Pašdarbības kolektīvi sezonu noslēgs ar brīvdabas koncertiem

13.05.2019

Tuvojas sezonas noslēgums Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Lai arī iepriekšējais gads aizvadīts Latvijas simtgades un Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku zīmē, arī šī sezona bijusi gana darbīga un notikumiem bagāta.

Pretēji prognozētajam, ka gadā pēc Dziesmu un Deju svētkiem aktivitāte kolektīvos varētu samazināties, Valmieras Kultūras centra kolektīvi paplašinājuši savu sastāvu ar jauniem dalībniekiem, kā arī izveidoti divi jauni kolektīvi - šova deju grupa „Aurum” un F grupas deju kolektīvs „Gauja FIX”. Šogad Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos darbojas 794 dalībnieki - par 120 vairāk nekā gadu iepriekš.

Radošā sezona kolektīviem noslēgsies ar vairākiem brīvdabas koncertiem. Pirmais no tiem – nakts koncerts romantiskās noskaņās „Saruna pirms pusnakts” – norisināsies jau 17. maijā plkst.22.00 Valmieras sākumskolas amfiteātrī. Koncertā piedalīsies deju kolektīvi TDA „Gauja”, VPDK „Agrā rūsa”, „Gauja” un „Pastalnieki”, SDK „Gauja FIX”, deju grupas „Baltā” un „Aurum”, kā arī bigbends „Valmieras puikas”. Koncerta režisore Gunita Bārda: „Pavasarī visas sirdis sāk pukstēt straujāk. Un tad var ļauties dabas burvju skaņām starp puķēm un starp lakstīgalām. Romantiskām sarunām pirms pusnakts - par patikšanu, satikšanos un satikšanu.”. Ideja par šādu nakts koncertu virmo jau vairākus gadus, taču viens no kavēkļiem bija piemērotas norises vietas izvēle. Šogad izdevies atrast koncertam izmēra ziņā atbilstošu vietu - Valmieras sākumskolas amfiteātri, kur varētu norisināties ne tikai šis, bet arī citi vasaras brīvdabas pasākumi. Paldies Valmieras sākumskolai par atsaucību un pretimnākšanu!

Savukārt dziedošie kolektīvi ar koncertu „Kad dziesmā spēku smeļam” 18. maijā plkst.20.00 pie Valmieras Mūzikas skolas piedalīsies Muzeju nakts programmā. Koncertā kori „Skan”, „Valmiera”, „Jumara”, „Imanta” un kamerkoris „Kaķi” izdziedās latviešu komponistu dziesmas pēc katra kora izvēles, bet R. Paula „Tālavas taurētājs” un G. Dovgjallo „Dziesma par Valmieru” skanēs kopkora izpildījumā.

Senioru vīru koris ‘’Baltie Bērzi’’ koncertsezonu beigs, uzstājoties koncertos gan Alūksnē 29. maijā, gan Tartu Universitātē 12. jūnijā, atskaņojot vīru sirdīm tuvās patriotiskās dziesmas par mūsu Latviju.

Valmieriešu jau iemīļotā Etno kokļu kopa 2. jūnijā muzicēs Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā. Etno kokļu kopas izpildījums šovasar priecēs ne vien pasākuma apmeklētājus Latvijas galvaspilsētā, bet arī Mazo Hanzas dienu viesus Vīlandē, Igaunijā.

No 5. jūnija trīs trešdienu vakarus plkst.19.00 aicinām uz ikgadējiem brīvdabas koncertiem „Trešdienu vakari pilsētas skvērā” laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Brīvdabas koncerti norisināsies jau trešo gadu. Klātesošie varēs dzirdēt populāras dziesmas pūtēju orķestra „Signāls” izpildījumā un džeza mūziku bigbenda „Valmieras puikas” izpildījumā. Lietus gadījumā koncerti norisināsies Valmieras Kultūras centrā.

6. jūnijā plkst.18.00 Valmieras vecpilsētā jau tradicionāli sezonu ar brīvdabas koncertu noslēgs sieviešu vokālais ansamblis „Trīnes”, pūtēju orķestris „Signāls” un senioru koris „Sudrablāse”. Koncertā skanēs gan latviešu komponistu radītas dziesmas, gan tautasdziesmu apdares.

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051