Valmieras pilsētas pašvaldība pārceļ NĪN samaksas termiņu uz 15.novembri

27.03.2020
Kad Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai tiek pieņemti arvien stingrāki drošības pasākumi, Valmieras pilsētas pašvaldības dome lemj par atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem ārkārtējās situācijas laikā.
Šodien, 26.martā, Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti lēma pārcelt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmaksas termiņu visiem NĪN maksātājiem, kuriem ir pienākums maksāt nodokli par Valmieras pilsētas pašvaldības teritorijā esošajiem īpašumiem. Ja līdz lēmuma pieņemšanai maksājums nav veikts, 2020.gada 31.marta NĪN maksājuma termiņš tiek pārcelts uz 2020.gada 15.novembri. Termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz 15.novembrim par maksājumiem netiks aprēķināta kavējuma nauda.
 
Ja ārkārtas situācija ar Covid-19 izplatību tiks pagarināta, arī turpmāk var tikt izskatīti jautājumi par nākamo NĪN samaksas termiņu pārcelšanu.
 
Pašvaldība aicina iedzīvotājus un uzņēmumus, kuri ārkārtējās situācijas laikā turpina strādāt un veic saimniecisko darbību, veikt NĪN apmaksu ierastajā kārtībā.
 
Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru, lai operatīvi varētu apkopot uzņēmēju jautājumus, apzināt problēmas un sniegt atbildes, ārkārtējās situācijas laikā ir izveidojuši tiešsaistes vietni Valmieras un pilsētai apkārtējo novadu uzņēmēju un darba devēju atbalstam (http://developvalmiera.lv/covid-19/). Ir izveidota pieteikuma forma, kur var aprakstīt problēmu, sniegt priekšlikumus par iespējamo risinājumu.
 
Lēmumi par citiem atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem tiks izskatīti, atbilstoši Ministru kabineta lēmumiem par ārkārtējo situāciju valstī.
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Mob. tālr.: 26553317