Valmierā būs vides objekts – grafiti siena

13.11.2020
Vairāku mākslinieku veidots vides objekts, ko papildināt aicināts ikviens interesents, tādējādi akcentējot radošumu un atainojot vienmēr mainīgo pilsētas dzīvi. Šāds vides mākslas objekts no 18.novembra būs apskatāms un papildināms Valmierā, Vienības laukumā.
 
Vides objekts VA jeb Various Artists (angliski “Dažādi mākslinieki”) ir tapis publiskās mākslas programmas “KOPĀ” ietvaros. Objekta autori Alvis Berngards, Nameda Zemīte un Zahars Ze, aicinot ikvienu iesaistīties grafiti sienas tapšanā, stāsta, ka “publiskajai mākslai ir jābūt publiski pieejamai vārda vistiešākajā nozīmē. Iesaistot dažādas paaudzes cilvēkus, kuri katrs dos savu pienesumu VA nemitīgā pārveidē, akcentēsim radošumu un veidu, kā iedzīvotāji izvēlas pavadīt brīvo laiku”.
 
Katrs pats var izlemt, kuru sienas daļu papildināt, arī zīmējot pāri jau tur esošajam. Derēs jebkāda krāsa, taču mākslinieki iesaka izvēlēties sienas, akrila vai aerosola krāsu. Papildinot mākslas darbu, lūdzam uz sienas nekāpt, lai to nesabojātu. Tāpat ir jāievēro valstī spēkā esošie noteikumi Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.
 
Vides objekts apskatei un papildināšanai Vienības laukumā būs pieejams līdz 31.decembrim.
 
VA ir publiskās mākslas objekts, legāla grafiti siena. Šobrīd tā ir eksperimentāls prototips mērogā 1:1, lai iepazīstinātu valmieriešus un citus interesentus ar ielu mākslu, aicinot ikvienu interesentu piedalīties sienas pārveidē pēc objekta atklāšanas 18.novembrī. Autoru iecere ir radīt vidi, kas aicina ikvienu izpausties radoši, paturot prātā, ka cienām līdzcilvēkus un ka mums visiem patīk dzīvot sakoptā un tīrā pilsētvidē. Ja iecerētais eksperiments būs veiksmīgs, iespējams, nākotnē taps monumentāla grafiti siena paliekošā materiālā Valmieras skeitparkā, kas tuvākajā laikā tiks veidots kā mūsdienīgs sporta un aktīvās atpūtas parks dažāda vecuma aktīvās atpūtas cienītājiem.
 
Publiskās mākslas programmu “KOPĀ” īsteno Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, projekta sadarbības partneris ir vairākas pašvaldības, tostarp arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Konkursa kārtībā programma atbalsta desmit jaunu pilsētvides objektu tapšanu, kas tiks izvietoti dažādās vietās Latvijā. Tie būs publiski pieejami no 17.novembra. Programmas mājaslapa www.programmakopa.lv no 23.novembra būs ērts palīgrīks objektu atrašanā arī mobilajos telefonos. No 30.novembra līdz 13.decembrim Latvijas sabiedrisko mediju vietnē www.lsm.lv būs sabiedrības balsojums par iemīļotāko objektu.
 
Vairāk informācijas par programmu “KOPĀ” šeit.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410