Valmieru popularizēs Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

28.05.2019

1. un 2.jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā jau 49.reizi notiks Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kur individuālā stendā tiks popularizēts arī Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājums.

Stenda apmeklētāji tiks iepazīstināti ar gaidāmajiem notikumiem Valmierā: no 26. līdz 28.jūlijam tiks atzīmēta Valmieras 736.jubileja, savukārt no 2. līdz 4.augustam Valmierā norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušais Valmieras vasaras teātra festivāls. 15.jūnijā notiks vasaras etnofestivāls “Sviests”, savukārt no 12. līdz 14.jūlijam Valmieras jaunajā BMX trasē norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Arī šogad viesus laipni gaidīsim Valmieras restorānu nedēļā, kas norisināsies no 12. līdz 19.oktobrim, un citos pasākumos Valmierā un apkārtējos novados. Tāpat būs iespējams uzzināt par apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, piedāvājumiem ģimenēm ar bērniem, saimniecībām, amatniecību un tūrisma objektiem. Interesenti tiks iepazīstināti ar fantāzijas zemes “Neonija”, Sudrabkalnu Viesistabas, kruīza laivas “Made Marija” un citu objektu piedāvājumiem aktīvajā tūrisma sezonā. Stendā būs pieejami arī informatīvie materiāli par pasākumiem un tūrisma piedāvājumu Valmieras pusē.

Abas dienas stenda apmeklētāji varēs iepazīt senos priekšmetus no Valmieras muzeja krājumiem un arī tos izmēģināt. Apmeklētājiem būs iespēja nogaršot AS “Valmieras piens” sarūpēto ķimeņu sieru un gardās sukādes no “Granberry” Beverīnas novadā. Mazākie gadatirgus apmeklētāji tiks aicināti izkrāsot tautas tērpu. Aktivitāte tapusi sadarbībā ar Tautas lietišķās mākslas studiju “Valmiera”. Ikviens interesents varēs izmēģināt arī Baskaju taku no Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka.

Sestdien, 1.jūnijā, interesenti varēs izmēģināt spēles no Beverīnas koka skulptūru labirintiem un parka, kā arī katrs nopīt savu rokassprādzi. Svētdien, 2.jūnijā, mazi un lieli stenda apmeklētāji varēs apskatīt šķirnes trušu audzētavas “Mežiņi” trusi un darinājumus no trušu vilnas. Būs iespējams vērot arī paraugdemonstrējumus pīšanā, celošanā (celošana ir īpašs, sens jostu aušanas veids, kur platāku un šaurāku jostiņu aušanai tiek izmantoti īpaši celu dēlīši), savukārt Valmieras muzejs klātesošos priecēs ar kokles spēli.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs jau trešo gadu piedalās Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotajā Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū. Plašāka informācija pieejama mājaslapā http://brivdabasmuzejs.lv/.

Informāciju sagatavoja:
Inita Nerātne
Valmieras pilsētas pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Tūrisma projektu vadītāja
Mob. tālr.: 25664420