Latvijā līdz 14.aprīlim izsludina ārkārtas situāciju Covid-19 vīrusa dēļ

13.03.2020

Šodien pēc valdības ārkārtas sēdes Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Latvijā līdz Lieldienām izsludināja ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus.

Ārkārtējā situācija ir spēkā no lēmuma pieņemšanas brīža līdz šī gada 14.aprīlim ar mērķi šajā laikā ierobežot Covid-19 izplatību.

Valmieras pilsētas pašvaldība 12.martā plkst. 18.00 ir sasaukusi ārkārtas situācijas sēdi ar atbildīgo iestāžu vadītājiem.

Informācija vispārizglītojošo izglītības iestāžu vadītājiem:

 • No 2020.gada 13.marta pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs, nodrošinot mācības attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi. Valmierā 12.klašu centralizēto eksāmenu kārtotājiem būs iespēja palikt dienesta viesnīcās.
 • Pārtraukta visu kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu norise (treniņi, sacensības un mēģinājumi).
 • Nodarbības un nometnes Jaunatnes centrā “VINDA” nenotiks! Sekojiet līdzi informācijai https://vinda.valmiera.lv/

Informācija pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem:

 • Ja vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem 13.martā ierodoties pirmsskolas izglītības iestādē ir jāaizpilda rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas, nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām.  Iestādes vadītājiem jāveic vecāku aptaujas par apmeklējumu ārkārtas situācijas periodā. Izglītības iestāžu vadītājiem jāorganizē darbs, atbilstoši apmeklējumam. Medicīnas personālam jāveic bērnu veselības stāvokļa novērošana.

Sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas iestādēm:

 • Ar 13.martu atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi virs 200 cilvēkiem. Valmieras Kultūras centrā pasākumi nenotiks! Valmieras integrētā bibliotēka slēgta. Par bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu vairāk informācijas: http://www.biblioteka.valmiera.lv/
 • Līdz 14. aprīlim slēgts arī Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Interesējošā tūrisma informācija tiks nodrošināta attālināti, aicinot sazināties pa tālruni 26332213 vai rakstot uz [email protected] Esiet laipni aicināti izmantot arī tūrisma vortālu www.visit.valmiera.lv
 • Valmieras pilsētas pašvaldība 13.martā lems, kā nodrošināt darbu ar klientiem, izvairoties no tieša kontakta.
 • Valmieras pansionātā ir ierobežots apmeklējums trešajām personām.
 • Jānodrošina, lai darbos, kas, saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, netiktu nodarbinātas personas ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem.
 • Valmieras pilsētas pašvaldība aicina neapmeklēt publiskas vietas, piemēram tirdzniecības centrus un veikalus.

Izbraukšana no valsts

 •  Fiziskās personas tiek aicinātas atturēties no ārvalstu braucieniem. Personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas, turpmāk obligāti būs jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tostarp 14 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts vai teritorijas jānovēro savu veselības stāvokli, divas reizes dienā mērot ķermeņa temperatūru. Cilvēkiem nekavējoties jāzvana 113, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes, piemēram, iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi. Personām jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā jeb mājas karantīna un jābūt pieejamiem saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Tāpat cilvēkiem jānovēro savs veselības stāvoklis.
 •  Iedzīvotājiem, kuri atgriezušies no Covid-19 skartas valsts, uzdots nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, cenšoties samazināt tiešus kontaktu ar citiem cilvēkiem, proti, neuzņemot viesus, neapmeklējot publiskas vietas, institūcijas un nedodoties privātās vizītēs.
 • Tāpat šie iedzīvotāji aicināti uzturēties dzīvesvietā un nedoties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, kā arī iespēju robežās neizmantot sabiedrisko transportu.
 • Šiem cilvēkiem pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto kāda no šīm iespējām - piegāde mājoklī, izvairoties no kontakta ar piegādātāju, pārtikas vai preču piegāde ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm.

Tāpat augstākminētie cilvēki var lūgt pašvaldības sociālā dienesta palīdzību, izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku.

 •   Ja nav citu risinājumu, veikalu šie cilvēki var apmeklēt ar medicīnisko masku, stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, ievērojot divu metru distanci no veikala apmeklētājiem un pārdevējiem un ievērojot roku un klepus higiēnu.
 •  Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus atbildīgi izturēties arī pret  informācijas saturu, ko viņi publicē un izplata sociālajos tīklos, lai netiktu radīta panika. Oficiāla informācija atrodama pie oficiāliem informācijas avotiem un kanālos: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757.

   Mediķi apstiprina, ka Valmierā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar Covid -19.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
 Mob. tālr.: 26553317