Valmieras Kultūras centrs uzsāk jauno sezonu

05.09.2019

Augusta beigās uz pirmo jaunās sezonas tikšanos pulcējās Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītāji un Kultūras centra vadība. Tikšanās laikā tika runāts par kolektīvu sniegumu un paveikto aizvadītajā sezonā un ieskicēts jaunajā sezonā plānotais.

Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners: “Mūsu prioritāte numur viens, protams, ir Valmieras Kultūras centra pārbūves projekta turpmāka virzība. Diemžēl esam ļoti iestrēguši pārbūves būvprojekta izstrādes procesā, darbs no projektētāju puses bijis gauss un ārpus līgumā noteiktajiem termiņiem, tomēr ceram, ka līdz 2019.gada beigām saņemsim būvprojektu pilnā apjomā. Tas būtu pusceļš pretī mērķim radīt mūsdienīgu daudzfunkcionālu kultūras infrastruktūru, kas vienlīdz piemērota gan mākslinieciskās pašdarbības, gan profesionālās mākslas vajadzībām, kā arī atbilstu konferenču, semināru un cita veida pasākumu rīkošanai. Vienlaikus šobrīd, kad pašvaldībām ir ļoti limitētas iespējas pieprasīt un saņemt aizņēmumus Valsts kasē dažādu projektu īstenošanai, Valmieras pašvaldība meklē risinājumus un strādā ar atbildīgajām valsts institūcijām, lai piesaistītu finansējumu projekta īstenošanai. Līdz ar to pagaidām grūti prognozēt, kad reāli varētu uzsākties ēkas pārbūves darbi.”

Septembrī visi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uzsāk jauno sezonu un aicina gan esošos, gan jaunus dalībniekus uz pirmajiem mēģinājumiem un nodarbībām. Tautas Lietišķās mākslas studija “Valmiera” sezonu sāk ar jaunu vadītāju – turpmāk studiju “Valmiera” vadīs Baiba Mince. Vairāki kolektīvi svinēs nozīmīgas kopā būšanas jubilejas. Pirmā no tām – jau 12.oktobrī, kad ar koncertu Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā 45. jubileju svinēs jauktais koris “Valmiera”. Nākamā gada pavasarī uz 75 gadu koncertu aicinās TDA “Gauja”, pūtēju orķestrim “Signāls” apritēs 55, bet mūsdienu deju grupai “Baltā” – 5. 2020.gada rudenī 20 gadu jubileju svinēs jauniešu koris “Skan” un sieviešu vokālais ansamblis “Trīnes”. Jāpiebilst, ka TDA “Gauja” studijas grupām un mūsdienu deju grupai “Baltā” šī sezona būs īpaša, jo kolektīvi gatavojas dalībai XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas no 6.-12.jūlijam norisināsies Rīgā.

Valmieras Kultūras centra koncertsezona 1.septembrī sākās ar grupas “Bermudu divstūris” koncertu #PirmaisValmierā, septembrī notiks arī grupas “Auļi” koncerts, ar koncertprogrammu “Tikšanās Dailē” viesosies Maestro Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš, savukārt ģimenes ar bērniem tiek aicinātas noskatīties izrādi “Tētis” un koncertuzvedumu “Sēņu simfonija”. Rudenī Valmieras Kultūras centrā koncertēs grupa “Opus Pro”, “Labvēlīgais Tips”, “Musiqq”, Latvijas Radio koris, Intars Busulis, Normunds Rutulis, Uldis Marhilevičs un daudzi citi Latvijā iemīļoti skatuves mākslinieki. Jāpiebilst, ka 2018.gadā gan Valmieras Kultūras centra telpās, gan brīvdabā norisinājušies 219 pasākumi, 112 no tiem – bezmaksas. Pasākumu apmeklējums bijis vairāk nekā 111 800.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051