un trakulība, nopietnība un rotaļīgums. To lieliski papildinās dabas radītas skaņas un ritmi.
 
Grupas “Zāle” mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir maiga, atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu. Radot un izpildot savu autormūziku, "Zāle" izkopusi meditatīvu balāžu un urbāna indie-folk žanru, ko caurvij ausij neierastas austrumnieciskas harmonijas. Koncertu cikla “Mūda” koncertā “Zāles” mūzika savīsies kopā ar mūsdienu deju grupas “Baltā” veidotu un izdejotu horeogrāfiju. Biļetes
 
Jau trešo vasaru Valmierā norisināsies koncertu cikls “Mūda” – mūzika dabā. Sajūtu koncerti ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par neierastu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju. Katrs koncerts apvienos Latvijā atpazīstamus un iemīļotus mūziķus, kuri uzstāsies kopā ar jauniešiem no Valmieras, savukārt dabai šajā koncertu ciklā piešķirta vadošā loma. 
 
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras novada pašvaldība
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Silezeru peoniju Atvērto durvju dienas

  18. jūnijā (2022) - 25. jūnijā (2022) 
18., 19. un 25. jūnijā vienā no krāšņākajiem Valmieras novada daiļdārziem - Silezeru peonijās - norisināsies atvērto durvju dienas. Dārzs apskatei būs atvērts plkst. 11:00 - 19:00. Ieeja par ziedojumiem. Par dārza apskati citos datumos un laikos nepieciešams iepriekš sazināties ar dārza saimnieci Sandru (29115262). Dārza atrašanās vietu visvieglāk atrast caur Waze un Google maps lietotnēm galamērķa logā ievadot "Silezera peonijas" vai arī zvanot dārza saimniekam Robertam (29453057).

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  18. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 9. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  18. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

Motivācija un mērķis: rosināt, veicināt, saglabāt!

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  2. jūlijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 10. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

21. februārī sākas pieteikšanās meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  2. jūlijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

2. grafika 9. nodarbība ar meistari Guntu Jēkabsoni

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertu cikls “Mūda” - Aija Andrejeva TRIO

  9. jūlijā (2022) 20:00 
9. jūlijā plkst. 20.00 Sajūtu parka teritorijā Aija Andrejeva TRIO.
Šovasar “Mūda” koncertus caurvīs tematiskā ievirze: mežs. Mežs ir dabas templis. Tas atjauno un dod enerģiju caur viselementārākajām maņām. Tā ir “es” sakārtošana, meditācija. Atgriešanās pie vienkāršības un pirmavota – dabas. Arī šovasar aicinām Tevi būt sajūtu “Mūdā”!
Koncertā izskanēs dziedātājas Aijas Andrejevas lielākie hiti intīmā gaisotnē pašas skatuves mākslinieces Aijas Andrejevas, ģitārista, producenta un komponista Kaspara Ansona, kā arī džeza pianista un komponista Toma Mikāla izpildījumā. Stāsti un mūzika priekšplānā, vairāk atkailināti nervu gali un brīnišķīga iespēja koncerta laikā māksliniekiem satikties tuvāk ar savu klausītāju! Biļetes
 
Jau trešo vasaru Valmierā norisināsies koncertu cikls “Mūda” – mūzika dabā. Sajūtu koncerti ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par neierastu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju. Katrs koncerts apvienos Latvijā atpazīstamus un iemīļotus mūziķus, kuri uzstāsies kopā ar jauniešiem no Valmieras, savukārt dabai šajā koncertu ciklā piešķirta vadošā loma. 
 
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras novada pašvaldība
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Velo svētki "Ērenpreisam 131"

  14. jūlijā (2022) - 17. jūlijā (2022) 
Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau divpadsmito gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja. 
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas seminārs Mazsalacā

  15. jūlijā (2022) - 17. jūlijā (2022) 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

Seminārs

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Burtnieka ezera svētki

  16. jūlijā (2022) 
Sestdien, 16. jūlijā norisināsies Burtnieku ezera svētki.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Valmieras pilsētas svētki

  22. jūlijā (2022) - 24. jūlijā (2022) 
No 22. līdz 24. jūlijam norisināsies Valmieras pilsētas svētki, atzīmējot pilsētas 739. jubileju.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Prāta Vētra "Gads bez kalendāra" koncerttūre

  30. jūlijā (2022) 
30. jūlijā Valmierā, Dīvaliņa pļavās norisināsies grupas "Prāta vētra" koncerttūre "Gads bez kalendāra".
Biļetes: ekase.lv
Kopēt saiti
 

Rūjienas pilsētas svētki

  5. augustā (2022) - 7. augustā (2022) 
No 5. līdz 7. augustam Rūjienā tiks svinēti pilsētas svētki.
Plašaka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS Valmieras novadā

  6. augustā (2022) - 7. augustā (2022) 
Valmieras novada Mājas kafejnīcu dienas ir viena īpaša augusta nedēļas nogale, kuras laikā svešinieks kļūst par ciemiņu, mājas pagalms un neikdienišķas vietas izstaro māju sajūtu, viesi cienājas ar vietējo ēdienu, gūst lielisku garšas pieredzi, kā arī bauda daudzveidīgas kultūras programmas. Šogad Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā norisināsies 6.-7. augustā.
Pasākumu visā Latvijā organizē “Lauku ceļotājs” ar LIAA Tūrisma departamenta atbalstu. 
 
Plašāka informācija par pieteikšanos un pasākuma norisi ziņosim drīzumā. 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Maģisko sajūtu nakts

  6. augustā (2022) - 7. augustā (2022) 
6. un 7. augustā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā norisināsies MAĢISKO SAJŪTU NAKTS.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Koncerts VAIDAVAS EZERA RIETĀ

  20. augustā (2022) 20:00 
20.augustā plkst.20.00 pavisam īpašā atmosfērā kopīgi sagaidīsim saulrietu laivās uz Vaidavas ezera un klausīsimies koncertu uz ūdens “Vaidavas ezers rietā” kopā ar grupu “Ezeri”, Kristīni Pāži, Rūdolfu Macatu un īpašo viesi Ainaru Mielavu. Saulriets gaidāms plkst. 20.48.
Tas būs īpašs vakars uz ezera –  visi kopā dabā, uz ūdens, maģiski un tuvāk cits citam.
Koncertprogramma balstīta komponista Imanta Kalniņa daiļradē. 2021. gadā Imantam Kalniņam apritēja 80 gadu jubileja, un par godu šim notikumam tika radīta jauna koncertprogramma ar komponista zināmākajām un klausītājiem mīļākajām dziesmām, kuru aranžijas veidojusi grupa “Ezeri” sadarbībā ar mūziķiem Rūdolfu Macatu un Kristīni Pāži. Kā solisti koncertā uzstāsies Kristīne Pāže un Ainars Mielavs. Koncertprogramma tapusi Fon Stricka villas paspārnē.
Koncerta noskaņai noklausies viņu izpildīto I.Kalniņa kompozīciju “Apturi mani”!
 
Informācija apmeklētājiem:
 • Koncerts paredzēts apmeklētājiem tikai ūdens transporta līdzekļos.
 • Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena: 15 EUR, laivu noma 20–30 EUR (atkarīgs no laivas ietilpības). Katrs apmeklētājs var ierasties arī ar savu ūdens transporta līdzekli, tad attiecīgi atsevišķa biļete laivai nav jāiegādājas.
 • Laiva vai jebkāds cits nemotorizēts ūdens transporta līdzeklis ir jāsarūpē pašiem savs vai jāiegādājas laivu nomā kā papildu biļete. Rezervētās laivas jūs gaidīs ezera krastā pasākuma organizatoru norādītajās laivu piestātnēs Vaidavas ezera pludmalē. Katram pasākuma apmeklētājam ir nepieciešama ieejas biļete. Laivas nomas biļete ir tikai laiva, bez ieejas maksas.
 • Pasākuma norises vietā jāierodas vismaz 2h iepriekš – plkst.18.00.
 • Pasākuma laikā darbosies Valmiermuižas vasarnīcas Vaidavā peldošais bārs.
 
Informāciju sagatavoja:
Nora Urbāne,
Valmieras novada Kultūras pārvaldes kultūras projektu vadītāja
 
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

VI Tomātu svētki Brenguļos

  27. augustā (2022) 
27. augustā, Brenguļos notiks jau sestie Tomātu svētki. Svētku laikā apmeklētājiem būs iespējams iegādāties dažādu tirgotāju piedāvāto produkciju mājražotāju un amatnieku tirdziņā, nobaudīt tradicionālo tomātu zupu, aplūkot tomātu izstādi un iegādāties tomātu sēklas, kā arī saņemt konsultācijas par tomātu audzēšanu un piedalīties dažādās aktivitātes.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Rokfestivāls “Vērte”

  27. augustā (2022) 
27. augustā, Rūjienas estrādē norisināsies rokfestivāls VĒRTE.
Plašāka informācija sekos. 
Kopēt saiti
 

Koncertu cikls “Mūda” - Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur mani”

  27. augustā (2022) 19:00 
27. augustā plkst. 19.00 mežā pie Gaujas (pa ceļam uz Ķelderleju) Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur mani”.
Šovasar “Mūda” koncertus caurvīs tematiskā ievirze: mežs. Mežs ir dabas templis. Tas atjauno un dod enerģiju caur viselementārākajām maņām. Tā ir “es” sakārtošana, meditācija. Atgriešanās pie vienkāršības un pirmavota – dabas. Arī šovasar aicinām Tevi būt sajūtu “Mūdā”!
Etnodžeza grupā “Bur Mani“ apvienojušies četri profesionāli mūziķi un draugi – Elza Rozentāle (vokāls), Kaspars Kurdeko (perkusijas), Toms Poišs (kontrabass) un Kaspars Vizulis (ģitāra). Koncertprogrammā iekļautas grupas oriģinālkompozīcijas ar latviešu dainu vārdiem, savukārt skanējums ir mūsdienīgi spēcīgs un dzīvs – tradicionālās latviešu dziedāšanas un pasaules ritmiskās mūzikas vokālo manieru apvienojums ar bungu, perkusiju un kontrabasa ritmiskām skaņām, elektriskās ģitāras plašumu un bezgalīgajām sintezatoru elektroniskajām iespējām. Biļetes
 
Jau trešo vasaru Valmierā norisināsies koncertu cikls “Mūda” – mūzika dabā. Sajūtu koncerti ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par neierastu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju. Katrs koncerts apvienos Latvijā atpazīstamus un iemīļotus mūziķus, kuri uzstāsies kopā ar jauniešiem no Valmieras, savukārt dabai šajā koncertu ciklā piešķirta vadošā loma. 
 
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras novada pašvaldība
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

VIII Kokmuižas svētki

  2. septembrī (2022) - 3. septembrī (2022) 
2. un 3. septembrī norisināsies VIII Kokmuižas svētki.
Plašāka informācija sekos. 
Kopēt saiti
 

Miķeļdienas svinības, tirdziņš GARDU MUTI un GreenFest

  17. septembrī (2022) 
Līdz ar rudens iestāšanos, 17. septembrī Valmiermuižas parkā norisināsies Miķeļdienas ar tirdziņš GARDU MUTI un Greenfest.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti