Apmeklē tūrisma konferenci "Pieredze, inovācijas un izaicinājumi tūrismā: globālo tendenču vietējie risinājumi"

25.07.2016
2016.gada 21.oktobrī Valmierā norisināsies starptautiska līmeņa konference “Pieredze, inovācijas un izaicinājumi tūrismā: globālo tendenču vietējie risinājumi”. Konferencē par tūrisma un viesmīlības nozarē aktuālām tēmām diskutēs daudzi starptautiski atzīti lektori no Eiropas, kā arī eksperti no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.
Konferences programma iezīmē trīs galvenās pamattēmas: tendences tūrismā un zināšanu pieprasījums, tūrisma uzņēmējdarbības vide un tīklveida stratēģijas reģionālajā attīstībā, kā arī tūrisma produktu virzīšana tirgū. Saistošā stāstījumā ar pieredzi dalīsies trīs konferences īpašie viesi:
 
 
 

 
Dr. oec. Tēmu Moilanens (Teemu Moilanen) no Somijas stāstīs par publiskajiem pasākumiem un tehnoloģijām galamērķu zīmolvedības stiprināšanā. Tēmu Moilanens ir viens no pasaules mēroga vietu zīmolvedības speciālistiem, autors grāmatai “How to Brand Nations, Cities and Destinations”. Par šo grāmatu mārketinga leģenda Filips Kotlers rakstījis: “Viena no vērtīgākajām grāmatām vietu mārketinga literatūrā, kura būtu jāizlasa ikvienai nācijai, pilsētai vai vietai, kuri pieņēmuši vietu zīmolu attīstības izaicinājumu.” Viņš vadījis seminārus Eiropas Parlamentā, konsultējis veiksmīgākos Somijas kūrortus, bijis iesaistīts vairāk nekā četrdesmit pakalpojumu dizaina projektos lidsabiedrībām, prāmju līnijām, lidostām, viesnīcu ķēdēm, restorāniem, lielveikaliem un citiem klientiem.
 
 
 
 
Savukārt ar lekcijas tēmu “Mūsdienu Skandināvu virtuves  manifests. Ieviešana, pieredze un zināšanu pārnese Baltijas jūras reģionā” klausītājus iepazīstinās Roskildes Universitātes goda profesors Performance design (izpildījuma dizaina) studiju programmā - Jans Krags Jakobsens (Jan Krag Jacobsen) no Dānijas. Viņš ir viens no mūsdienu Skandināvu virtuves manifesta līdzautoriem, publicists un rakstnieks. Vienpadsmit gadu garumā bijis Dānijas Gastronomijas Akadēmijas prezidents. Ievērojams ar konsultatīvo darbu gandrīz četrdesmit gadu garumā dažādām ar komunikāciju un gastronomijas tēmu saistītām organizācijām, attīstot veselīgas ēšanas konceptu kopā ar valsts vadošajiem šefpavāriem.
 
 
 
Turpretim pakalpojumu dizainu tūrisma produktu veidošanā akcentēs MBA Mario Seps (Mario Sepp) no Austrijas. Mario Seps ir Austrijas pakalpojumu dizaina konsultāciju uzņēmuma “Gastspiel” dibinātājs, Hārvardas Universitātes absolvents, aktīvs DesignThinkers Academy Network biedrs. Ar divdesmit gadu profesionālu pieredzi pakalpojumu dizaina veidošanā nelieliem uzņēmumiem un lielām starptautiskām korporācijām. Par izcilību pakalpojumu dizaina veidošanā zemo cenu aviolīnijai 2007.gadā saņēmis starptautisku novērtējumu Budgie Award balvu par inovatīvām pieejām.
 
 
 
 
Konferencē darbs plānots arī paralēlajās sesijās, kur moderatoru vadībā noritēs diskusijas par tādiem tematiem kā inovācijas, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) risinājumi, zīmolvedība un tūrisma galamērķi, pakalpojuma dizains u.c. Iezīmējot Rīgas-Gaujas reģionu kā titula “Eiropas gastronomijas reģions” saņēmēju 2017.gadā, īpaša uzmanība konferencē tiks veltīta arī tēmai par gastronomijas iesaisti tūrismā. Paralēlajās sesijās uzstāsies dažādi Latvijā un kaimiņvalstīs zināmi nozares profesionāļi: gastronomisko performanču aizsācēja Latvijā, TV raidījumu vadītāja Gundega Skudriņa, informācijas tehnoloģiju raidījuma “Nākotnes parks” vadītājs Reinis Zitmanis, tūrisma nozares eksperts Dr. geogr. Andris Klepers, Tartu Universitātes (Igaunija) un Mobility Lab  lektori Rein Ahas un Anto Aasa u.c. Tāpat arī īpaši saistoša diskusija plānota, analizējot mūsdienu Latvijas garšas un Igaunijas modernās virtuves virzienus, kur sarunā iesaistīsies Tallinas restorāna “MEKK” šefpavārs Rene Uusmees un Trīs pavāru restorāna “Tam labam būs augt” šefpavārs Ēriks Dreibants. Aptverot konferences programmas tēmas, īpaši atzīmējama konferences aktualitāte ne tikai tūrisma nozares profesionāļiem, bet arī citiem ar viesmīlības un pakalpojumu servisa saistītu organizāciju un uzņēmumu pārstāvjiem.
 
Konferences darbs tiks organizēts divās Valmieras vietās - Vidzemes Augstskolā un koncertzālē “Valmiera”. Plašāka informācija par aktuālo programmu būs pieejama www.valmiera.lv un www.va.lv
 
Latvijas Tūrisma attīstības pamatnostādnēs 2014.–2020.gadam definēti Latvijas konkurētspējīgākie tūrisma veidi, kur viens no tiem ir tieši darījumu un konferenču tūrisms (MICE - Meeting, Incentives travel, Conferences, Exibitions). Valmiera kā reģiona uzņēmējdarbības centrs pārliecinoši attaisno konferences vietas izvēli un šāda starptautiska mēroga pasākuma organizēšana tūrisma nozares profesionāļiem tādējādi saskan arī ar vienu no Latvijas tūrisma politikas prioritātēm.
 
Konferenci organizē Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Augstskola, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamentu.
Sadarbības partneri: Vidzemes Tūrisma asociācija un Vidzemes Plānošanas reģions.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Anita Tīlena
Valmieras Tūrisma informācijas centra
tūrisma projektu vadītāja
                                                     Mob. tālr.:25437177
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneri: