Turpinās pieteikšanās meistarklasēm laikmetīgās mākslas iepazīšanai bērniem un jauniešiem

16.07.2019

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies 3. un 4. augustā Valmieras vasaras teātra festivāla centrā Vecpuišu parkā un koncertzālē "Valmiera" Leona Paegles ielā 10. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski šeit, līdz 2019.gada 1.augustam (vai kamēr tiks piepildītas brīvās dalībnieku vietas) uz visām meistardarbnīcām, kas paredzētas jauniešiem no 12 gadu vecuma. Reģistrēties var arī, sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz [email protected] vai zvanot pa tālruni 29586893. Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas.

Vienas radošās darbnīcas ilgums ir no divām līdz piecām stundām, un tajās būs iespēja gan iepazīt spilgtākos māksliniekus, kuri strādā laikmetīgās mākslas jomā Latvijā, gan izmēģināt radīt mākslas darbu kādā no laikmetīgās mākslas tehnikām. Uz meistardarbnīcu vadītāju prezentācijām sestdien, 3. augustā, no plkst.11.00 līdz 15.00 ir gaidīts ikviens interesents neatkarīgi no vecuma. Savukārt svētdien, 4.augustā, plkst.12.00 festivāla centrā gaidīsim uz performanču mākslinieces Andas Lāces performanci, kas tiks veidota kopā ar mākslinieces meistardarbnīcas dalībniekiem, kā arī visas dienas garumā būs iespējams aplūkot mākslinieku un meistardarbnīcu dalībnieku kopīgi veidotu izstādi.
Sestdien, 3.augustā, ir brīvas vietas laikmetīgās mākslas materiālu izziņas meistardarbnīcā (9-12 gadi) un (12-18 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi; pašportretu meistardarbnīcā (12-20 gadi) kopā ar fotomākslinieci Viku Ekstu; fotokolāžu meistardarbnīcā (10-18 gadi) kopā ar fotomākslinieku Andreju Strokinu; ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīcā (12-16 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni; laikmetīgās mākslas izstāžu dizaina meistardarbnīcā (15-20 gadi) kopā ar dizaineru Rihardu Funtu un videomākslas un vīdžejošanas meistardarbnīcā (12-18 gadi) kopā ar videomākslinieci Katrīnu Neiburgu.
 
Detalizētāka informācija par meistardarbnīcām: www.valmierasfestvals.lv un www.lcca.lv, arī Facebook: /valmierasfestivals un /LMC.LV
 
Meistardarbnīcas organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Meistarklašu norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds
 
Par māksliniekiem:
Starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone savā meistardarbnīcā ar bērniem un jauniešiem interaktīvā veidā noskaidros, kā no idejas var nokļūt pie mākslas darba, un iepazīstinās ar perfomances, akciju, hepeningu  un instalāciju mākslas veidošanas praksēm un piemēriem Latvijā. Izmantojot uz vietas atrodamus priekšmetus, māksliniece piedāvās ar praktisku līdzdarbošanos piedzīvot, kā ir iespējams materializēt ikvienu radošu ideju.
Meistardarbnīcā kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu jauniešiem tiks dota iespēja izzināt, kas ir videomāksla, videoinstalācija un vīdžejošanas kultūras aizsākumi Latvijā, praksē apgūstot VJ (video miksētāja) programmu, radot savu video darbu.
 
Dizainers Rihards Funts meistardarbnīcā iepazīstinās jauniešus ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā radot laikmetīgās mākslas izstādes ekspozīcijas dizaina maketus.
Laikmetīgās mākslas restauratores Evita Melbārde un Ieva Soprāne meistardarbnīcās iepazīstinās bērnus un jauniešus ar laikmetīgās mākslas daudzveidīgo materialitāti un mākslas darbu piemēriem, kas paglābti no izzušanas, pateicoties laikmetīgās mākslas restauratora profesijas unikalitātei. Kopīgi tiks veidotas mākslas darbu kopijas un iepazīti neparastākie materiāli.
 
Vizuālās mākslinieces Vikas Ekstas pašportretu meistardarbnīcā “Es pilsētā” jauniešu grupa veidos performatīvas akcijas Valmieras pilsētvidē, reflektējot par savu vietu tajā. Jaunieši strādās ar sevis pozicionēšanu kameras priekšā un jaunu tēlu radīšanu, iemūžinot sevi un savus grupas biedrus ar foto portretu un pašportretu palīdzību. Darbnīcas rezultātā tiks radīta kolektīva instalācija festivāla centrā.
 
Gleznotājas un performanču mākslinieces Andas Lāces vadītajā meistardarbnīcā, izmantojot rotaļāšanos un radošus uzdevumus, bērni un vecāki tiks iesaistīti performatīva mākslas darba radīšanā. Darbnīcā visas dienas garumā tiks radītas lielformāta māju maskas, attīstot domu par Dzīvo pilsētu – kāda varētu būt māju dzīve, ja tās būtu dzīvas?
 
Kopā ar mākslinieci un pedagoģi Izoldi Cēsnieci būs iespēja domāt, zīmēt un būvēt iztēles kartes, antropomorfas ainavas, Bābeles torņus ar visiem iedzīvotājiem, kopīgi veidojot nākotnes ģeogrāfijas objektu puzles.
Savukārt foto mākslinieks Andrejs Strokins aicinās bērnus un jauniešus veidot fotokolāžas no atrastiem attēliem, ļaujoties nejaušības un kļūdīšanās raisītajiem efektiem uz radītajiem darbiem.
 
PROGRAMMA
Sestdiena, 3. augusts
Radošās darbnīcas visas dienas garumā
Festivāla centrā Vecpuišu parkā
 
11.00 – 13.00 Laikmetīgās mākslas materiālu izziņas laboratorija bērniem (9-12 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi
14.00 – 16.00 Laikmetīgās mākslas materiālu izziņas laboratorija (12-18 gadi) kopā ar restauratorēm Ievu Soprāni un Evitu Melbārdi
(Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!)
11.00 – 13.00 Nākotnes ģeogrāfijas karšu meistardarbnīca bērniem (0-12 gadi) kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci 
14.00 – 18.00 Nākotnes ģeogrāfijas karšu meistardarbnīca jauniešiem (12-.. gadi) kopā ar mākslinieci Izoldi Cēsnieci 
11.00 – 17.00 Pašportretu meistardarbnīca jauniešiem (12-20 gadi) kopā ar fotomākslinieci Viku Ekstu. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!
12.00 – 17.00 Fotokolāžu meistardarbnīca bērniem un jauniešiem (10-18 gadi) kopā ar fotomākslinieku Andreju Strokinu. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!
12.00 – 17.00 Ejam mājās - Performances radošā darbnīca bērniem (6-9 gadi) kopā ar gleznotāju un performanču mākslinieci Andu Lāci. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!
12.00 – 14.00 Ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīca bērniem (7-12 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni.  
15.00 – 17.00 Ātro mākslas darbu radīšanas meistardarbnīca jauniešiem (12-16 gadi) kopā ar tēlnieci Gundegu Eveloni
(Vietu skaits darbnīcās ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!)
13.00 – 18.00 Laikmetīgās mākslas izstāžu dizaina meistardarbnīca jauniešiem (15-20 gadi) kopā ar dizaineru Rihardu Funtu . Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!
13.00 – 18.00 Videomākslas un vīdžejošanas meistarklase jauniešiem (12-18 gadi) kopā ar videomākslinieci Katrīnu Neiburgu. Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!
 
Sestdiena, 3. augusts
Mākslinieku stāsti Valmieras koncertzālē
Aicināti visi interesenti!
 
11.00 – 11.30 PAR SEVI UN SELFIJU - starpdisciplināri strādājošās mākslinieces un fotogrāfes Vikas Ekstas radošās darbības prezentācija
11.30 – 12.00 KOLĀŽA UN ATRASTI ATTĒLI - fotomākslinieka Andreja Strokina radošās darbības prezentācija
12.00 – 12.30 KĀ TOP VIDEOMĀKSLA? - videomākslinieces Katrīnas Neiburgas radošās darbības prezentācija
12.30 – 13.00 LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS IZSTĀDES dizains - izstāžu dizainera Riharda Funta radošās darbības prezentācija
13.00 – 13.30 LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS DAUDZVEIDĪGĀ MATERIALITĀTE - laikmetīgās mākslas restauratoru Ievas Soprānes un Evitas Melbārdes radošās darbības prezentācija
13.30 – 14.00 IZTĒLES KARTES - mākslinieces un pedagoģes Izoldes Cēsnieces radošās darbības prezentācija
14.00 – 14.30 ĀTRIE MĀKSLAS DARBI - tēlnieces un konceptuāli strādājošās mākslinieces Gundegas Evelones radošās darbības prezentācija
 
Svētdiena, 4. augusts
Festivāla centrā Vecpuišu parkā
 
12.00 Mākslinieces Andas Lāces performance Ejam mājās
12.00 – 18.00 Pop-up izstāde Valmieras vasaras teātra Festivāla centrā
Vecpuišu parkā un Valmieras koncertzālē
 
Meistardarbnīcas organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Meistarklašu norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds
 
Informāciju sagatavoja:
Māra Žeikare,
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.