Iedegsim svecīti Lāčplēša dienā!

11.11.2020

Pirms 101 gada, 1919.gada 11.novembrī, tika piedzīvota viena no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Šogad, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, Lāpu gājiens Valmierā nenotiek. Aicinām individuāli pilsētas Centra kapos, Dīvala kapos vai mājās ģimenes lokā iedegt svecīti, godinot varoņus un pateicoties par mantojumu, kas stiprs kā Lāčplēsis.
Pateicoties brīvības cīnītājiem, šodien, 11.novembrī, pilsētas Centra kapos ziedus nolika Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners.
Tuvojoties valsts svētkiem, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš Vidzemes iedzīvotājiem novēl: “Lai iedegto lāpu un svecīšu gaisma mums atgādina par mūsu nācijas uzvarām, māca mūs nekad nepadoties un iet uz nospraustajiem mērķiem, kā arī stiprina un vieno mūs pārvarēt pagaidu grūtības. Paliekam Covid negatīvi!"
“Paldies, ka domās esam kopā! Paldies, ka stāstām jaunajai paaudzei, ka pārrunājam ģimenes lokā, kāpēc 11.novembris ir svarīgs datums Latvijai. Pateicoties un pieminot, mēs apliecinām ticību brīvai Latvijai, mēs uzņemamies atbildību sargāt mantojumu. Brīva Latvija nav dāvana, uzvaras bija jāizcīna. Un tas tika paveikts, domājot par Latvijas nākotni, par mūsu nākotni. Kopā mēs varam ļoti daudz, arī uzvarēt šķietami neiespējamās cīņās. Arī šajos laikos. Sveicu Lāčplēša dienā!” vēl Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
 Mob. tālr.:26443410