Valmierā tiek atklāta jauna kultūrtelpa kultūras baudītājiem un gardēžiem – Valmiermuižas teātra kafejnīca

15.03.2019
No 14. marta, Valmieras drāmas teātrī apmeklētājiem durvis ver Valmiermuižas teātra kafejnīca – jauna telpa ne vien mūsdienu Latvijas garšu baudīšanai, bet arī dažādām mūsdienu Latvijas laikmetīgās mākslas izpausmēm. Tajā goda vieta ierādīta saimes galdam, kurā atdzimuši vēsturiskie Mežaparka estrādes dēļi un pie kura izcilu maltīti un kultūras programmu baudīt aicināti gan valmierieši, gan pilsētas viesi. 
Ideju par Valmiermuižas teātra kafejnīcu radījusi Latvijas amatu alus darīta “Valmiermuižas alus” sadarbībā ar Valmieras drāmas teātri, un jaunās kultūrtelpas arhitekts ir Austris Mailītis. Šai kultūrvietai ir simboliska nozīme, jo Valmiera ir latviskuma šūpulis, Atmodas pilsēta. Valmiermuižā pie draudžu galdiem darbu sākušas draudžu skolas; šaipusē dzimusi Dziesmu svētku kustība, un nu Dziesmu svētku skatuves dēļi atgriežas Valmierā citādi, pārveidoti – tie kļūst par saimes galdu, pie kura radīt jaunas vērtības.
 
“Valmiermuižas alus darītava ir teātra draugs. Jau desmit gadu, kopš mūsu brūža pirmās darba dienas, atbalstām Valmieras drāmas teātri ar brūvējumiem pirmizrādēm, veltām īpašas alus garšas izrādēm un pie mums – Valmiermuižā – esam arī uzņēmuši Valmieras teātra festivālu. Esam pagodināti par aicinājumu sadarbību turpināt plašāk un, radot šo kultūrtelpu, vēlamies, lai kultūras baudītāji un gardēži no Vidzemes un citiem Latvijas novadiem te gūst jaunus iespaidus un iedvesmu lielām idejām,” stāsta Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks.
 
Jaunās kultūrtelpas interjerā ar dabiskiem materiāliem un toņkārtām ievīts stāsts par Vidzemes ainavām, vienlaikus atgādinot – laikmetīgais latviskums ir gana košs un smeļ iedvesmu pasaules kultūru pieredzē. Kafejnīcas dvēsele ir garais saimes galds. “Galds, tāpat kā teātra skatuve, ir mūžīgi mainīgs. Tam ir sava scenogrāfija, katru reizi cita; tas pulcē ap sevi saimi, draudzi, domubiedrus; pie tā atrodas vieta ikvienam neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai tautības. Tā ir skatuve, bāra lete un saimes galds – katram pēc sirds vajadzības,” skaidro arhitekts Austris Mailītis.
 
Valmiermuižas teātra kafejnīca veidota kā daudzveidīga kultūras telpa, kurā iespējams baudīt ne vien izcilu latviskas garšas maltīti, bet arī dažādus kultūras un mākslas pasākumus. Kafejnīcā darbosies mākslas galerija, kur varēs aplūkot latviešu mākslinieku darbu izstādes, notiks arī koncerti un pašmāju spēlfilmu un dokumentālo filmu kinoseansi, tikšanās ar filmu radošajām komandām. Savukārt nedēļas nogalēs Valmiermuižas teātra kafejnīca uz bērnu rītiem un animācijas filmu seansiem pulcēs ģimenes.
 
Kafejnīcas ēdienkarte piedāvās aizraujošu garšas ceļojumu, kurā īpaša loma atvēlēta tieši desertiem. Tos no Latvijas dabas un zemes veltēm radījuši Valmiermuižas šefpavārs Uģis Veits un Valmiermuižas kūkmeistare Madara Puķe.
 
Valmiermuižas teātra kafejnīca gaidīs viesus katru dienu no plkst. 12.00 līdz 23.00, izņemot pirmdienas. Valmierieši un pilsētas viesi ir aicināti apmeklēt Valmiermuižas teātra kafejnīcas atklāšanas svinību nedēļas pasākumus no 26. līdz 31. martam, tajos ieeja visiem būs bez maksas. Informācija par kafejnīcas kultūras programmu un piedāvājumu gardēžiem pieejama šeit.
 
Papildu informācija:
Rūta Lapiņa, Valmiermuižas alus vēstnese, tālr. 26534501, e-pasts: [email protected]